Gönderen Konu: Klimalı Mk2 kullanan - Tecrübesi olan arkadaşlar ??  (Okunma sayısı 5389 defa)

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar benim sarı öküzde klima mevcut bilindiği üzere. klima ayar kolunu cam önü (en sağ) üfleme konumuna getirdiğimde, alttaki kol sıcak pozisyonundayken (en sağ) sıcak hava üflüyor fekat klima motoru da devreye giriyor. sizde de durum bu şekilde mi, sıcaktayken klima motoru calısır mı, yohusam kolda mı bir gariplik mevcut ?

bu arada pozisyon cam önü pozisyonundayken ortadan da hava üflüyor, orta kısmındayken klima motoru devreye girmemekle cam önüne üfleme yapmıyor (olması gerektiği gibi).

örnek resim :

« Son Düzenleme: 27 Ekim 2012, 21:32:32 Gönderen: lostys »

Çevrimdışı davut

• Profili Görüntüle
Ynt: Klimalı Mk2 kullanan - Tecrübesi olan arkadaşlar ??
« Yanıtla #1 : 27 Ekim 2012, 22:11:39 »
garip sicak havada klima motoru neden devreye girsin  ki  sicak su direk  kalorifer radyatörüne gelir üflemyi o sekide yapar  bence bi gariplik söz konusu  ama tabi senn aracda  bu sekildeyse onuda bilemem :) sari öküzünde

Çevrimdışı deepdrastic

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 28 Ekim 2012, 02:52:40 »
klimayi ayirmiyor o mekanizmaya bir bak klimayi devreye sokan seyde ariza var bana öyle geliyo
MKII  1.3 CL

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 28 Ekim 2012, 09:48:08 »
klimayi ayirmiyor o mekanizmaya bir bak klimayi devreye sokan seyde ariza var bana öyle geliyo
yarın sökücem bakalım. hayır diğerlerinde de öyle mi diye merak ettim. zira öne ve alta üfleme kısımlarında klima devreye girmiyor.

Çevrimdışı bpinarci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 31 Ekim 2012, 09:29:43 »
sökme kardeşim hiç bir sorun yok cama verdigin zaman otomatik olarak klima motoru devreye giriyor sorun yok yani bende de aynı şekilde çalıiıyor :tamamdir

Çevrimdışı bpinarci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 31 Ekim 2012, 09:35:47 »
bu arada gösterge ışıkların cok hoşuma gitti nasıl değiştirdiğin hakkıında ve ne renk kullandığın hakkında bilgi verirsen sevinirim ...

Çevrimdışı davut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 31 Ekim 2012, 12:27:16 »
orjinal gbi duruyor ısklar yahut bayaz led kullnms  bnmde cok hosma gttı ama orjınali dye srmaya gerek duymadm

Çevrimdışı bpinarci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 31 Ekim 2012, 14:27:29 »
evet beyaz led olması muhtemel değiştirme yöntemi ne acaba nasıl açarız bilgi bulamadım açıkcası fromu araştırdım belkide gözümden kaçmış olabilir tabiki...göstergelerin tüm ışıklarını bu led ler ile değiştirmek mümkünmüdür acaba?

Çevrimdışı davut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 31 Ekim 2012, 18:31:09 »
hepsi degisiyor  beyaz led ile fakat  dügmelerdeki  isigi beyaz led bile takilsa yesil yaniyo  onu hala cözemedim bi yerde  bu  kalorifer aydinlatmasinin cok detayli fotografini görmüstüm yanliz o icindeki cami bile deişiyo lazerle işliyo falan uzun mesele :)

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 31 Ekim 2012, 19:31:23 »
resim benim değil, internetten aldım.

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #10 : 31 Ekim 2012, 19:36:37 »
Hazır led ampuller çıktı bu tip işler için eskiyi sök yerine led tak ama çok fazla beyaz ışık gece yolculuklarında rahatsız edici oluyor.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı davut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 01 Kasım 2012, 09:39:50 »
ilker valla göstergeye bayildim :) ben ledlerini deiştim bu kadar olmadi :D kötü bi gösterge koysaydin  simdi kafaya taktim bide onu arar bulurum ;D

Çevrimdışı evreka09

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 01 Kasım 2012, 22:24:47 »
sökme kardeşim hiç bir sorun yok cama verdigin zaman otomatik olarak klima motoru devreye giriyor sorun yok yani bende de aynı şekilde çalıiıyor :tamamdir

evet doğru
 ;)

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 01 Kasım 2012, 23:05:04 »
ilker valla göstergeye bayildim :) ben ledlerini deiştim bu kadar olmadi :D kötü bi gösterge koysaydin  simdi kafaya taktim bide onu arar bulurum ;D
gösterge benim değil yahu, internette buldum, ayrıca vortex in DIY konusunda sanırım düğme ve göstergelerdeki lambaları led le değiştirme konusu mevcuttu.