Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: İlginç sorunlar silsilesi ...  (Okunma sayısı 25029 defa)

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
Ynt: İlginç sorunlar silsilesi ...
« Yanıtla #56 : 11 Eylül 2012, 00:01:26 »
arkadaşlar bizimki biraz laz işi oldu, nede olsa trabzon damadıyık :) termostat sağlammış kaynatıp denedim, termostat yuvası termostat conta ve kapağı düşünün : yuva zaten sabit  ;D sonra termostatı yerleştiriyoruz, sonra contayı, sonra kapağı bunların üstüne sıkıyoruz, benim gibi contayı termostattan önce yani yuvayla termostat arasına takarsanız açmıyo açsada bi cacık olmuyo haberiniz olsun. şuan sorun yok, gündüz gözüyle otoyolda bi sıkıştırmam lazım ozaman belli olacak asıl muhabbet. birde benim hararet ortadaki ledi biraz geçkin duruyor sürekli, taktığım termostat 87 lik göstergedemi bi cinslik var yoksa 87lik takınca normalimi bu  ???

aslında, bildiğim kadarı ile 90 tam ortası olması gerek, ideal çalışma sıcaklığı da 90 derece, arabanın suyu 90 dereceyi geçtiğinde, yani ibre sağa kayınca fan açar, tekrar ortaya gelir, kapatır, tekrar sağa kayar vs vs bu şekilde tekrarlanır. uzun mesafede rüzgar vs den dolayı sıcaklık orta veya solda durabilir, sabitken veya kısa mesafede orta veya sağda durabilir. sıkıştırdığında, normal seviyeleri (orta ve orta sağ) geçmiyorsa sıkıntı yok gibi duruyor demek olabilir.

gündüz bir dene bakalım.

« Yanıtla #57 : 11 Eylül 2012, 00:05:26 »
otoyol & gündüz & rampa  :tamamdir
 teşekkürler ilker serhan hamit başkan abiler kardeşler forumdaşlar..
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
« Yanıtla #58 : 13 Eylül 2012, 16:36:25 »
sefa ne yaptın ?

Çevrimdışı suskun

• Hamit GÜLSOY
« Yanıtla #59 : 13 Eylül 2012, 22:01:06 »
eyvallah kardeşim  :saygılar
H.G WORKS

Çevrimdışı Golf_ld

• Otomobil
    Golf mk2 1,3 C
  • only VW
« Yanıtla #60 : 14 Eylül 2012, 09:00:56 »
bi şey değil ne demek yardımcı olabildiysek ne mutlu
1984 1,6 şahin ,1979 1300 mirafiori,1968 w115 220 mercedes,1989 2,0 taunus gls,1990 mazda 323hb,1979 w123 mercedes,1986 kartal ,1997 daewoo tico, 1980 mk1 1,6 diesel golf, 1992 mk3 1,9td,1981mk1 1,6ld

« Yanıtla #61 : 14 Eylül 2012, 23:45:43 »
sefa ne yaptın ?

deveye demişler boynun eğri  ;D fan açmıyomuş canı istemedikçe kablolarını yeniledim, şimdilik sıkıntı yok reis. bi kaç sefer hararet yapacak gibi oldu durup baktım fan açmıyodu, kablolar yenilendi deneme fırsatım olmadı henüz. sıkıntı olacağını sanmıyorum fan açtığı zaman hararet sabit :tamamdir sıkıntı çıkmadı çok şükür. bi duum olursa yazarım tekrar. 87lik takmıştım termostatı hararet normalin üstünde duruyo sürekli sıkıntı olurmuki acaba? dizele sıcak lazım felsefesiylemi gitsek kış gelince düşermi, hararet müşürümü bozuk, göstergemi sıkıntılı?? yorumlarınızı alalım :) teşekkürler

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

« Yanıtla #62 : 15 Eylül 2012, 00:02:37 »
87 lık dızel ıcın ıyıdır.. ben yaz kıs kullanıyorum kısın fan actıgını gormedım ama yazın 90 dereceye geldımı dırek acıyo 20 30 sn calıyo sonra susuyo ...

sızın araclarda ıbre tam ortada olursa 90 derece dıye bılıyorum 87 de sabıt durması lazım oda tam ortanın 1 mm falan sol tarafında durması gerek..
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

« Yanıtla #63 : 17 Eylül 2012, 17:57:06 »
benim termostatda bi cinslik var galiba, açıyo ama bahsettiğim gibi tam ortanın bariz 1cm sağında duruyor. su kaynatma yok 99C de duruyo bizimki galiba  :)

« Yanıtla #64 : 18 Eylül 2012, 16:19:20 »
Peki hararet çubuğunun hiç hareket etmemesi ne anlama geliyor arkadaşlar,ne yapmak gerekli çözüme ulşatırmak için??
Erdinç