Gönderen Konu: kelebek cam yaptırma  (Okunma sayısı 16184 defa)

Çevrimdışı ilker mk2

• Profili Görüntüle
kelebek cam yaptırma
« : 16 Ağustos 2012, 15:50:47 »
Fadıl hazır boyaya girecekken hep istediğim arka camları kelebek yapma olayınıda halletmek istiyorum fakat nasıl yapıldığını bilmiyorum yaptıran ve bilgisi olan abilerim yardımlarınızı bekliyorum :D

Çevrimdışı goffo

• Profili Görüntüle
Ynt: kelebek cam yaptırma
« Yanıtla #1 : 16 Ağustos 2012, 20:46:48 »
Fadıl hazır boyaya girecekken hep istediğim arka camları kelebek yapma olayınıda halletmek istiyorum fakat nasıl yapıldığını bilmiyorum yaptıran ve bilgisi olan abilerim yardımlarınızı bekliyorum :D

acılır kelebek camımı  mi yaptırmayı düşünyrsnz ?

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 16 Ağustos 2012, 21:06:25 »
Evet açılır düşünüyor sanırım , bende düşünüyorum.
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin

Çevrimdışı goffo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 16 Ağustos 2012, 22:47:55 »

citroen de çalıştığım için citroenden bir örnek verebilirim

cam açma mandalları var berlingo 2 yada peugeot partnerlerde böyle bir mazleme işinizi görebilir ama camı delidrmenz lazım :)

Çevrimdışı mk2_20v

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 17 Ağustos 2012, 02:58:40 »
bahsi geçtiği gibi camı deldirince iş bitmez cam fitille berabermi açılacak bunu hiç hesap etmiyosunuz?

önce yeniden ölçü alınıp orjinalden daha büyük delikli cam dökülecek
aracın karoserinde camın oturduğu yere uygun fitil alınacak ki tofaşın bagaj fitili kesilip oturtulabiliyor
daha sonra uygun mandallar alınıp monte edilecek...zor bir iş ve fazla maliyetli + rüzgar sesi alıyor hat safhada bence gerek yok ;)

Çevrimdışı deepdrastic

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 17 Ağustos 2012, 12:57:58 »
tek kapi arabada en sevdigim sey arka camlarin sabit olmasi
pejo 205 im de öyleydi simdiki mk2 de
MKII  1.3 CL

Çevrimdışı ilker mk2

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 17 Ağustos 2012, 15:32:46 »
Fitili bi sekilde uydururum uyan bi fitil bulurumda olay camda delikli cami nerde yaptirabilirim yada benim cami deldirsem fitilin dista kalan kismini kessem nasi olur ama herturlu cami delcek bi yer bulmak lazim ankarada bi golf 2de var alper ayanlarin aracinda ama ulasamadim malesef. O arka camlara sirf kelebek yapmak icin tutuldum kelebek yapamasam bile elektrikli yapcam onler gibi asa yukari indirip kaldircam bi parmak atcam uyuz oldum:D

Çevrimdışı deepdrastic

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 17 Ağustos 2012, 16:21:48 »
elektrikli daha maliyetli olur mekanizmasi motoru vs ama kelebekten cok daha iyi olur tabi arka taraf buna müsaitmi onu bir ögrenmek lazim
elektrikli olursa yukarda bahsi gecen rüzgar ötmeside olmaz diye tahmin ediyorum  ki yine söylüyorum ellemesen daha iyi :D tas gibi cam düsmez oynamaz sallanmaz :D
MKII  1.3 CL

Çevrimdışı mk2_20v

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 18 Ağustos 2012, 01:07:56 »
Fitili bi sekilde uydururum uyan bi fitil bulurumda olay camda delikli cami nerde yaptirabilirim yada benim cami deldirsem fitilin dista kalan kismini kessem nasi olur ama herturlu cami delcek bi yer bulmak lazim ankarada bi golf 2de var alper ayanlarin aracinda ama ulasamadim malesef. O arka camlara sirf kelebek yapmak icin tutuldum kelebek yapamasam bile elektrikli yapcam onler gibi asa yukari indirip kaldircam bi parmak atcam uyuz oldum:D
alper arkdaşım olur 206 nın mandallarını japonla yapıştırdılar ve fitille beraber komple açılıyo hiç hoş olmadı...doroglass gibi bi yere git camın ölçüsünü alsınlar büyük ve delikli halde dökerler.yapamazsan yardımcı oluruz kalıbı var  ;)

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 18 Ağustos 2012, 04:26:03 »
camı deldirmeye çalışsan çatlar cam döktürmen lazım :D
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin

Çevrimdışı ilker mk2

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 19 Ağustos 2012, 08:49:38 »
alper abinin aracı eğer fitille beraber açılıyosa içeri su almıyo mu yağmur yağınca? ercihan abi döktürcez galiba şuanlık öyle görünüyo eğer alper abininki kullanışsız değilse onun gibi camı dışarı alıp geniş fitille hallederiz bi fitil iki mandalla hallederiz :D

Çevrimdışı mk2_20v

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 19 Ağustos 2012, 23:41:31 »
alper abinin aracı eğer fitille beraber açılıyosa içeri su almıyo mu yağmur yağınca? ercihan abi döktürcez galiba şuanlık öyle görünüyo eğer alper abininki kullanışsız değilse onun gibi camı dışarı alıp geniş fitille hallederiz bi fitil iki mandalla hallederiz :D
ben yapılan işin 1 kere yapılıp iyi yapılmasından yanayım sakın yanlış anlama o kadar uğraşıp emek harcayaksın olmuşken 1 kere olsun iyisi olsun  ;)

Çevrimdışı car wolf

• Profili Görüntüle
« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2012, 01:11:32 Gönderen: car wolf »
My Cars Audi & Vw Germany Style

Çevrimdışı ilker mk2

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 21 Ağustos 2012, 01:19:05 »
bugun nazara geldik Fadıl hararet yaptı yarın onu halledelim hemen ercihan abiye koşcam şu 3.linktekini alsın bize :D