Gönderen Konu: hararet lambasının yanıp sönmesi  (Okunma sayısı 4423 defa)

Çevrimdışı tanerevis

• Profili Görüntüle
hararet lambasının yanıp sönmesi
« : 08 Ekim 2012, 18:28:13 »
arkadaşlar mazot pompama bakım yaptırdım.pompayı yine söken usta taktı takarkende sökerkende başındaydım.ama arada bir yeri atlamışım herhalde ki söken usta da kaçırmış bir kablonun yerini bulamadık.biz kızdırma bujisinin kablosu olduğunu sanıyorduk.ama öylede değil herhalde aşağıda paylaşacağım şekilde kabloyu tutturdular.ama hararet göstergesi 10 saniyede en son çizgiyide geçti.elektrikçiye götürdüm abi tamam dedi.şu an işarteli olan yerden çıkan kabloyu mazot pompasının üzerinde bir yere sabitledi.şu anki garip problemim araç seyir halinde araç viteste iken hararet lambam sürekli yanıp sönüyor ama vitesi boşa alıyorum 1-2 saniye sonra sönüyor.araç çalışır vaziyette ama hareket etmezken vites değiştirme yapıyorum lamba yanmıyor.araç hareket ettiği gibi yine yanmaya başlıyo aracım benzinliden 1.6 td ye swap  bu arada arkadaşşlar.takometrem de benzinlinin takometresidir orda yanan lambayı da işaretledim yardımlarınızı bekliyorum ne olabilir acaba
varabildiğin yere kadar var

Çevrimdışı tanerevis

• Profili Görüntüle
Ynt: hararet lambasının yanıp sönmesi
« Yanıtla #1 : 08 Ekim 2012, 18:31:28 »

Çevrimdışı servet_volt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 08 Ekim 2012, 19:15:49 »
o kablo şase kablosu gıbı bısı ..

daha detaylı resım cekebılırsen kendı aracımdakıyle karsılastırrıım..
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

Çevrimdışı PassatMk2m

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Ekim 2012, 21:50:44 »
td motorda pompa uzerine manyetik ventilden baska elektrik gelen kisim yoktur. Eger ventil baglantisi yapilmamissa yapin ve o kabloyu sökturun. Göstergede hararet isiginin yanip sonmeside sizi uyarma amaclidir aracta bir problem oldugunu gostermektedir. Bu problemde muhtemelen pompaya cekilen kablodan kaynaklaniyor.

Çevrimdışı tanerevis

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 09 Ekim 2012, 08:29:21 »
bu sbah arabayı çalıştırdığımda hararet ibresi bi anda çalışır çalışmaz tavan yaptı.ve çalıştırmadan önce kızdırma bujisinin lambası da hiç yanmadı.acaba o kablo kızdırma bujisinin mi yoksa hararet müşürü veya fanın mı acaba?

Çevrimdışı PassatMk2m

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 09 Ekim 2012, 10:04:28 »
Sonradan arac dizele cevrilmis demissiniz. Kizdirma Roleniz motor bolumunde olmali, orjinal dizellerde sigorta tablasi uzerindedir. Eger oradaysa oradan itibaren kizdirma bujisine ve manyetik ventile gelmesi gereken kablolari kontrol edin. Diger taraftan hararet musurunuzun buyuk ihtimalle baglantisi yapili fakat bir yerde baglanti hatasi oldugundan dolayi öyle gösteriyor. ilk manyetik ventil ve kizdirma baglantilarini kontrol edin.