Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Jikle ...  (Okunma sayısı 8990 defa)

Jikle ...
« : 19 Aralık 2010, 19:40:24 »
         91 model Golf 2 TD , manuel ya da otomatik jikle varmı yokmu ? Sabah çalıştırdığımda ısıtmak için gaza basılı tutmak zorunda kalıyorum , bir yandan kendi ısınırken , bende camları temizleyeyim diyorum , ama gaz pedalından ayağımı çekince devir çok düşüyor... orjinalinde bir jikle mevcut değilmi ?

Ynt: Jikle ...
« Yanıtla #1 : 19 Aralık 2010, 19:42:09 »
Açikcası hiç dikkat etmedim otomotik jikle vardir..
Şαire sormuşlαr:"Giden midir terkeden,yoksα kαlαn mı?"Şαir der ki;"Kαlαn gidenin gitmesine ses çıkαrmıyorsα,çoktαn terketmiştir.

Çevrimdışı STAK67

• Otomobil
    Golf 1 Cabriolet
  • Hasan Ali
« Yanıtla #2 : 19 Aralık 2010, 19:48:44 »
bende 87 1.6 var direksiyonu hemen altında jiklesi var

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #3 : 19 Aralık 2010, 20:00:39 »
 Otomatik jikle yok manuel var. Jikle nin yeri konsolda direksiyonun sol altında. Orda kolu çekiyosun. pompada yeri ise motor bloğu ile pompa arasında bir kol tel oraya bağlanıyor.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

« Yanıtla #4 : 19 Aralık 2010, 20:35:26 »
hımm , o zaman şöyle sorayım ,benim araç 1.6 benzinliymiş,sonradan dizel motor takılmış daha doğrusu üst kapak değişmiş,o dediğiniz yerde jikle yeri var ama kendisi yok ( direksiyonun sol altında ) sonradan taktırmak kolay olurmu acaba ve şimdide merak ettiğim , benzinli araçlarda cikle var mı ?

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #5 : 19 Aralık 2010, 20:50:52 »
 Benzinli araçlardada jikle var manuel ve otomatik 2 çeşit.  Taktırmak zor değil herhangi bir usta takar onu. Ama teli orj alırsan konsolda farklı bir parça olmaz.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

« Yanıtla #6 : 19 Aralık 2010, 20:53:22 »
benim araçda neden jikle yok acaba  ???

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #7 : 19 Aralık 2010, 20:55:08 »
Otomatik jikle olması gerek senin aracın benzinli iken ondandır.

« Yanıtla #8 : 19 Aralık 2010, 21:07:00 »
hımm , o otomatik jikle şuanki dizel motora uygulanırmı acaba

« Yanıtla #9 : 19 Aralık 2010, 21:07:44 »
isim Erşan mı ?ve yaş kaç

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #10 : 19 Aralık 2010, 21:21:40 »
hımm , o otomatik jikle şuanki dizel motora uygulanırmı acaba

Benzinli mk2 lerde Otomatik jikle karburatore dahil bir parçadır ve su ısıtmalı çalışır o yüzden dizele takamassın. Dizel telli sistemdir. Evet adım erşan yaş 34 kısmetse yılbaşından sonra..

« Yanıtla #11 : 19 Aralık 2010, 21:29:06 »
Balıkesir galiba,ben de Bursa'dan İlker ismim 29 yaşındayım,yardımın önerilerin için teşekkürler

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
« Yanıtla #12 : 19 Aralık 2010, 22:36:19 »
adaş benimkinde var ama, çektin mi takılı kalıyo :D onu da sağolsun erşan abi gördü uyanık :D

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #13 : 19 Aralık 2010, 23:36:42 »
adaş benimkinde var ama, çektin mi takılı kalıyo :D onu da sağolsun erşan abi gördü uyanık :D

Ne uyanıklığı olm dikkatli kontrol diyelim ona yoksa sen daha çok mazot yakardın öyle :D :D