Gönderen Konu: yağ lambam yanıyor:(((  (Okunma sayısı 4146 defa)

Çevrimdışı samti_16

•  
  • her zaman golf2
    • Profili Görüntüle
yağ lambam yanıyor:(((
« : 10 Nisan 2011, 22:44:55 »
arkadaşlar öncelikle herkese merhaba be bursadan samet hemen hemen 15 gün önce 1990 model golf 2 1.6 turbo dizel bi araç aldım fakat aracın ara sıra yağ lambası yanıyor müşür değiştirmedim ama nerden olduğuna tam emin olamadığm için araca ekstradan düdük takıp takometreyi devre dışı bırakıp yağ müşüründen direkt olarak bilgi aldım yani saat ötse bile düdük ötmedikten sonra yağ basıncının düşmediğini anlamak için. lamba hala yanıyo ama düdük ötmüyo.yağ filtresinin üstünde  yağ sıcaklık müşürü  var imiş bundan böle bi sorun yaparmı? yada bu müşürün amacı ne? eğer o müşürden dolayı ikaz veriyosa ne yapmak gerekir yardımcı olabilirseniz sevinirim
samti

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
Ynt: yağ lambam yanıyor:(((
« Yanıtla #1 : 10 Nisan 2011, 22:58:47 »
aramıza hoş geldin bende bursadaym ama konunun yeri burası değil malesef golf 2 bölümüne yazarsa yardımcı olurlar  :)
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı savasgti

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 11 Nisan 2011, 00:15:52 »
dizeli bilmemekle birlikte benzinlilerde iki tane yağ müşürü var birisi motor bloğunda yatay vaziyette diğer yağ filitresinin üzerinde. benim başımada geldi daha önce iki farklı araçta yağ müşürünü değiştirdim yine yaptı ama müşürden değil tesadüf sonucu fark ettim yağ filitresini üzerindeki müşüre giden kablo ucundan kırılıyor ondan kaynaklanıyordu. muhtemelen aynı sorundur.

Çevrimdışı samti_16

•  
  • her zaman golf2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 11 Nisan 2011, 17:02:28 »
çok sağol kabloyu bi kontrol edeyim
samti

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 11 Nisan 2011, 23:04:05 »
Bu arada Samet ara ara yanıyor demişsin bendede böyle bir sıkıntı vardı arkadaşlara sordum yağıda eskimiş olabilir dediler yağını ve filtresini değiştirdim yağınıda ince yağ koydum sorun ortadan kalktı ;) belkide yağ değişim zamanın geldi ::)

Çevrimdışı samti_16

•  
  • her zaman golf2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 12 Nisan 2011, 11:25:49 »
yok ya yağını ve filtresini değiştirdim ama sorun devam ediyo hayırlısı bakalım
samti

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 12 Nisan 2011, 18:36:03 »
yok ya yağını ve filtresini değiştirdim ama sorun devam ediyo hayırlısı bakalım

Yağ müşürüne takılan fişi çıkart ve kontağı aç yağ lambası yanmıycaktır sonra herhangi şase alabilecek bir yere değdir örneğin motor bloğuna içerde yağ lambası yandıysa sorun yağ müşüründendir  ;)