Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: led tasarım  (Okunma sayısı 3180 defa)

led tasarım
« : 18 Haziran 2014, 15:34:04 »
merhaba arkadaşlar.  ilgili konuyu bulamadıgım için yenı konu altında çözüm aramaktayım.
bildiginiz gibi bizim km göstergelerimiz ve konsol dügmelerimiz yeşil renklerde bizlere sunulmuş.
fakat yılların verdıgı korozyondan öturu eskı canlılıgını yıtırmısler
şimdi tacho yu söküp konsol dügmeleri ile birlikte led tasarımı düşünüyorum.
bu km göstergesini ve sis far arka cam rezizstansı gibi anahtarların ıcınıde nasıl acıcaz bilgisi olanlar varsa yardımcı olursalar sevınırım arkasaşlar :)

Ynt: led tasarım
« Yanıtla #1 : 19 Haziran 2014, 08:45:12 »
rapteg km söküp yapmadim ama  dügmelerin hepsine  led yerlestirdim pekde  eskisinden bi farki olmuyor   dügmeler yaniyorsa  bence bozma orjinalini

« Yanıtla #2 : 19 Haziran 2014, 10:15:20 »
Abi tacho yu yaptık şimdi dugmelere geçicem resimli bi konu bulamadım ya

« Yanıtla #3 : 19 Haziran 2014, 13:53:59 »
resimli bu konu ya gerek yoktacho yu yaptikdan sora dügmeler cok basit  kenarinda tirnaklari var   oralardan aciliyo falan her bir  dügmede  iki  tane  lamba var sen tek led yapman lazim onlari söküp

Çevrimdışı Jerewure

• Otomobil
    vw-Golf2, Audi-A3
« Yanıtla #4 : 02 Temmuz 2014, 01:41:56 »
valla o iş biraz zor gibi düğmelerin içindeki lambalar normal lamba yeşili veren plastik şeffaf bir parça. yeşil kısmı bir şekilde halledersin ama altta yanan sarı biraz zor gibi. Gösterge panelinde de ışıkların altında yeşil bir plastik var komple sökülüp farklı renk takılması gerekiyor. Yapılabilirmi dersen evet yapılabilir ama uğraştırır diye düşünüyorum.

Çevrimdışı Jerewure

• Otomobil
    vw-Golf2, Audi-A3
« Yanıtla #5 : 02 Temmuz 2014, 01:43:37 »
Bu arada ben hepsini açtım fakat gösterge panelini fazla zorlamak istemedim. Düğmeleri sökmek kolay yanları esnetip tırnaktan atıp çekiyosun kendine çıkıyor. Ama gösterge olayı biraz zor gibi geldi bende zarar vermemek için zorlamadım. Gerçi bendeki golf2 1 lerde nasıl bilmiyorum.

Çevrimdışı stromkreis

Otomobil
    A3 8L
« Yanıtla #6 : 02 Temmuz 2014, 23:11:44 »
merhaba arkadaşlar.  ilgili konuyu bulamadıgım için yenı konu altında çözüm aramaktayım.
bildiginiz gibi bizim km göstergelerimiz ve konsol dügmelerimiz yeşil renklerde bizlere sunulmuş.
fakat yılların verdıgı korozyondan öturu eskı canlılıgını yıtırmısler
şimdi tacho yu söküp konsol dügmeleri ile birlikte led tasarımı düşünüyorum.
bu km göstergesini ve sis far arka cam rezizstansı gibi anahtarların ıcınıde nasıl acıcaz bilgisi olanlar varsa yardımcı olursalar sevınırım arkasaşlar :)

Aradığın başlık aşağıdaki linkte hocam ;) Kendi tecrübem doğrultusunda japon kürdan diye tabir edilen kürdanladan kullanmanı öneririm. Tornavidayla hafif aralayıp kürdan sıkıştırınca çok kolay sökülüyor düğmeler. Hadi kolay gelsin  ;)

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?2443945-DIY-Headlight-Switch-LED-Illumination