Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: MK2 Diesel Fren Kuvvetlendirme Hakkında.  (Okunma sayısı 7451 defa)

MK2 Diesel Fren Kuvvetlendirme Hakkında.
« : 09 Haziran 2014, 19:46:45 »
Arkadaşlar Mk2 diesel için fren kuvvetlendirmesi yapmak istiyoruz.
Ne gibi deiğişiklikler ile frenler daha güzel bir hale gelebilir. Önerilerinizi bekliyoruz.
Nette biraz araştırmalarım oldu. Ama sizinde görüşlerinizi değerlendirmek istiyorum.

İyi forumlar diliyorum.

Çevrimdışı stromkreis

Otomobil
    A3 8L
Ynt: MK2 Diesel Fren Kuvvetlendirme Hakkında.
« Yanıtla #1 : 09 Haziran 2014, 20:20:42 »
Arkadaşlar Mk2 diesel için fren kuvvetlendirmesi yapmak istiyoruz.
Ne gibi deiğişiklikler ile frenler daha güzel bir hale gelebilir. Önerilerinizi bekliyoruz.
Nette biraz araştırmalarım oldu. Ama sizinde görüşlerinizi değerlendirmek istiyorum.

İyi forumlar diliyorum.

Muhtemelen bu makaleye denk gelmişsinizdir. Ama faydalı olacağını düşünüyorum;

http://www.matey-matey.com/brake_conversion.shtml

« Yanıtla #2 : 10 Haziran 2014, 08:22:05 »
bu konuyu bir buçuk ay önce açmış olsaydın. komple mk2 g60 ön fren sistemi vardı.  :-\ Kaliper taşıyıcı disk set.  takıp ne sorunun varsa halletmiş olurdun. sağlık olsun  :tamamdir

« Yanıtla #3 : 10 Haziran 2014, 09:55:52 »
bu konuyu bir buçuk ay önce açmış olsaydın. komple mk2 g60 ön fren sistemi vardı.  :-\ Kaliper taşıyıcı disk set.  takıp ne sorunun varsa halletmiş olurdun. sağlık olsun  :tamamdir

G60 çok pahalı gelirdi herhalde. Daha ucuz yollu iyileştirmeye nasıl gidebiliriz.

« Yanıtla #4 : 10 Haziran 2014, 15:05:46 »
senin sorun ne? onu bi öğrenirsek daha iyi olur sankim ;)
westinghouse da sorun var ise eğer. tamirle falan uğraşma.  mk3 ün westinghouse nu fren ana merkezi ile birlikte al. (komple)   ufak bi işlemle takabiliyorsun aracına. frenlerinde şişme sertleşme falan var ise. pamuk gibi olur.

« Yanıtla #5 : 10 Haziran 2014, 16:03:38 »
senin sorun ne? onu bi öğrenirsek daha iyi olur sankim ;)
westinghouse da sorun var ise eğer. tamirle falan uğraşma.  mk3 ün westinghouse nu fren ana merkezi ile birlikte al. (komple)   ufak bi işlemle takabiliyorsun aracına. frenlerinde şişme sertleşme falan var ise. pamuk gibi olur.

Sorun zımba gibi olabilir mi sanki ısınma problemi var gibi frenlemede biraz ani kalkış duruş yapınca mesafe baya uzuyor hissi veriyor. Problem bundan kaynaklı yoksa frenler normal kullanım için gayet yeterli. Fakat biraz agresiflik katınca araca araca yetmiyor hissi veriyor. Onun haricinde araçta fren mevzusu ile ilgili bir sıkıntı yok. Bu problemi Diskleri Hava kanallı ile değiştirip 239mm hava kanallı disk ile değiştirip balata ve iyi bir yağla giderebilirmiyiz ? Orjinal kaliperler ile 239mm hava kanallı diskler kullanılabilir mi ?

« Yanıtla #6 : 11 Haziran 2014, 08:06:11 »
Suanki kaliperlerin vw II model olmasi lazim? Bende o kaliperlerden var çünkü.  Mk3 west ve anamerkezi var 239 mm lik  orj diskleri ile kullaniyorum. Istedigim an istedgm kadar fren basayim uzamaz durma mesafem.  Dot 3 hidrolik kullaniyorum. 
Ayni capta ise havali diskler olmasi lazim. Yurt disinda kullananlari gormustum sanki

« Yanıtla #7 : 11 Haziran 2014, 08:28:33 »
Suanki kaliperlerin vw II model olmasi lazim? Bende o kaliperlerden var çünkü.  Mk3 west ve anamerkezi var 239 mm lik  orj diskleri ile kullaniyorum. Istedigim an istedgm kadar fren basayim uzamaz durma mesafem.  Dot 3 hidrolik kullaniyorum.  
Ayni capta ise havali diskler olmasi lazim. Yurt disinda kullananlari gormustum sanki
Ben de yeni ana fren merkezi değiştirdim eskisinde sızıntı vardı merkeze bağlandığı yerden. Golf II Dot 4 kullanılıyor Dot 3 sorun olmuyor mu?
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2014, 08:28:56 Gönderen: serhaty »

« Yanıtla #8 : 11 Haziran 2014, 09:41:58 »
Suanki kaliperlerin vw II model olmasi lazim? Bende o kaliperlerden var çünkü.  Mk3 west ve anamerkezi var 239 mm lik  orj diskleri ile kullaniyorum. Istedigim an istedgm kadar fren basayim uzamaz durma mesafem.  Dot 3 hidrolik kullaniyorum.  

Evet VW II kaliperler var fakat west ve merkez orjinal mk2. Kaliperleri 239 mm hava kanallı ile kullanabilirmiyiz. Bunu bende gördüm gibi nette ama tam emin değilim. Birde mk3 westi uygulaması aşırı işlem gerektiriyor mu ? Kullandığımız yağ normal bir yağ 6 - 7 ay önce değişmişti. Dot 4 yağ mı Dot 3 mü kullanmam gerekiyor ?
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2014, 09:42:27 Gönderen: PassatMk2m »

« Yanıtla #9 : 11 Haziran 2014, 10:44:39 »
239 mm Hava kanallı disk uygulamasından birkaç resim.

Upgrade disk,

Gayet uyumlu bir görünüm çiziyor. Normalde Hava kanallı disk daha geniş olur. Demekki kaliperler ile uyumlu.

Bakalım bu uygulamayı yapacağız inşaallah. Birde bu hava kanallı disk orjinal olarak mk2 nin hangi modelinde çıkıyor ?

« Yanıtla #10 : 11 Haziran 2014, 11:12:16 »
en fazla 5 mm geniştir. zaten pistonlar tam açıldığında balatalarla havalı disk te rahat oturur.

Benim ana fren merkezi mk3 olduğu için dolt3 kullanıyorum. sorun yaşamadım. hiç

« Yanıtla #11 : 11 Haziran 2014, 11:13:24 »
sen bi mk3 westinghause al. (ana fren merkezi ile birlikte. ) ben tarif ederim resimle :) montajı

sıkıntı olmaz yani

« Yanıtla #12 : 11 Haziran 2014, 11:24:57 »
sen bi mk3 westinghause al. (ana fren merkezi ile birlikte. ) ben tarif ederim resimle :) montajı

sıkıntı olmaz yani

Tamam. Tedarik işlemlerini hallettikmi geriye birşey kalmıyor anladığım kadarıyla. 239 mm havalı disk mk3 ün diski+ mk3 west + merkez kaliteli bir yağ ve balata ile bu işi çözeriz inşaallah.