Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: İlginç sorunlar silsilesi ...  (Okunma sayısı 25031 defa)

Çevrimdışı suskun

• Hamit GÜLSOY
Ynt: İlginç sorunlar silsilesi ...
« Yanıtla #14 : 13 Nisan 2011, 22:32:37 »
özelden yazayım
H.G WORKS

« Yanıtla #15 : 13 Nisan 2011, 22:40:00 »
 :tamamdir
« Son Düzenleme: 16 Nisan 2011, 21:52:47 Gönderen: kuzeyank »
Atın iyisine doru, yiğidin iyisine deli derler.

Çevrimdışı suskun

• Hamit GÜLSOY
« Yanıtla #16 : 13 Nisan 2011, 22:41:58 »
konu kirlenmesin
H.G WORKS

« Yanıtla #17 : 20 Mayıs 2011, 12:56:20 »
arkadaşım motor üst blokta kesin ince hasarlı çatlak vardır buda aracın hararet yapmasına sebeptir

« Yanıtla #18 : 27 Aralık 2011, 12:50:23 »
Anlatılanlardan anladığım kadarıyla bende de aynı sorun var 86 otomatik golf bendeki araç su eksiltiyordu antifiriz koyduktan sonra bir iki yerden kaçak var,geçen ustaya gösterdim o da bana bu doğrultuda bir şeyler söyledi,ilker kardeşim ne kadar bir masraf yaptın sen? benzinlideki masraf aynı arızalar varsa daha mı az olur??
Erdinç

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
« Yanıtla #19 : 27 Aralık 2011, 14:25:48 »
bildigim kadarı ile cok zorlamadıkca benzinli araç kapak çatlatmaz. muhtemelen conta yakmıssındır sen, sogutma sisteminde kaçak olabilir (radyator, hortumlar, lpg kafası vs) o an için 3 bin liraya yakın motor masrafı olmustu, ama o turbo dizeldi. benzinlide conta değişmek dışında motor da yaptırırssan masrafın max 1 teklik yer sanırım.

« Yanıtla #20 : 27 Aralık 2011, 16:55:25 »
aynen usta da 700 800 dedi motor yaptırma durumu hariç,peki İlker kardeşim bu neden dolayı oluyoryani bunun tekrarlanmaması için ne yapmalıyım..bilgilendirirsen sevinirim
Erdinç

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
« Yanıtla #21 : 27 Aralık 2011, 17:50:44 »
aynen usta da 700 800 dedi motor yaptırma durumu hariç,peki İlker kardeşim bu neden dolayı oluyoryani bunun tekrarlanmaması için ne yapmalıyım..bilgilendirirsen sevinirim
valla, ben araştırma yaparken, 7-8 ay evvelini düşün, bi arkadaşım sadece arabanın silindir kapak contasını değiştirtmişti (lada samara) 100 liraya. ben fiyat araştırması yapmıştım, benim araba için, 250 lira sadece kapak açmaya istemişlerdi. ben motor yaptırırken işçilik ücreti vermedim, çoğu işini de kendim yaptım sayılır amcaoğlunun iş yerinde. neden olur dersen, bozuk termostat, patlak hortum, soğutma suyunun kaçak yapması, lpg kafasında sorun, aracın duzenli sogutulamaması, bunun gibi sorunlar arabanın hararet yapmasına ve silindir kapak contasının yanmasına neden oluyor bildigim kadarı ile.

« Yanıtla #22 : 27 Aralık 2011, 23:36:41 »
bu sorunla araç kullanılmaya devam edilse daha büyük bir sıkıntıya neden olur mu yoksa takip ederek dikkat edilse sorun yapmayabilir mi? yada ne gibi bir soruna yol açar..
Erdinç

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
« Yanıtla #23 : 28 Aralık 2011, 11:15:49 »
bu sorunla araç kullanılmaya devam edilse daha büyük bir sıkıntıya neden olur mu yoksa takip ederek dikkat edilse sorun yapmayabilir mi? yada ne gibi bir soruna yol açar..
vallla, ufak bir sorun, daha büyüklerine yol açabilir kanımca..

« Yanıtla #24 : 28 Aralık 2011, 12:57:46 »
eyvallah. ben pek uzun yol filan yapmıyorum sadece şehir içinde sakin trafikte kullanıyorum genellikle ve buna neden olan sıkıntıları nasıl kesebilirim eğer yine tekrarlayacaksa en iyisi aracı değiştirmek gibi geliyor,yanılıyor muyum?
Erdinç

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
« Yanıtla #25 : 28 Aralık 2011, 22:08:36 »
sözde ben de uzun yol yapmıyorum. gidip geldiğim yer köy. gittiğim sürat te 90-100 dı. ama ufacık bişi, nelere mal oldu.. en iyisi, sorunları tek tek tespit edip çözmek. arabayı satmak son çözüm bence.

« Yanıtla #26 : 28 Aralık 2011, 23:33:24 »
 :tamamdir
Erdinç

« Yanıtla #27 : 30 Ağustos 2012, 18:19:07 »
hadi bakalım, konuyu hortlatıyorum ama araba 85 model olunca pekte hort sayılmaz sanırım 2011in konusu :D benim araç 85 1.6TD mk2 aldığım arkadaş termostat hiç yok demişti buna rağmen otobanda sıkıştırınca hararet ortayla max arasına kadar çıkıyor ( daha fazlasını zorlamadım) radyatör sağlam, delik olan radyatör genleşme bidonu değiştirdim, rad. alt hortumu uyduruk katlanmış bişeydi yeniledim tüm bunlardan sonra tekrar denedim orta çizgiyi geçti hararet dahasını zorlamadım. son halde su eksiltme yok. fan birinci kademeyi otomatik açıyor, düğmeyle 2. kademede açtırıyorum. kış yaklaşıyor termostat takmam lazım, müşürün değeri üzerinde yazarmı? yoksa onudamı değiştireyim ve başka nerelerini kontrol etmem lazım abiler kardeşler  ??? yağ su karışımı yok su eksiltme yok kastırınca termostatsız halinde bilenem hararet var

edit: üst kapakta veya herhangi biryerde yağ  kaçağı yok. teşekkürler
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2012, 18:20:58 Gönderen: salihsefa »
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb