Gönderen Konu: mk2 fren sorunu  (Okunma sayısı 4355 defa)

Çevrimdışı davut

• Profili Görüntüle
mk2 fren sorunu
« : 21 Eylül 2012, 16:06:14 »
arkadaslar benim aracin ön iki diski cok fena ısınıyor  ve  firen pedali cok sert   bunun sebebi fren ana merkezimidir ? baska sebebi olabilirmi

Çevrimdışı Golf_ld

• only VW
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf mk2 1,3 C
Ynt: mk2 fren sorunu
« Yanıtla #1 : 21 Eylül 2012, 16:09:57 »
 öncelikle geçmiş olsun balataların sert olabilir  yerli balataların bir kısmında yapabiliyor bu tip sorunu ha şuda var ayağın frende çok gidip balataları kavurdu ise diskler bundada aynı sorunu yaşama ihtimalin yüksek
1984 1,6 şahin ,1979 1300 mirafiori,1968 w115 220 mercedes,1989 2,0 taunus gls,1990 mazda 323hb,1979 w123 mercedes,1986 kartal ,1997 daewoo tico, 1980 mk1 1,6 diesel golf, 1992 mk3 1,9td,1981mk1 1,6ld

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 21 Eylül 2012, 17:50:21 »
fren pedalın çok sertse( eğer balatalarda sorun yoksa) westinghause ve fren vakumunu kontrol ettir derim.

Çevrimdışı davut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 21 Eylül 2012, 21:05:28 »
Fren merkezini degisicktm bnde  onlara baktirim bi

Çevrimdışı davut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 21 Eylül 2012, 21:07:04 »
Tsk ederm sizlern basina glmez ins

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 21 Eylül 2012, 22:39:58 »
benim başıma geldi aynı sorun pedal taş gibi kalıyordu bi kaç basmadan sonra. westinghause gitmiş.. ana merkez hidroliği içine boşaltmış falan. set olarak westinghause ve ana merkezi değiştirdim sorun kalmadı. zımba gibi oldu maşallah

Çevrimdışı deepdrastic

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 22 Eylül 2012, 00:06:51 »
benzer bir problem yasamistim ama arac pejo 205
diskler bitmisti taslatirmistim herkez olur vs demisti taslattim hic te güzel olmamisti yine yamuldu diskler :)

sifir disk taktik o sekilde sürmeye basladim farkettimki kalkislarda arac silkeleme yapiyo özellikle dur kalk trafiginde bir kac kez dur kalk sonucu frenlerin siktigini farkettim pedalda sertlik hatirlamiyorum ama diger arkadaslarin dedigi gibi fren merkezinden halledildi sorun o kisimi acti frenci arkadas lastik conta gibi seyler taktimi degistirdimi anlamadim fren hidrolig almaya gitmistim zaten yagida degistirdi

frenler o zaman adam olmustu arkadaslarin dedigi gibi fren merkezine baktir biran önce yoksa allah göstermesin frenler birgün birakiverir
MKII  1.3 CL

Çevrimdışı 06jetta06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 22 Eylül 2012, 11:34:09 »
Vakum pompasının diyaframını öncelikle bir kontrol et derim, westenhous a giren boruyu rolantide çalışırken sök, vakum yapıyor mu bir dene.  Geçen bende de aynı sorun vardı usta o hortumu söküp diliyle kontrol etti vakum yapıyormu diye. ( Dikkat et dilini yutmasın araba,ustanın dili baya sünüyordu   ;D  )

Çevrimdışı davut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 22 Eylül 2012, 15:17:21 »
westenhous  a  gelen hortuma baktım vakum yapiyor orda motor var beyaz bisi ne ise yariyo bilmiyom ama :D onda bi sorun yok  westenhous   ve  merkez kaldi bugun merkez aldim  onuda takacam   olmadi westenhous  uda deişicem    bugun hava yagmurlu idi frene az bisi bastim araba  kaydi gitti    frenler berbat durumda  :D birine toslamadan deişmem lazim

Çevrimdışı meister6

• meister6 91 jetta gtd
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 22 Eylül 2012, 23:21:07 »
firen pedalına basınca ara sıra boşalıyor da pedal iyice dipte görevini yapıyorsa kesinlikle fren merkezi değişecek
meister6 jetta 91 gtd

Çevrimdışı davut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 23 Eylül 2012, 18:59:43 »
Yok hocm fren asiri sert yani tas gibi pedal az bisi izerine dokunmk yetiyo ve on diskler cok fena scak ustelik bu bayr cikarkn oluyo ismnma ama degistm merkezi trw marka bi merkz aldim 85 tl ye smdilik sorunm duzeldi birde vakum pompasna bloktan geln yag hortumnda yirtlma olms yarm litre yag ekslmis tam blmiyorm ama yag ekslmesi o yzdenmidir  cnki aracm yag degmden degismye gram eksltmez yagi

Çevrimdışı deepdrastic

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 02 Ekim 2012, 11:18:47 »
Yok hocm fren asiri sert yani tas gibi pedal az bisi izerine dokunmk yetiyo ve on diskler cok fena scak ustelik bu bayr cikarkn oluyo ismnma ama degistm merkezi trw marka bi merkz aldim 85 tl ye smdilik sorunm duzeldi birde vakum pompasna bloktan geln yag hortumnda yirtlma olms yarm litre yag ekslmis tam blmiyorm ama yag ekslmesi o yzdenmidir  cnki aracm yag degmden degismye gram eksltmez yagi

etrafta yag varmi sicramis sekilde birde arabayi park etiginde geceden sabah bak krankin ordan yere yag damliyormu benimki damlatiyor krank kecesi kaciriyor

motoru bi güzel gözden gecir yaglanma varmi varsa yika oralari tekrar bak yine yag oluyorsa kacirma vardir yoksa da yag yakiyordur yag eksilmesi ile alakali aklima baska birsey gelmiyor bizim araclar azda olsa eksiltirmis diye biliyorum ama benimki damlatigi halde gözle görülür bir eksilme görmedim daha antifriz daha cok eksiliyo flansin ordan kaciriyo
« Son Düzenleme: 02 Ekim 2012, 11:19:10 Gönderen: deepdrastic »
MKII  1.3 CL

Çevrimdışı davut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 02 Ekim 2012, 15:48:14 »
yok hocam vakum  pompasinin ordan  hortumdan kacirmiş  hortum  yırtilmiş deiştirdim   düzeldi  sükür yag deişiminden deişimine   gram eksiltme yok sükürler olsun