Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Koltuk problemi...  (Okunma sayısı 8045 defa)

Koltuk problemi...
« : 31 Aralık 2010, 16:24:57 »
     Ön iki koltuk haddinden fazla sallanıyor gibi geliyor bana (gibisi fazla,sallanıyor!), hem alt sürgülerden sallanma oluyor komple hem de geriye yatırma ayarının olduğu yerden sallanıyor , ikisi birleşince lıkır lıkır sallanıyor sonuç olarak , ben istiyorumki 1milim bile sallanmasın , bu kolay çözülebilecek bir problemmi ve dahada önemlisi benim çözebileceğim bir problemmi , eğer bu konu hakkında bilgi sahibi arkadaş varsa tarif edebilirse , hemen sökeceğim koltukları ve yapacağım , yapmaya çalışacağım en azından...

Ynt: Koltuk problemi...
« Yanıtla #1 : 31 Aralık 2010, 16:28:52 »
ayni sorun bendede var iki ön koltukda  cok fazla sallaniyor kizaklarindan oynuyor bosluk var gibi  eger bilen arkadaslr varsa   cözümlenecebilicek biseyse yardimlarinizi bekliyoruz

« Yanıtla #2 : 31 Aralık 2010, 16:41:57 »
KOLTUĞUNU ÇIKARMAK İÇİN ÖNDE ALT ORTADAKİ 1 TANE VİDAYI SOKUP VE ARKA İÇ AYAĞIN ÜZERİNDEKİ PLASTİĞİ YUKARI DOĞRU KASTIRIP SÖKÜCEKSİN. VE KOLTUĞU GERİYE DOĞRU KAYDIRIP ÇIKARTICAKSIN.
1. KOLTUĞUN TABANDAKI KIZAĞA GEÇEN AYAKLARINDA PLASTİK PARÇALAR VAR ONLARI DEĞİŞTİR (UNUTMA İÇ-DIŞ AYRIDIR)
2. ARACIN TEK KAPIMI BILMIYORUM AMA KOLTUKLAR AYNI ZATEN- KOLTUĞUNUN ARKA ALT KISMININ ALT IC KISMINDA KOLTUK YATIRMAK ICIN KANCALAR VAR ONLARIN GEÇTIĞI AYAK PLASTIKLERINI DEĞİŞTİRMEN LAZIM.
3.DİĞER PROBLEMİN İÇİN KOLTUĞUN KOMPLE DOSEMELERINI SOKUP ALTTA KIRIK VS.KONTROL EDİP BİŞEY VARSA YAPTIRMAN GEREKLİ.

AMA İLK  2 MADDEYİ YAPARSAN SALLANTI BUYUK OLCUDE KESILCEKTIR (KOLTUĞUNDA KIRIK BISEY YOKSA)
1.Arac VW 1302S           1972-----3.Arac VW Golf Cl  Mk2  1984
2.Arac VW Golf Gti Mk1  1981-----4.Arac VW Jetta C Mk1  1982

« Yanıtla #3 : 31 Aralık 2010, 16:46:57 »
RESİMLE ANLATSAM  DAHA İYİ OLURDU AMA YARIN ÇEKİP GÖNDERİRİM
1.Arac VW 1302S           1972-----3.Arac VW Golf Cl  Mk2  1984
2.Arac VW Golf Gti Mk1  1981-----4.Arac VW Jetta C Mk1  1982

« Yanıtla #4 : 31 Aralık 2010, 16:47:57 »
abdullah kards valla cok iyi olur

« Yanıtla #5 : 31 Aralık 2010, 16:58:10 »
    Abdullah sağolasın teşekkür ederiz  , benim araba 4 kapı , ve koltuklarda kırık falan olacağını düşünmüyorum , o söylediğin 2 maddeyi harfiyen uygulayacağım . Tabi fotoğraf  yollama zahmetinde bulunursanda çok hora geçer  , öncelikle Davut , ben ve bir çok kişi bu bilgin sayesinde o sallantıdan tıkırtıdan kurtulacak.

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
« Yanıtla #6 : 31 Aralık 2010, 18:54:11 »
Abdullah abi çok güzel bişekilde anlatmış İlker abi ben muayeneye gittim koltuklarıma laf söyledi ama gerçektende bayağı sallanıyordu alt kızak platikleriyle kancaların geçtiği plastikleri yeniledim sorun kalmadı ben kendi parçacımdan aldım beşyoldan 4 tanesini 10 TL'ye aldım şimdi daş gibi çok rahat oldu  :)
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

« Yanıtla #7 : 31 Aralık 2010, 19:01:41 »
benim araçtan çıkacak parçaları rahat bulabilecekmiyiz Gökhan , şimdi söküp burada değiştireyim diyorum , eğer zor buluncaksa bursaya geldiğimde sökeyim , heryerde varmı bu parça , nasıl bi parça bu

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

« Yanıtla #8 : 31 Aralık 2010, 19:23:08 »
benim araçtan çıkacak parçaları rahat bulabilecekmiyiz Gökhan , şimdi söküp burada değiştireyim diyorum , eğer zor buluncaksa bursaya geldiğimde sökeyim , heryerde varmı bu parça , nasıl bi parça bu
Bence sen Bursa'ya gel beraber halledelim bildiğin plastik bir parça  :)

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #9 : 31 Aralık 2010, 19:39:57 »
 Her koltukta 3 tane onlar toplam 6 tane olcak..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

« Yanıtla #10 : 31 Aralık 2010, 21:20:53 »
Her koltukta 3 tane onlar toplam 6 tane olcak..
Valla ben koltuklarıma 2 tane taktım taş gibi tık yok yalnız Erşan abi o kdar VW parçacısı gezdim hiç birinde koltuğun yatma kısmının kancaların geçtiği plastik yok bil bakalım ne uydurdum oraya  :D

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #11 : 31 Aralık 2010, 21:26:37 »
Hortum :D
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

« Yanıtla #12 : 31 Aralık 2010, 21:29:06 »
Hortum :D
Sandalyelerin altında ses yapmasın yeri çizmesin diye yuvarlak plastikler var tıpatıp aynısı boyut olarak arkasında deliği eksik matkapla deldim birebir oldu  ;D

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #13 : 31 Aralık 2010, 21:33:16 »
 Pratik zeka olduktan sonra uydurlmuyacak birşey yok prava sana :D