Gönderen Konu: MK II mi allah belasını versin  (Okunma sayısı 17707 defa)

Çevrimdışı 06M4705

• Profili Görüntüle
Ynt: MK II mi allah belasını versin
« Yanıtla #14 : 30 Haziran 2008, 00:05:27 »
Öncelikle yazdığım seylerden dolayı özür diliyorum. Sağolsun bu yazdıklarımı okuyan amcam yetişti imdadıma ve kendi arabanın ustası kendin olacaksın özellikle de mk II de diyerek başladık arızayı aramaya. baya  çalışmalarımız sürdü hala sürüyor. en iyisi kendi arabanın ustası kendin olacaksın. amcam babam ve ben tamire başladık. arızayı bulduk. hava filtresinin üstünde bulunan enjeksiyon klips arızalı. ilk çalışmada biraz açılması gerekirken sıkışıor ve patlamaya sebep oluyor. (çok teşekkür ederim bu arabayı  satmam çünki daha dorğu düzgün binip tadını alamadım. hemde bu kadar uğraşmışken :))

Çevrimdışı G60

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #15 : 30 Haziran 2008, 00:10:00 »
O aracın tadını da aynı kasa başka bir araçta alman çok zor. Kullanmak bana da nasip olmuştu Sapanca da. Tekrar söylüyorum kıymetini bil. :)

Yardımcı olunacak bir şey varsa ben de Keçiören'deyim. Atıf amca bahsetmiştir benden size. :D
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı spy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 30 Haziran 2008, 00:12:52 »
selam golf-line2, iş-ugraş dolayısıyla internete pek vakit kalmıyo.. ;) arkadas boyle soyleyince, bide bildigimiz arabaya uzuldum, yazmadan edemedim..

06M4705, herzaman işi bilene danısmakta faide var ;)  umarım en kısa surede halleder, keyifli suruslere baslarsın.. bu arada gectigimiz hafta yanımdan gecmistin.. araba tanıdık geldi ama plaka degisik oldugundan yeni toplananlardan sanmıstım.. meger goz yanılmamıs..

Çevrimdışı erdem2179

• erdem2179
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf mk3 gti
« Yanıtla #17 : 30 Haziran 2008, 00:16:06 »
unutma arkadaşım yapan değil yaptıran ustadır  :tamamdir
Mk3 gti

Çevrimdışı 06M4705

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 30 Haziran 2008, 01:27:07 »
Bu araç, daha doğrusu usta sıkıntısı yüzünden çektiğim bi rezilliği size anlatayım:
 Bu aracı ilk aldığım güner emniyetsiz bir yolda aracın seyir haninde iken stop etmesi üzerine sağa çektim ve biraz uğraştım çalıştıramadım. ama bobin kablosunun çıkmış olduğunu gördüm ve takmak için uğraşırken yüklü miktarda elektik çarptı. arabayı orada bırakıp dönemezdim. aksi taktirde bi daha orada bulamazdım :-X. cebimdeki wokvagen ustasının kartında bulunan cep numarasını aldım ve aradım yerimi tarif ettim ve gelmesini istedim. bi süre bekledim ve bi araba geldi durdu . elindeki bira şişenden ayrılamayan ayakta zor duran alkolik iki kişi. kaputu açtı bi süre öyle baktı sonra buji kablolarını çıkarttı yerlerini değiştirdi iyice karıştırdı. yine çalışmadı. arabada benzin olmadığını idda etti ;D. baktım olmayacak Volkswagen ustası olacak adamı geri gönderdim. bi arkadaşı arayarak aracı evin önüne çektim. ertesi gün bi elektirikçi bide tamirci usta getirdim ve bobin i değiştirerek sorunu çözdüler.  ;)

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 30 Haziran 2008, 08:43:31 »
 :-X
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı cabrio63

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 30 Haziran 2008, 12:28:39 »
bende sapancada kullandım bu aracı,gerçekten çok hoşuma gitmişti ve hatta hala GTİ demiştim.çok normal durumlar yaşadıkların.iyi bi usta bulamazsan her araba için aynı durum söz konusu.k-jetronic teb anlayan bi usta bulmanı tavsiye ederim,zaten bu model bi araba alıosan,kendinde artık bazı şeyleri yapman gerekir...

Çevrimdışı corrado

• Volkswagen Türkiye
  • amca
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 01 Temmuz 2008, 15:44:58 »
murat hoşgeldin.
ben yaklaşık 20 gündür nete doğru düzgün girmediğim için mesajını şimdi görüyorum.
bela okumadan önce aldığın aracın kıymetini bil derim.otomobillerden az çok anlıyorsan araca harcanan emek ve parayı tahmın edersinki alınan parçaların bir çoğunun faturasınıda ercan abiye teslim ettim.
aracıma güvenim olmasa o vwtr.net stickerlerinide üzerinde bırakmazdım.afaki büyük konuşmamak lazım.hoş dediğin yazdığın bir şey yokta başkası olsa cevap bile vermeyebilir kaale almaz ama ben ve bu site farklı  ;)
aldıktan 2-3 gün sonraydı ercan abi aradı durumu anlattı. bende büyük ihtimal tevzi makarasıdır.daha öncede 2 defa kırılmıştı dedim. (ki aracı almadanda bu olaydan bahsetmiştim)hatta araçta yedeği vardı onu kullanmışsınız.yaş genç araçta devir kesici olmayınca çok sıkıştırıyorsun gibime geliyor.
2. si hhava filtresini değiştim demişsin.üzerindeki kn direk fitreydi keşke değişmeseydin.
3. sü datıcının bakımları geçen yaz yapıldı ki onun belge ve faturasıda sizde. enjektorler dahıl 650 ytl para verdim.o tarihten beri yaptığı kmde 3000 - 4000 dür
patlatma tıtrek çalışma gibi herhangi bir problemi yoktu.
beni 3 senede 1 kere tevzi makarasından dollayı yolda bıraktı o yolda evimin önüydü.
ercan abiyede  demiştim babandan habersiz aracı sen almaya gelsen vermezdim.
dikatli kullansın araca alışsın gaza gelmesin dedik .nafile
aracın tek ustası olsun herkez bir tarafını kurcalarsa ayar tutmaz o araç.

aracı satmadanda araçtakı her olayı. motoru gidişini kullanılışını her şeyi baba ve amcanıza anlattım keşke yuzyuze görüşseydik.benim o yönden kalbim musterih ama yinede memnun değilim dersen. jetta diesellede takas düşünürsen görüşelim  ;)
güle güle kullanın.
hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır

Çevrimdışı corrado

• Volkswagen Türkiye
  • amca
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 01 Temmuz 2008, 16:09:59 »
ercan abiyle görüştük.
kelebeğin ordan bir vida veya yay düşmüş herhalde sıkıntıyı ondan çıkarmış.
sende biraz uğraşınca burda döktürmüşsün.

arızalar dahil araçtan keyif almaya bak derim.

ama en önemlisi herkeze elletme tek ustan olsun. araç heder olmasın.

Çevrimdışı mcsahan

• Volkswagen Türkiye - 2
  • onsekiz at, onaltı valvit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 01 Temmuz 2008, 16:22:23 »
bir anlık gaza gelme sonucu sarf edilmiş cümleler olsa gerek amcacığım:)
zaten kardeş özür dilemiş. şu arabayı herkese kurcalattırma uyarına katılıyorum.
daha reno 12 karbüratör ayarını yapamayan adamlar jetronic i kurcalıyorlar malesef.

Çevrimdışı corrado

• Volkswagen Türkiye
  • amca
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 01 Temmuz 2008, 16:56:57 »
bir anlık gaza gelme sonucu sarf edilmiş cümleler olsa gerek amcacığım:)
zaten kardeş özür dilemiş. şu arabayı herkese kurcalattırma uyarına katılıyorum.
daha reno 12 karbüratör ayarını yapamayan adamlar jetronic i kurcalıyorlar malesef.

tabi araç arıza yapınca insan ister istemez demoralize oluyor amca.
gerçi ben jettanınkıne hazırlıklıydım.  :D
anın tadını almak mesele. kım ne derse desin ozel araç bunlar  :tamamdir

Çevrimdışı 06M4705

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 01 Temmuz 2008, 18:17:30 »
Atıf abi ben murat bi sinir ile yazdım ama aldım alalı belli ustalar yüzünden büyük sıkıntı çektim ilk defa dün korkusuzca büyük zevk ile bindim. şimdi tek sorunum elektirik kesicili tevzi makarası bulmam lazım yardımcı olursanız sevinirim. ben hiç bir yerde bulamadım. sadece bi ikinci el parçacısında buldum adam kullanılmış makaraya. 90ytl istedi. tabi bu fiya bi makara almam beklebenemez :t

Çevrimdışı corrado

• Volkswagen Türkiye
  • amca
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 01 Temmuz 2008, 19:42:36 »
dediğim gibi iyi bir usta bulun.
siz üzmezseniz o araçta sizi üzmez.
tadını çıkarın  ;)

Çevrimdışı mördak

• Profili Görüntüle