Gönderen Konu: kalorifer temizlik ve rezistör tamiri  (Okunma sayısı 13450 defa)

Çevrimdışı golfgerisiyalan

• Profili Görüntüle
Ynt: kalorifer temizlik ve rezistör tamiri
« Yanıtla #14 : 31 Ekim 2012, 15:12:22 »
Benim kaloriferde de aynı sorun var:( peteği de değiştirmek lazım sanki??
Erdinç

Çevrimdışı deepdrastic

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 31 Ekim 2012, 15:14:58 »
petegi niye degistiriyorsunki ???
MKII  1.3 CL

Çevrimdışı davut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 31 Ekim 2012, 16:35:22 »
ısı problemi yoksa  hiç deişme  petegi gerek yok    mk2 kaloriferinn üzerine tanimam  ya :D

Çevrimdışı gipsykings

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 31 Ekim 2012, 18:23:40 »
Benim kalorifer biraz ılık hava üflüyordu.Bende petekdendir diye düşündüm.Bugün termostad'ı kontrol ettirdim.Üzerinden 80 lik çıktı.Bende 87'likle değiştirdim.Sorun kalmadı..

Çevrimdışı davut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 31 Ekim 2012, 18:28:38 »
benim aracin üzerindeki 75 lik termostat   ve süper sicak üflüyo daha kıslik termostat taktirmadim

Çevrimdışı deepdrastic

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 31 Ekim 2012, 19:33:26 »
termostat farki iste üfleme kademesi 1 ve motor isindiktan sonra acayip yakici hava üflüyor benimki disarisi 1-2 derece

yalniz paylastigim konu kaloriferin isitmasi ile alakali degil kademelerin calismamasi ile alakali
MKII  1.3 CL

Çevrimdışı davut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 31 Ekim 2012, 21:39:34 »
:) konu sapti biraz  arkadasin  kalorifer sorununa yazdim  termostat deişmiş  oda

Çevrimdışı gipsykings

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 31 Ekim 2012, 22:45:29 »
termostat farki iste üfleme kademesi 1 ve motor isindiktan sonra acayip yakici hava üflüyor benimki disarisi 1-2 derece

yalniz paylastigim konu kaloriferin isitmasi ile alakali degil kademelerin calismamasi ile alakali

Valla bende Arkadaşın 'peteği de değiştirmek lazım' sözüne karşılık yazdım bunları.Çünkü bana da petek tıkanmıştır değiştirelim dediler.Konuyu dağıttıysak kusura bakma.Yönetici arkadaşlardan rica edelim silsin mesajları.

Çevrimdışı deepdrastic

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 31 Ekim 2012, 23:48:41 »
gerek yok silinmesine

"Benim kaloriferde de aynı sorun var:( peteği de değiştirmek lazım sanki??"
yazilmis buda demek oluyorki kademeler calismiyor kademelerden petege termostata dogru ap ayri bir kavram cikmis ortaya bunu yazan arkadas ya mevzuyu anlamadi yada ilik üflemesine cözüm ariyor amacim konuyu okuyacak kisilere daha aydinlatici bilgi aktarmak

konunun sapmasi dagilmasi beni etkilemez okuyani etkiler problemi olani etkiler benim icin hava hos sorunumu cözmüsüm sorunu olabilecek kisilerede yöntem göstermisim
kimseyede kizma veya konu kaydigi icin bozulmuyorum  :)

birde birsey söyliyeyim türk forumlarinin degerini bilin sahsen ben alman forumunda bir macun sordum nedir vs bana bauhaustan aldim diye cevap geldi halbuki ben ne icin kullaniliyor cunki kullanilacak zemin polycarbonat ve onu tutacak bir macun kullanmis eleman ve bauhausta envai cesit macun var sorum hangisi cevap satildigi yer sanki ben bilmiyorum

türk forumlarinda böyle degil biri bana hortum rekoru lazim diyor cevap geliyor tornacida su fiata yaptirabilirsin
baska cevap geliyor arkadasim ben burda yaptirdim adresi telefonu su
baska cevap geliyor ben burdan aldim direk hazir fiati sukadar

almanyada iyilik yap denize at yok cunki burada deniz yok :D hepsi bencil ve pintiler arada istisnalar var tabi onlarin hakkini yemek olmaz
MKII  1.3 CL

Çevrimdışı gipsykings

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 01 Kasım 2012, 00:21:12 »
İşte anlattığın bu ve benzeri durumlarda Türk genlerimiz,örf ve  adetlerimiz ortaya çıkıyor.Biz böyle bir milletiz.İyi ki de böyleyiz :)

Çevrimdışı davut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 01 Kasım 2012, 09:38:19 »
yardimlasmayi seviyoruz   :) bildigimiz konularda baskasi zorluk cekmesin basimiza gelen basksinn basina geldiginde  zorlanmasin diye basimiza geldiginde bile olaylari paylasiyoruz   :)

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 02 Kasım 2012, 12:18:42 »
Sohbet muhabbet yardımlaşma bizi gen kodlarımızda var.. Konuyu da anladım,anlamam mı:)) benim kalorifer ne sıcak üflüyor ne de ılık ne yaptığından habersiz termostadı da değiştirdim o da fayda etmedi antifirizsiz kullandım arabayı çokça süre ondan tıkalıdır diye düşünüyorum,bir de bu şişletme falan diyorlar sizce faydalı mı o arkadaşlar ...
Erdinç

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 02 Kasım 2012, 12:19:02 »
Birde ufak bir şey yazdık ortalık karıştı:))))
Erdinç

Çevrimdışı davut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 02 Kasım 2012, 15:28:24 »
kardes sisletme olayi elbet faydali ben golfe  uygulatmadim ama  buyuk araclarada  biz  sisletme olayini yapiyoruz  faydali oluyo   ama  kalorifer  radyatörün  ucuzsa yenisini takman  daha faydali  olur senn taktigin termostati ben arabaya taksam iceriye ates üflüyo resmen o an araba kac derecedeytse icerde o sicaklik var durulmuıyo