Gönderen Konu: MK2 GOLF KARBÜROTÖR  (Okunma sayısı 10044 defa)

Çevrimdışı E.KALAVA

• Profili Görüntüle
MK2 GOLF KARBÜROTÖR
« : 15 Kasım 2008, 00:55:53 »
Arkadaşlar öncelikle merhaba
ben mk2 rf motor 1.6 golf otomatik sahibiyim.arabama yaptıklarımı daha sonra uzun uzun sizinle paylaşırım.benim problemim arabanın karbürotöründe araba normal ısısına ulaştığı zaman stop ederken ters çalışıyor ama rölantisi normal ve düşürüncede araba gaz yemiyor benim yeni veya kullanılmış bir karbürotöre ihtiyacım var çıkmacılara baktım ama bulamadım.bulabileceğim veya tamirini yaptıracağım çok güvenilir bir karburotörcü varmıdır?arabamın resminide eklemek istedim ama nasıl yapılıyor bulamadım öğrenince resimleride görebilirsinizç şimdiden teşekkürler..

Çevrimdışı OZGUR.K

• Profili Görüntüle
Ynt: MK2 GOLF KARBÜROTÖR
« Yanıtla #1 : 15 Kasım 2008, 13:02:02 »
      Bu konuyu daha iyi bilen arkadaşlarımız vardır burada muhtemelen. Belki Golf 1 veya Golf III , ya da Polo karbüratörlerini uydurabilme şansın olabilir.Bi araştır istersen.

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 15 Kasım 2008, 16:53:38 »
bnde 2 adet pierburg 1.6 karbüratör var. aracımız 69 da dizele çevrildiği için boşa çıktı bir tanesini kullanmıştık diğerini almayadan getirmiştim. ama hiç rtakmadık.ç. şu anda evde duruyor. senin karb markası ne oluyorsa yardımcı olabilirim sanırım.

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 15 Kasım 2008, 16:54:10 »
tarihi yanlış yazmışım pardon 1996 da dizel motor yapınca onlar boşa çıktı bilgilerinize.

Çevrimdışı mördak

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 15 Kasım 2008, 20:16:21 »
bende 1.6 karburatör var temız almanyadan

Çevrimdışı E.KALAVA

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 15 Kasım 2008, 21:13:00 »
arkadaşlar sağolun vw kardeşliği bu olsa gerek sizdeki karbüratörlerin yıl aralığı önemli ve sizin arabaların motor kodları ne idi bana yazabilirmisiniz yılı önemli ve birde fiyatları tabii

Çevrimdışı E.KALAVA

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 15 Kasım 2008, 21:17:05 »
arkadaşlar birde resim nasıl ekleniyor yazabilirmisiniz

Çevrimdışı E.KALAVA

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 15 Kasım 2008, 21:19:55 »

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 15 Kasım 2008, 22:33:10 »
bndeki nin motor kodu jb idi.ancak karb 96 da geldi almanyadan daha yüksek model olabilir. piyasa fiyatı nedir ne değildir bilmiyorum.sen sor soruştur istersen para mühim değil. gollf line 2 ye bedavaya orj grank yolladım aracı toparladı şimdi bak ;)

Çevrimdışı OZGUR.K

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 15 Kasım 2008, 22:34:48 »
arkadaşlar birde resim nasıl ekleniyor yazabilirmisiniz
www.imageshack.us    sonra browse ile  yükleyeceğin resmi seç. HOST IT de. Çıkan sayfada altta '' hotlinks for forums 1 '' yazan kutucuğun içindekileri buraya mesaj yazdığın yere kopyala. gönder. tamamdır.

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 15 Kasım 2008, 22:41:41 »
şimdi koyacağım resimdekini hiç takıp kullanmadım geldiğiyle bir duruyor birde motorumun üstündeki vardı sökülen o da garajda ama bulmam için çok aramam lazım resmini atıyorum üzerinde pierburg 1B soleex yazıor.

Çevrimdışı mördak

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 15 Kasım 2008, 22:57:08 »
karburatorde motor kodu dıgıl karburatorun uzerındekı numara önemlı yoksa jr kodlu olupta hem beyınlı hem manyata ıle calısan karburator oluyo benımkı 91 model aractan cıkmıstı.

Çevrimdışı E.KALAVA

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 15 Kasım 2008, 23:08:55 »
çok sağolun ben söküp temizledim birkere karbürotörü tahacım seninkine benzemiyor ama ben yeniden söküp bakacağım yarın yazarım
mördak eğer senin söylediğin gibiyse muhtemelen sendeki karbürotör işimi görür. ama genede şu yazılara bir bakayım bendeki hata söktüğümde bakmamak oldu yazılara

Çevrimdışı E.KALAVA

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 15 Kasım 2008, 23:26:00 »
bu arada golf 2004 gümrük çıkışlı ben bir bayandan aldım biraz hırpalanmıştı sonra çok sevdiğim bir abimin de yardımıyla ve siteden indirdiğim manuel kitapçık yardımıyla bayağı bir toparladık.yalnız bayağı kurcalanmıştı termostat tofaş vs gibi sonra yavaş yavaş topladıkçbirde benim hatam yüzünden birde şanzumanmacerası yaşadık.almanyadan gekirdik eğer almanyadan başka bulacağım yer olsa karbürotörüde getirecektim ama forumda vardır diye düşündüğümden kolay yolu seçtim.araba çok güzel yürüyor karbürotörü yaptım ama eski birkaç parça kırıldığından bulamadım o yüzden yenisi ile değiştirem daha mantıklı diye düşünüyorum.daha birçok işlem .  ama araba çok orjinal hala üzerinde servis kitapçığı dahi duruyor.162000 km.de otomatik cam merkezi kilit ve daha birçok şey kullanmak çok ayrı bir zevk iş gereği çok araba kullanıyorum ama bu başka sizlerde bilirsiniz :)