Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: jant / lastik / amortisör / yay  (Okunma sayısı 25258 defa)

jant / lastik / amortisör / yay
« : 03 Haziran 2007, 21:02:24 »
Bu konurdan az anlayan birisi olarak herkezin değerli görüşlerine açığım..

Jant/Lastik olarak bbs markasını kullanmak istiyorum fakak sıfırları uçuk fiyatlar olduğu için 2. ellere bakmak zorunda kalıyorum ve satılıklar arasında  7*17 4*100 bbs rc modeli 17" 4*100 BBS RXmodeli.

Siz olsanız bu ikisi arasında mı tercih yapardınız yoksa gidip 16 lık kt4 mü alırdınız.
17 inç ağırmı gelir acaba fazla yakmasının benim için bi problemi yok ama motora ve motor lemanlarına bi zararı olurmu.
arabada çok konfor yoktu zaten bu ürünlerle odamı kalmaz acaba

son olarakta ramco arkadaşımızın yazısından yola çıkarak ufak bi araştırma yaptım nam amortisörlerinin benim için biçilmiş kaftan olduğunu anladım.. hem yere yakınlaştırma hemde amortisörleri %50 sertleştirme yapıyorlarmış 1 yılda garantisi varmış.

namda yaptıracak olsanız bu jantlarla kaç santim alçaltırsıznız vede %kaç sertleştirirdiniz..

bunları yaptık diyelim araba güzel bi görünüme kavuştu ama yolda giderken içeriye sıkıntı vericek düzeydemi sarsıntı yapar bu elemanlarla..

değerli yorumlarınız bekliyorum arkadaşlar bi el atında yapalım şu arabayı... ;)

Çevrimdışı escocem

• street racer
Ynt: jant / lastik / amortisör / yay
« Yanıtla #1 : 03 Haziran 2007, 22:22:33 »
kt4 ü kesinlikte tavsiye etmiyorum çok ağır ve o kdr çabuk deforme olan bi jant...arkadaşım kullandı ilk çıktığı sıralarda 1 ay geçmedi sattı...şimdi farklılaştıysa bilemem ama..16 ile 17 arasında hissedilir bi fark zaten olmaz ne yakıtta nede perf.te onun için ne istiyorsan onu yap bence...namiştain isim yapmış bi firma ama daha iş yaptırıpta memnunum diyen kişi duymadım çok yakınında arkadaşımın yeri var oda tavsiye etmiyor(firma yoğun olduğunda bu arkadaşım söküyor amortisörleri yada takıyor)%50 sertleştirmeyi amortisörün içindeki yağı boşaltıp 10/40 motor yağı koyarak yapıyorlar ve tahminimce en az 200 ytl paralırlar..bunu sende yapabilirsin yada yaptırabilirsin daha ucuza...eğer karar verirsen...diğer yönden sadece amortisör sertleştirirsen aldığın yeni jantları istanbul yollarında en fazla 2 ayda balasn yaptırırsın yazık olur...bu işe şunu baştan bilerek girmelisin ya olduğu gibi bineceksin yada yaptırcaksın ama sehir içinde gözün sürekli yolda olucak bozuk yerlerde çukurlarda yavaş geçeceksin...bi abide bnm arabanın kw coili  var araştır eğer mk1 coili mk2 ye uyuyorsa uygun fiyatlı onu alabiliriz konuştururum sizi anlaşırsınız..en azından marka güvenli bir iş yapmış olursun...

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #2 : 03 Haziran 2007, 22:24:09 »
 biliyorum çok kafan karışcak ama durumu önceden bilmen arabanın her yerinden ses geldikten sonra pişman olmandan daha iyidir... ;)

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #3 : 03 Haziran 2007, 22:30:49 »
17" ye gerek yok. 15" de kal. ;)
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

« Yanıtla #4 : 04 Haziran 2007, 01:23:55 »
yasincim masallah cok kiymetli bi aracin var bunu sende biliyosun
ben derim ki ondan orjinal sistemini bozmadan, tamam fiyat cok haklisin ama
istedigin zaman degerlendirirsin hemde sorun yasamassin o yuzden
16 bbs + coil  ^-^ derim ben  ;)

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
« Yanıtla #5 : 04 Haziran 2007, 11:32:06 »
bence amortisör işini namda yaptırma
sabret amortisör/yay kiti al yada imkanın el verirse KW, Bilstein ve ya Koni coilover
tabi bu saydıklarım TR de var mı araştırmakta lazım
netice ve sonuçta iş bütçeyede bakıyor
jant konusunda max. 16 olabilir ama TR deki yol şartları sıkıntılı Cem de buna değinmiş zaten
Osman' ın dediği gibi 15 te olabilir sıkıntısız olur en azından ;)
http://img149.imageshack.us/img149/5428/vwpolo6ndriverwo9.gif

Lütfen elinizden geldiğince Türkçe yazım kurallarına dikkat ediniz

Çevrimdışı ramcho®

• Mangal Sonu
« Yanıtla #6 : 04 Haziran 2007, 12:00:33 »
amortisör işini düşün bunun nedeni ise sadece golf mk II için 30 mm yay takımı 180 euro eibach
spor amortisör takımı desen 500 600 ytl civarı..

ebay da coilover yayları var bunlrda 180 200 euro  arasnda deişiyo ama orjinal amortisölerinle beraber kullandığın için bi verim alamassın..

jant ta dersen max 15" takmanı tavsiye ederim üstü bizim araçlar için hem yorar hemde verim alamassın..

dersenki coilover set alcam bitircem bu işi o zamanda shipping ücretiyle 1500 1600 euroyu gözden çikartman lasım 2 3 aydır araştırıyorum çünkü
« Son Düzenleme: 04 Haziran 2007, 12:02:58 Gönderen: ramcho® »

Çevrimdışı corrado

• amca
« Yanıtla #7 : 04 Haziran 2007, 13:05:15 »
arkadaşlar çok güzel özetlemiş.
lastik için ideal ölçü 195 * 50 *15
yay olayında bütçeye göre
yay
yay amortisör ki
coil

V-Maxx Suspension

VWvortex Forums: V-Maxx $599 Coilovers BACK IN STOCK April 2007

bunlar çok uygun fiyatlı ama buraya gelene kadar tuzlanır.
hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır

« Yanıtla #8 : 04 Haziran 2007, 16:54:53 »
arkadaşlar çok güzel özetlemiş.
lastik için ideal ölçü 195 * 50 *15
coil
Atıf abide çok güzel özetlemiş.. :)
arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim benim için çok önemliydi çünkü..
spor bi hava filtresi olan bi arabaya bile binmemiş biri olarak (bu konularda tecrübem yok yani  ;) ) benim için aydınlatıcı oldu ve kararım ;

15"lik jant
195"50"15" lastik
amortisör kiti (amortisör ve helezonları)
ya da
paraya kıyıp bi coilower olabilir...

bunlarda karar kıldım ilerleyen zamanlarda fikrim değişmezse inş. böylede olucak ama biraz piyasa araştırması yapmam lazım...

internetten bi araştırma yapalımda Türkiye diribitörlükleri bulalım irtibata geçelim olmadı Atıf abimizin yardımıyla internetten sipariş veririz... ;) nası plan
bu işleri iyi biliyo çünkü..

« Yanıtla #9 : 04 Haziran 2007, 16:57:54 »
hayirlisi olsun kardesim ;)
allah isinizi rast getirsin  ^-^

« Yanıtla #10 : 04 Haziran 2007, 17:05:36 »
eyvallah  ;) Arda tabi abi hayırlısı neyse o olur inş.

ufak bütçemizle bişeyler yapmaya çalışıyoruz buda bizim bi zevkimiz.. ama harcadığım parayla ve emekle   arabayı rezil etmek istemem açıkçası  herkezinde korkusu budur diye düşünüyorum inş öyle olmaz..

aracın içine girecektim komple deri döşeme (torpidoyu bile kaplatıcaktım) ses sitemi filan otomatik camlar cam kaldırma alrm ıvır zıvır derken baya para yapıyodu onuda coile veririz olmadı napalım :)  pakalım daha kararsızım bi şeyden başlıcam ama  nerden bilmiyorum açıkçası

zaman gösterir

« Yanıtla #11 : 04 Haziran 2007, 17:11:41 »
iste bi getirtebilseniz sorunsuz
coiloveri al, ihtiyacin mi oldu hemen satabilirsin diye dusunuyorum
ki yani onun verecegi konfor cok farkli olur  ^-^
sen zevkli adamsin zaten rezil etmessin  ;) hayirlisi kardesim  ^-^

« Yanıtla #12 : 04 Haziran 2007, 17:19:23 »
şu avrupa birliğine girseydik  kimse coille uğraşmazdı  uçak biletini alan wolksburga gider mk1 mk2 alır bagajada bi vr6 g60 atar krallar gibi  ;D   dönerdik

bizim araçlar orda 500 euro filan ya okadar bile yoktur  :)

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #13 : 04 Haziran 2007, 17:20:48 »
koni ayarlı amortisörler 750 ytl civarı aracının takım olarak...helezonda 280 gibi...1000ytl...bu paraya coil getirirsin yurt dışından çok az daha aşarak...kimde ne olduğu belli değil hiç ummadığın kişide yada ilde neler çıkıyor...yalnız coillerdede nsl bir sistemse uğultu oluyor yaylandıkca onuda düşün bnm hoşuma gidiyor olmasına rağmen arkadaş çıkardı mesela...hele namistainin coillerinde direk lıkırtı oluyor...sakın ordan coil yaptırmayın derim...