Gönderen Konu: Kızdırma bujisi - ( ısıtma bujisi ) kontrolü ya da değişimi...  (Okunma sayısı 14764 defa)

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
Golf 2 TD   ,  1 .  Isıtıma bujilerini yerinden çıkarmadan çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirmiyim ? ( sağlıklı bir şekilde nasıl kontrol edebilirim )
                     2.   Isıtma bujilerini başka bir parça sökmeden kendim değiştirebilirmiyim ?  ( Triger kayışı , karbratör vb. sökmeden )

Gösterdiğim bir tamirci , '' kendin  değiştiremezsin , triger kayışı sökülmesi  gerekir , bazı  parçalar sökülmesi  gerekir '' dedi  , ne derece doğru öğrenmek istiyorum.

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
triger kayışı mı sökülüyormuş  ???
gerekli alet edavatın varsa kendin değiştirirsin.

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
Yalan kızdırma bujileri normal buji sökülür gibi kolaycana sökülüyor yeni model araba mı bu komple motor indirip sökülsün  :)
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı VolBull

• -35 KRL 53-
    • Profili Görüntüle
Sen o ustaya bidaha gitme  ;D ;D

-35 KRL 53- -16 AV 332-
81 Scirocco Mk1 1.6 GL 87 Scirocco Mk2 1.8 GTi 92 BMW 318i

Çevrimdışı VolBull

• -35 KRL 53-
    • Profili Görüntüle
Test konusunda aklıma bişe geldide bilmiyorum iyi bi fikir midir.

Her bir bujiyi teker teker denersin. Bujileri çıkarırsın, bir arkadaşını direksiyona oturtursun. Buji kablolarından birini eline alıp her seferinde bujilerden birini takarak arkadaşına kontağı açtırırsın (arabayı çalıştırmasın  :D ) . Parmağını yalar ve elini bujiye değdirirsin. Kızmışlarsa canını acıtır :D :D
Aklına yattıysa dene. Tabi uzman arkadaşlardan onay almadan deneme bunu.
« Son Düzenleme: 15 Aralık 2010, 19:06:06 Gönderen: VolBull »

-35 KRL 53- -16 AV 332-

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
Test konusunda aklıma bişe geldide bilmiyorum iyi bi fikir midir.

Her bir bujiyi teker teker denersin. Bujileri çıkarırsın, bir arkadaşını direksiyona oturtursun. Buji kablolarından birini eline alıp her seferinde bujilerden birini takarak arkadaşına kontağı açtırırsın (arabayı çalıştırmasın  :D ) . Parmağını yalar ve elini bujiye değdirirsin. Kızmışlarsa canını acıtır :D :D
Aklına yattıysa dene. Tabi uzman arkadaşlardan onay almadan deneme bunu.
volkan sen onlara elektrik geldiginde bırak elini degdirmeyi, elinde bile tutamazsın. dehşet derecede akım çektikleri için çok yüksek sıcaklıkları var. şahsen ben denedim gördüm :D

Çevrimdışı VolBull

• -35 KRL 53-
    • Profili Görüntüle
Tamamdır o zaman. Kablosundan tutsun, kontağa getirsin, biyerine ve arabaya değdirmemeye özen göstersin, anlar çalışıp çalışmadığını.  :tamamdir
Bide kontağı kapattıktan sonra ne kadar sürede soğur :D Kontağı kapatır kapatmaz eline almayasın  ;D
Neyse tırstım şimdi, sakın denemeyesin sen. Ver ustanın birine 10 lira test etsin.  :tamamdir

-35 KRL 53- -16 AV 332-

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
 :) :)

Çevrimdışı betazom

• >>> 07 EG 864 <<<
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar ben anlatayım size;

4 tane bujiyi bağlayan bir metal vardır bu somunlarla tutturulmuştur bujilerin başlarına. öncelikle bunu sökmeliyiz. bunu sökmek ciddi bi mesele çünki açıp bakarsanız kaputun altına :) yakıt boruları ve pompa ciddi engel oluyor. bende söküp deneyecektim ama uğraşamadım açıkçası. zamanın varsa söktüğünü yerine düzgün taktıktan sonra sorun olmaz. şimdi o kablo yada tek parça demiri söktükten sonra akünün artı kutpundan bi kablo uzatıp bunların başlarına deydireceksin. çalışanlar cızırdama yapar çünki akımın geçmesine izin vermez. cızırdamayanlar bozuktur. umarım yardımcı olmuşumdur. :tamamdir

düzelttim arkadaşlar.gecenin bi saati yanlış yazmışım  :-[ ;)
« Son Düzenleme: 16 Aralık 2010, 10:06:21 Gönderen: betazom »
http://img193.imageshack.us/img193/5360/forumiin.jpg
By betazom at 2011-06-08http://img35.imageshack.us/img35/43/dsc069771.jpg[/IM

Çevrimdışı betazom

• >>> 07 EG 864 <<<
    • Profili Görüntüle
Yada yapamam derseniz; ki kolay bir şey değil bu sökme takma işi. Bir tamirciye gidip rica etsen bile bakarlar. ;) ;) ;)
http://img193.imageshack.us/img193/5360/forumiin.jpg
By betazom at 2011-06-08http://img35.imageshack.us/img35/43/dsc069771.jpg[/IM

Çevrimdışı VolBull

• -35 KRL 53-
    • Profili Görüntüle
Bu bujiler bizim benzin bujileri gibi buji lokmasıyla mı çıkarılıyo, yoksa normal lokmaylada çıkarabiyoz mu?

-35 KRL 53- -16 AV 332-

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
Normal açık ağız anahtarla ya da normal lokma anahtarıyla  çıkarılabiliyor , basit bir çıkarma şekli var ama el yanaşmıyor 3 üne ... ( birini çıkardım ordan biliyorum )

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
arkadaşlar ben anlatayım size;

4 tane bujiyi bağlayan bir metal vardır bu somunlarla tutturulmuştur bujilerin başlarına. öncelikle bunu sökmeliyiz. bunu sökmek ciddi bi mesele çünki açıp bakarsanız kaputun altına Smiley yakıt boruları ve pompa ciddi engel oluyor. bende söküp deneyecektim ama uğraşamadım açıkçası. zamanın varsa söktüğünü yerine düzgün taktıktan sonra sorun olmaz. şimdi o kablo yada tek parça demiri söktükten sonra akünün artı kutpundan bi kablo uzatıp bunların başlarına deydireceksin. çalışmayanlar cızırdama yapar çünki akımın geçmesine izin vermez. cızırdamayanlar sağlamdır. umarım yardımcı olmuşumdur. :tamamdir

Herşeyi anladım , ama cızırdamayanlar mı arızalı anlamına geliyor ? Ben tam aksini düşünüyordum.Yani eger çızırdıyorsa sağlam değil anlamınamı geliyor ? ( ben tam tersini düşününce şaşırdım,bu yüzden tekrar sorma gereksimini duydum )

Çevrimdışı VolBull

• -35 KRL 53-
    • Profili Görüntüle
Arkadaş cızırdamayanlar sağlamdır diye yazmış

-35 KRL 53- -16 AV 332-