Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: egzost dan çıkan yağlı duman  (Okunma sayısı 3140 defa)

egzost dan çıkan yağlı duman
« : 03 Eylül 2012, 18:06:15 »
merhabalar. 1986 golf 2 turbo diesel aracım yüksek devirde egzostdan yağlı duman atmakta sebebi nedir acaba bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi ?

Çevrimdışı STAK67

• Otomobil
    Golf 1 Cabriolet
  • Hasan Ali
Ynt: egzost dan çıkan yağlı duman
« Yanıtla #1 : 03 Eylül 2012, 19:08:22 »
turbo yağ basıyo olabilir. eğer öyleyse tehlikeli olabilir

« Yanıtla #2 : 04 Eylül 2012, 13:11:58 »
aynı sorun bende de var hatta arkası gözükmeyecek şekilde oluyor.bir araba boyu duman oluyor tam gazda, alt devirde de duman atıyor,mustafa konuna gırdım kusura bakma bilgi almak amaçlı:)

« Yanıtla #3 : 04 Eylül 2012, 13:12:11 »
bnımkı turbosuz

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #4 : 04 Eylül 2012, 13:14:47 »
aynı sorun bende de var hatta arkası gözükmeyecek şekilde oluyor.bir araba boyu duman oluyor tam gazda, alt devirde de duman atıyor,mustafa konuna gırdım kusura bakma bilgi almak amaçlı:)

enjektörlerini ve mazot pompasını kontrol ettirmen lazım yakıtı fazla basıyorda olabilir veya enjektörlerin artık kendini salmıs durumda
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #5 : 04 Eylül 2012, 13:15:46 »
merhabalar. 1986 golf 2 turbo diesel aracım yüksek devirde egzostdan yağlı duman atmakta sebebi nedir acaba bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi ?

turbodan yapma ihtimali var turbo borusunu çıkarıp kontrol et bence arabanda yağ eksiltmede olur dikkat et motor sarmasın

Yunus EMRE

« Yanıtla #6 : 04 Eylül 2012, 22:42:41 »
 Ben motoru baştan toplattım turbo zaten çalışmıyo gibi bişeymiş pervanesinde boşluk falan vardı enjektör memeleri orjinal değildi arabanın istediğini vermediğimiz sürece bunlar olabilir. önceden duman bendede vardı şimdi öle duman falan yok normal ayarında. Ama enjektör ve pompa önemli rol oynuyor .
Tayyar GürmaN

« Yanıtla #7 : 05 Eylül 2012, 01:31:20 »
Tesekkur ederim kisa sure icerisinde enjektorlerime baktiricam bu sekilde problem olur mu uzun yolda ?

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #8 : 05 Eylül 2012, 08:59:13 »
Tesekkur ederim kisa sure icerisinde enjektorlerime baktiricam bu sekilde problem olur mu uzun yolda ?

fazla yakıt yakarsın belki bu yüzden piston sekman yeme ihtimalin var

Yunus EMRE

« Yanıtla #9 : 05 Eylül 2012, 09:27:10 »
Olabilir motor yiyebilirsin sorunun ne oldunu net olarak bilemedimiz için bence zorlama arabayı.
Tayyar GürmaN

« Yanıtla #10 : 05 Eylül 2012, 10:07:20 »
bıttımı senın araba ?nasıl oldu.

« Yanıtla #11 : 05 Eylül 2012, 16:51:30 »
Bitti çok şükür Fena değil. Aslında pek deneyemedim ama 150-160 a rahat çıkıyor ondan sonrasınıda tırstım önde coilever var çok sert lastik hemen kalkıyo yerden.
Tayyar GürmaN