Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: lpg ve buji seçimi  (Okunma sayısı 4347 defa)

lpg ve buji seçimi
« : 04 Mart 2011, 08:23:48 »
Bazı lpg ustaları orjinal buji kullanmamızı tavsiye etsede bosh son noktayı koymuş .
Kullanabileceğimiz bujiler arabanızın motor kodunu ve modelini yazdığınızda karşınıza çıkıyor.
Bir de yanlışım varsa düzeltilsin
aracınızda normal buji varsa ve lpg taktırırsanız buji ömrü yarıya düşmüyor iki katına çıkıyor.
Normal benzinlilerde buji değişimi 20 bin km ise lpg li araçlarda 40bin oluyor

Bosch Automotive Aftermarket - Products

Ynt: lpg ve buji seçimi
« Yanıtla #1 : 30 Mart 2012, 15:11:45 »
1986 otomatik benzin lpg'li 1.6 CL arabam için hangi bujiyi kullanmam gerekiyor??
Erdinç

« Yanıtla #2 : 30 Mart 2012, 15:25:57 »
benim bildiğim lpgli araclarda tek tırnak buji kullanılması gerektiği ama yanlışım varsa düzeltin lütfen

« Yanıtla #3 : 30 Mart 2012, 15:32:56 »
Tek tırnaklı olmasının faydaları nelerdir? bilgilendirirsen sevinirim yani neden tek tırnaklı ve otomatik için değişir mi tırnak sayısı.
Erdinç

« Yanıtla #4 : 31 Mart 2012, 16:27:58 »
otomatik için değişirmi bilmiyorum ama yanma oranıyla alakalı diyorlardı usta arkadaşta magane var buji değişim zamanı cift tırnak buji takmışlardı yakıt tüketimi arttı ve arac cekişten düşüyordu lpg de sonra tek tırnak buji taktılar yakıt tüketimi ve cekişi arttı bizim bora yada lpg taktırdıgımızda benzinde 3 tırnak buji kullanıyordum lpg taktırınca tek tırnak kullanmaya başladık

« Yanıtla #5 : 06 Nisan 2012, 11:59:03 »
buji anahtarı kaç numara olacak?? ve söküp takarken ekstra bir yerleri sökmemiz gerekiyor mu yoksa olduğu gibi görünen bujileri söküp takabilir miyiz? bir numarası sırası herhangi bir ekstra özelliği var mıdır? Şimdiden teşekkürler....
Erdinç