Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Km sayacı neden çalışmaz ...  (Okunma sayısı 13096 defa)

Km sayacı neden çalışmaz ...
« : 11 Ekim 2011, 13:51:38 »
Km sayacı bazen çalışıp bazen de çalışmıyordu , şuan çalışmıyor , benim yapabileceğim birşey varmı ? Problem nerededir ? Yaptırmak için kime gösterilir ? ( hem üst sayaç hem de alt sayaç çalışmıyor - km göstergesi , devir saati çalışıyor )

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
Ynt: Km sayacı neden çalışmaz ...
« Yanıtla #1 : 11 Ekim 2011, 13:57:00 »
Km telini kontrol et. Şanzımana giren dişlide plastiktir ve deforme olmuş olabilir ;)
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı betazom

• >>> 07 EG 864 <<<
« Yanıtla #2 : 11 Ekim 2011, 14:36:02 »
offf o göstergeyi sökmek zulüm ya. benim eski mk2 nin çalışmıyordu ellerimi parçaladım sökene kadar. ama sorun ya göstergenin arkasından km telinin tırnağı bırakmıştır ittirirsin olur. yada süleymanın dediği gibi şanzımana giden dişli de sıkıntı. oda ya içeri düşer yada sıyırır.fiber olduğu içinde sorun çıkmaz eriyip gider. kolay gelsin.
http://img193.imageshack.us/img193/5360/forumiin.jpg
By betazom at 2011-06-08http://img35.imageshack.us/img35/43/dsc069771.jpg[/IM

« Yanıtla #3 : 11 Ekim 2011, 17:50:40 »
Aynı sıkıntı bende de olmuştu. km teli gösterge panelinin arkasından gevşemişti. gösterge tablosunu sökmek zor değil ama aşağıya doğru dönerek çıktığı için km teli baya sıkıntı yaratıyor. göstergeyi sökmeden önce elini arkasına doğru sokup teli bi bastırmayı dene gevşemiş falan olabilir. kolunu sokabilmen için panelle birlikte teybi falan da sökmen lazım. Ben de ilkinde o kadar sökmüşken göstergeyi de sökeyim noolacak diyip direksiyon gösterge sökmüştüm ne varsa. tekrar takmak baya sıkıntılı olmuştu...(Bende devir saati de yok, o da telliyse daha dikkatli olman lazım)
Arkadaşların dediği gibi çok yüksek ihtimalle telden kaynaklanıyordur. Şanzuman kısmı - gösterge kısmını kontrol et. Kendin de halledebilirsin.. Kolay gelsin.. :tamamdir

« Yanıtla #4 : 11 Ekim 2011, 22:19:51 »
şimdi yine çalışıyor , galiba sizinde söylediğiniz gibi telden galiba , bugün bir de yağ lambası yandı ve sesli ikaz verdi , sonra ses kesildi , yağ lambası söndü, göstergeye birşeyler oluyor... ( yağını dün değiştirdim , yağ eksik ya da bitik olamaz )

Çevrimdışı betazom

• >>> 07 EG 864 <<<
« Yanıtla #5 : 11 Ekim 2011, 23:25:43 »
sesli uyarıda mı varmış. hayret ettim bak şimdi :)
http://img193.imageshack.us/img193/5360/forumiin.jpg
By betazom at 2011-06-08http://img35.imageshack.us/img35/43/dsc069771.jpg[/IM

« Yanıtla #6 : 11 Ekim 2011, 23:26:35 »

hemde kulağı tırmalar cinsten

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
« Yanıtla #7 : 11 Ekim 2011, 23:37:24 »
aynen sesli de uyarıyor :) drrrrrrttttt yapıyo :) köye çıkarken rampa yukarı virajın birini süratli döndüm, hemen başladı drrrt diye, çok geçmeden stop etti arabayı. yağım biraz eksikti, süratli dönünce yağ sola doğru yalpa yaptı heralde. durdum çalıştırdım devam ettim. tabi o şekil fazla kullanmamak gerek. benim yağ değişimi geçmişti, o bakımdan eksiltmiş biraz.

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
« Yanıtla #8 : 12 Ekim 2011, 00:21:30 »
KM göstergesi çalışıyor sayaç çalışmıyosa muhtemelen sayacı çeviren dişli sıyırmış veya yerinden çıkmış olabilir abi hareket halindeyken sakın sıfırlamaya basma alt sayaç çalışmassa ana sayaç ona bağlı olduğu için zaten çalışmaz bazı oto elektrikçiler veya sırf bu KM işini yapanlar problemi çözer  :tamamdir
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

« Yanıtla #9 : 12 Eylül 2012, 12:57:20 »
arkadaşlar banada 91 model golf 1 kilometre sayaç teli lazım nasıl temin edebilirim
varabildiğin yere kadar var