Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: MK II mi allah belasını versin  (Okunma sayısı 17659 defa)

MK II mi allah belasını versin
« : 28 Haziran 2008, 22:13:29 »
SLm VW TÜRK  ailesi. benim binmediğim araba kalmadı e30 dan s320 ye kadar her arabaya bindim ama ben bu kadar lanet bi araba görmedim. gerçekten çok  üzülerek söylüyorum. bıktım artık aldım alalı bi pisliği bitmedi yolda kalmaktan bıktım. bulunduğum ilçede artık dalga konusu olndum. benzinlikte stop etmekten korkuyorum çalışmayacak diyee. Ya bu araba araba değil yada anasını sattığımın memleketinde usta yok. sinirimden ağlamak üzeriyim. ne satarım bu araba nede binerim çürüsün evin önünde...

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
Ynt: MK II mi allah belasını versin
« Yanıtla #1 : 28 Haziran 2008, 22:19:48 »
VW Turk değil, VWTR. :)

Tam olarak sorunun nedir? Stop etme mi ?
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

« Yanıtla #2 : 28 Haziran 2008, 22:24:00 »
bi çalışsa gerisi kolay daa. distribütör den tutun buji tevzi makarası hava filtresi aklınıza ne gelirse değiştirdim sanayiden gelene kadar iyi. aldım alalı sanayideyim. sabah 10dan beri sanayide idim. evin önüne çektim iki saat sonra bindim çalışmıyorrr.

« Yanıtla #3 : 28 Haziran 2008, 23:09:32 »
bu kadar sorunluysa sat dostum...hic ugrasma...

Çevrimdışı erdem2179

• Otomobil
    golf mk3 gti
  • erdem2179
« Yanıtla #4 : 28 Haziran 2008, 23:40:44 »
öfkeyle kalkan zararla oturur.sabırlı ol en güzeli iyi bi usta bul çalışmama sorunu giderilmeyecek bi sorun değil bu şekilde istesende satamazsın zaten onun için usta bul arkadaşım adı üstünde usta burda arkadaşlar yardımcı olurlar sana ankara da iyi bi yer tavsiye edeceklerdir.
Mk3 gti

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #5 : 29 Haziran 2008, 00:06:43 »
Benzin geliyorda mı çalışmıyor, yoksa kuru kuru marş mı basıyor sadece?

Basit bir şey de olabilir gözden kaçan, böyle öfkelenme.
Ateşleme bobinini ve benzin pompasını kontrol et. Kontağı çevirdiğinde benzin pompasından ses gelmesi lazım.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

« Yanıtla #6 : 29 Haziran 2008, 00:35:26 »
benzin pompası  çalışıyorr. bobin ise yeni değişti. ama bi türlü düzen tutmuyor. çok iyi bi usta arıyorum komple motor indirip. yeniden toplayacağım başka care çok. araba  çok zor çalışıyor çalıştığı zmn da tekleyerek çalışıyor.

Çevrimdışı Sile-R

• ABF
« Yanıtla #7 : 29 Haziran 2008, 01:09:00 »
1.8 GTi mı araç nedir?
...

« Yanıtla #8 : 29 Haziran 2008, 01:29:13 »
Abi çok öfkelisin.
Bütün MKII'lere gidiyor bu bela yapma etme.Senin aracında sorun var tamam her araçta olur sıfır km araba da da sorun oluyor.
Sorun halledilir.MKIIler sağlam arabadır sen kafanı yorma

Çevrimdışı spy

« Yanıtla #9 : 29 Haziran 2008, 01:46:59 »
Murat, öncelikle hayırlı ugurlu olsun aracın..
okuduguma göre Atıf abi'nin GTI'yı almıssın ki o arac oyle hemen su koycak bir arac degildir. sakin olmak lazım..  senin de soyledigin gibi usta sıkıntısı var.. oyle GTI'ın dilinden anlayacak pek bi muhattab yok acıkcası ortada.. bence senin de en buyuk sıkıntın burdan baslıyor.. bilen usta bulamadıgın icin sogumussun arabadan..

motor olsun, yuruyen, kaporta olsun çözülmeyecek problem yoktur, önemli olan bindigin arabayı severek, özveride bulunmaktır bunu hepimiz biliriz.. binici isen altından kalkılır, bakılır bi caresine.. ama yok ugrasmam da binmemde dersen yapacak bisey yok..

mk2 lere lanet okurken buyuk yanlıs yapıyosun.. e30a bindigini soyluyosun, sana gun icinde birkac tane e30 gosterebilirim duzen tutmayan.. hergun sanayiye girmek zorunda kalan.. ozaman e30lara da lanet olsun mu demek gerek??

Çevrimdışı golf-line2

• golf GTD
« Yanıtla #10 : 29 Haziran 2008, 03:06:11 »
Murat, öncelikle hayırlı ugurlu olsun aracın..
okuduguma göre Atıf abi'nin GTI'yı almıssın ki o arac oyle hemen su koycak bir arac degildir. sakin olmak lazım..  senin de soyledigin gibi usta sıkıntısı var.. oyle GTI'ın dilinden anlayacak pek bi muhattab yok acıkcası ortada.. bence senin de en buyuk sıkıntın burdan baslıyor.. bilen usta bulamadıgın icin sogumussun arabadan..

motor olsun, yuruyen, kaporta olsun çözülmeyecek problem yoktur, önemli olan bindigin arabayı severek, özveride bulunmaktır bunu hepimiz biliriz.. binici isen altından kalkılır, bakılır bi caresine.. ama yok ugrasmam da binmemde dersen yapacak bisey yok..

mk2 lere lanet okurken buyuk yanlıs yapıyosun.. e30a bindigini soyluyosun, sana gun icinde birkac tane e30 gosterebilirim duzen tutmayan.. hergun sanayiye girmek zorunda kalan.. ozaman e30lara da lanet olsun mu demek gerek??

way abi yoksun uzun zamandır kayıptın

benzini nerden aldın benzine su karışmış olabilir enjektörlerine baktır atıf abi yardımcı olacaktır sana gecmiş olsun tam anlamıyla aracın düzeldimi bidaha inmek istemeyeceksin bende cok sinirlendim ama i bir usta buldum şimdi hic bir sornum yok allaha cok şükür  yinede ama sinirlenme arkadaşın dediği gibi öfkeyle kalkan zararla oturur... :(

« Yanıtla #11 : 29 Haziran 2008, 04:25:30 »
abi satarsan kaça satarsın?

Çevrimdışı mcsahan

• onsekiz at, onaltı valvit
« Yanıtla #12 : 29 Haziran 2008, 13:02:16 »
büyük ihtimalle mk2 gti dan anlamayan, araba tamirinini e30 boza boza öğrenmiş bir ustan var.
aldığın araba belkide tr deki en temiz mk2. izmitten ankaraya giderken bir sorun yoktu da şimdimi arıza çıkardı.
şimdiye kadar sayısız e30 a bindim. üçüncü mk2 golfüm var şu anda. mekniğinden anlamayanlara kurcalattırmayın derim.
ankaradaki arkadaşlar gerçek usta konusunda bilgilendireceklerdir. hatta aracı aldığınız kişi size en fazla yardımcı olabilecek kişidir.

« Yanıtla #13 : 29 Haziran 2008, 16:31:58 »
Arkadaş sorunu çözersin merak etme ve arabanı herkese kurcalattırma.BMW ustası bile olsa ufak bir vidanın bile yerini bulamıyorlar bizim arabalarda.Bulsalar bile başka ustaların elinde garip bi şekilde kırılıyor bizim  arabaların parçaları...
Ankara'da Başkent Oto Sanayi Sitesi,(Şaşmaz göbeğinin sağ tarafı) 248/5 No 4  Özen Oto.   Abdurrahman  ve Murat Usta.Yanlarında  eski Amerikan Oto Parçacısı ve eski Amerikan arbalarının satıldığı bir dükkan var.Aşağıda telefonu verdim.Bi ara derdini bi anlat böyle böyle oluyo,sorun ne olabilir diye.Sonra baktırırsın bi.Diğer arkadaşlar da sana usta adresleri verecektir eminim.O ustalardan da değişik fikirler alabilirsin.
Tel (0312) 278 07 43 veya 278 00 73. Zaten Ankara'daymışsın.Umarım sorununu çözersin.