Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: heraret göstergesi  (Okunma sayısı 3075 defa)

heraret göstergesi
« : 21 Temmuz 2014, 10:19:38 »
selam arkadaşlar bende forma trabzondan katıldım 88 model bir 1.6 dt golf ll var en yakın zamanda
resimlerinide akleyeceğim benim aracımda ufak bir heraret sıkıntısı var aracın motoru soğuk yada sıcak hiç farketmiyor
aracın kontağını açtığım gibi heraretin ibresi göstergenin ortasına yükseliyor ve tam ortada kalıyor arabayı calştırıncada
motor ısındıkca ortadan daha yukarıya doğru yukselmeye devam ediyor ama tabi fanı calışıyor
yardımcı olursanız memnun olurum şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı stromkreis

Otomobil
    A3 8L
Ynt: heraret göstergesi
« Yanıtla #1 : 21 Temmuz 2014, 11:23:02 »
selam arkadaşlar bende forma trabzondan katıldım 88 model bir 1.6 dt golf ll var en yakın zamanda
resimlerinide akleyeceğim benim aracımda ufak bir heraret sıkıntısı var aracın motoru soğuk yada sıcak hiç farketmiyor
aracın kontağını açtığım gibi heraretin ibresi göstergenin ortasına yükseliyor ve tam ortada kalıyor arabayı calştırıncada
motor ısındıkca ortadan daha yukarıya doğru yukselmeye devam ediyor ama tabi fanı calışıyor
yardımcı olursanız memnun olurum şimdiden teşekkürler

Gösterge paneline bağlı olan sıcaklık sensörü bozulmuş olabilir. Kablo bağlantısını söküp motor sıcakken ve soğukken bir multimetre yardımıyla direncini ölçerseniz sağlamlığını anlayabilirsiniz ;) Direnç-sıcaklık grafiği aşağıdaki gibidir ;)

Ynt: heraret göstergesi
« Yanıtla #2 : 25 Temmuz 2014, 08:59:43 »
teşekkürler arkadaş bir bakacağım