Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: MEGASQUIRT (Mekanik Enjektörü Elektronik Enjektöre Çevirme)  (Okunma sayısı 17236 defa)

Arkadaşlar bu konuyu ilk kez rastladım nette dolaşırken biliyormusunuz bilmiyorum ama değişik ve süper bişi. Kendi enjektör sistemini kendin yap :)
Golf 2 GTI uygulaması :
http://www.techturkey.com/forum/isletim-sistemleri/53901-89-golf-18-gti-megasquirt.html

Tanım :
http://www.masalca.com/motorlu-araclar-dunyasi/220468-megasquirt-efi-kontroler.html

not : bu şekilde bi paylaşım umarım yasak değildir.

Ben Bolt-On taraftarıyım.
VW 16v 034EFI Stage IC Package - 034 MOTORSPORT
Bütün soketleri falan geliyor. Tak fişi bitir işi hesabı. Ve yakıt kütüğü falan dandik dandik işler değil. Ateşleme kapatma olayı falan komik değil yani.
Yaza umarım.  :tamamdir

Abi daha detaylı bilgi yokmu bu konuda. Birde Golf 2 GTI benzinde 0,8tl filan mı yakıyor.

o kare parça çok komik olmuş

detaylı bilgi burada bi ara baya bi sarmıştım bu işe yapılabilir ve yapıp zevkle kullanan arkadaşlar var
MegaSquirt - Electronic Fuel Injection Computer by Bowling and Grippo ©2010
bu oluşum özel bir firma değil kullanıcı geliştirmesine açık kullanıcılar tarafından yapılandırılmış bir oluşum marka tekeline son vermek amaçlı bir olay yani sensörleri enjektörleri boğaz kelebeği ve emme manifoldunu kendiniz temin edip buradanda yazılım kablo ve bizim tabirimizle beyni alıp monte ediyorsunuz fakat dikkat edilmesi gereken kural şu bunu uygulayacak arkadaş hex kodlarını okuyup müdahale edebilmeli yani bu tür yazılım işinde biraz tecrübeli olmalı

Onlarınki 80 kuruş yakıyormuş bana aşırı hurafe geldi. Benim araç şu an 32 kuruş yakıyor. Ulan evo'yla basınca o miktarları yakıyorum ben.
« Son Düzenleme: 21 Ocak 2011, 14:36:50 Gönderen: Kingpin »

Çevrimdışı VolBull

• -35 KRL 53-
Ortalama ne kadara patlıyo bu megasquirt?

-35 KRL 53- -16 AV 332-
81 Scirocco Mk1 1.6 GL 87 Scirocco Mk2 1.8 GTi 92 BMW 318i

1500-2000 malzemesine göre değişir.

TechTurkey'deki Mengü arkadaşa sorabilirsiniz.
« Son Düzenleme: 22 Ocak 2011, 09:45:04 Gönderen: Kingpin »

Megasquirt Türkiye Distribitörü olarak şunu söylemeliyimki her önüne gelen beyin toplayıp bilmeyene tabiri caizse çakıyor.  Biz tesisat ateşleme sistemi kasnak vs. komple set ve montaj dahil 1400 lira nakit fiyat ile satıyoruz.

Ayrıca Lisanslı software ile ayar yapıyoruz. Türkiye'deki tüm yürüyen Megasquirt ECU takılı araçlar bizim tarafımızdan hazırlandı. Otomobilim kısmına açtığım sohc vtec eg aracımda MS beyin ile çalışmaktadır. Merak eden bilgi almak isteyen herkes gelip görebilir kimse kazıklanmasın problem yaşamasın diye yazıyorum bunları. saygılar 

Not: başlıkta mekanik enjektörü elektronik enjektöre çevirme deniyor buna ek olarak dandik ateşleme sistemi elektronik ateşlemeye geçiyor  ^-^

Megasquirt Türkiye Distribitörü olarak şunu söylemeliyimki her önüne gelen beyin toplayıp bilmeyene tabiri caizse çakıyor.  Biz tesisat ateşleme sistemi kasnak vs. komple set ve montaj dahil 1400 lira nakit fiyat ile satıyoruz.

Ayrıca Lisanslı software ile ayar yapıyoruz. Türkiye'deki tüm yürüyen Megasquirt ECU takılı araçlar bizim tarafımızdan hazırlandı. Otomobilim kısmına açtığım sohc vtec eg aracımda MS beyin ile çalışmaktadır. Merak eden bilgi almak isteyen herkes gelip görebilir kimse kazıklanmasın problem yaşamasın diye yazıyorum bunları. saygılar  

Not: başlıkta mekanik enjektörü elektronik enjektöre çevirme deniyor buna ek olarak dandik ateşleme sistemi elektronik ateşlemeye geçiyor  ^-^

Hangi ürünleri kullanıyorsunuz?

Ben eski ateşlememin hiç bir parçasını istemiyorum. Şu an benim araçta ne kadar beyin varsa hepsi gitsin. :). Hepsinin yenisi gelsin istiyorum. Zaten MS'de bir tane. ;D Ya da yakıt sistemini ben alayım gerisini yukarıda gösterdiğim kitin aynısını yapalım.

Bir de telefon numarası ve isim alayım özelden.
« Son Düzenleme: 22 Ocak 2011, 20:07:38 Gönderen: Kingpin »

Çevrimdışı VolBull

• -35 KRL 53-
Ynt: MEGASQUIRT (Mekanik Enjektörü Elektronik Enjektöre Çevirme)
« Yanıtla #10 : 22 Ocak 2011, 22:00:35 »
Megasquirt Türkiye Distribitörü olarak şunu söylemeliyimki her önüne gelen beyin toplayıp bilmeyene tabiri caizse çakıyor.  Biz tesisat ateşleme sistemi kasnak vs. komple set ve montaj dahil 1400 lira nakit fiyat ile satıyoruz.

Not: başlıkta mekanik enjektörü elektronik enjektöre çevirme deniyor buna ek olarak dandik ateşleme sistemi elektronik ateşlemeye geçiyor  ^-^

Ben bu k-jet sistemiyle cebelleşirken neredeydin kardeşim yaa. En baştan böyle bişe olduğunu bilseydim bi dakka bile durmazdım. K-jetimi yaptım bitirdim siz bunları çıkardınız.  :t
 Bu arada K-Jetronic sistemine dandik ateşleme deme, Erşan abimiz çok kızar haa.  >:(

1400ü yuvarlayıp 1000 yapsak + 1500tl 16v dönüşümü + 2000de sıralı tüp = Etti bana 4500tl. değer mi acaba böyle bişeye?

Güç olarak 1.8gti 139HP motor EFİ ye çevrilirse kaç beygir olacak?
« Son Düzenleme: 22 Ocak 2011, 22:03:51 Gönderen: VolBull »

-35 KRL 53- -16 AV 332-

« Yanıtla #11 : 23 Ocak 2011, 00:22:26 »
volkanım 1500 tl ye nası 16 v yapıyosun aracı anlamadım üst kapak takmakla bitmiyorki açılınca belkide yeni baştan motor yapman gerekecek o masrafı yapacağına kazalı fakat motoru darbe almamış bi vw bul 4500-5000 tlye sök motoru faturalat kendine beyin sensör vs.vs.vs. de olduğu gibi aktar 150 tl projeye para ver 129 da muayene istasyonuna sonra elinde ne kaldıysa sat sana maliyet ortalamada belkide 3000 tl ye gelecek en azından 1987 model değilde daha genç bir arabaya sahip olursun:)))

« Yanıtla #12 : 23 Ocak 2011, 04:50:43 »
Ben bu k-jet sistemiyle cebelleşirken neredeydin kardeşim yaa. En baştan böyle bişe olduğunu bilseydim bi dakka bile durmazdım. K-jetimi yaptım bitirdim siz bunları çıkardınız.  :t
 Bu arada K-Jetronic sistemine dandik ateşleme deme, Erşan abimiz çok kızar haa.  >:(

1400ü yuvarlayıp 1000 yapsak + 1500tl 16v dönüşümü + 2000de sıralı tüp = Etti bana 4500tl. değer mi acaba böyle bişeye?

Güç olarak 1.8gti 139HP motor EFİ ye çevrilirse kaç beygir olacak?
K-jet cok iyi bilirim ayarını düzgün yapmazsanız iğrenç soğutur sizi arabadan :) şöyle örnek vereyim 92 model civic ex karbüratörlü araç aldık birtane 90hp fabrika verisi var 2 gün sonra ies emme manifoldu gaz kelebeği enjektörleri rayı ve yakıt pompasını taktık akşamına MS beyinimizi bağladık marş yaptık. 10 dakika sonra araba rölantide 15.5 AFR saat gibi çalışıyordu  ^-^ ayarını yaptık herşey güzel.  araç şuan kaç beygir dersen sağlıklı bir crx ile yürür ayarda diyebilirim buda yaklaşık 130 beygirlere eriştiğini gösterir. en güzeli distribitör olmaması kaput açıyorsun orada bir tıpa var :D yanda 4 lü ateşleme bobini :) haa şimdiyse araçda sıralı sistem lpg var oda apayrı bir güzellik tabi 16 krş yakıyor km de :)

Çevrimdışı VolBull

• -35 KRL 53-
« Yanıtla #13 : 23 Ocak 2011, 12:45:22 »
Öyle bi kaba hesap yaptım Rıza Abi. Kazalı arabanın motoru da belki motor ister abi. Bide onun elektrik tesisatı baştan yapılacak falandı filandı çok uğraştırır. Bunda sadece üst kapağı deiştir, pistonları deiştir, ek hava ek benzin regülatörleri ve 5. enjektörün fişini tak, sonrada bak keyfine.

-35 KRL 53- -16 AV 332-