Gönderen Konu: gtı elfreni teli nasıl takarım:)?  (Okunma sayısı 2942 defa)

Çevrimdışı mk1afu56

• Profili Görüntüle
gtı elfreni teli nasıl takarım:)?
« : 30 Haziran 2012, 16:32:01 »
golf 2 gtı  elfrenini telimizi aldık ama takabılcekmıyız? nasıl takılıyor? bıraz bilgi ve tecrube eksiğimiz var yardımcı olabılırmınısnız?:)

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
Ynt: gtı elfreni teli nasıl takarım:)?
« Yanıtla #1 : 01 Temmuz 2012, 14:49:17 »
El Freni tabancasının alt kısmında 2 tane somun göreceksiniz onları sökün ve aracın aldından klavuz borusunun içinden eski teli çekin.. Arka tekerleri sökün ve kampanaları çıkarın (Disk değilse arkalar) Ordada el fren telini göreceksiniz onunda somununu çıkartın ve çıkan parçalara dikkat edin kaybetmeyin tel komple çıkmış olacak nasıl söktüyseniz aynı şekilde takıcaksınız.. Zor değil ama Kanal yada lift lazım.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı mk1afu56

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 02 Temmuz 2012, 09:01:52 »
arkadalar dısklı kanalda halletmeye calıstık fakat
  tel kısa kaldı 6-7 cm kısa kaldı, telın stardart oldugunu dusunerek tabancanı ustune sonmunları tutusun dıye sonradan atılmıs kaynagın olması gerekenden ılerde oldugunu zannedıyorum, telın tabancaya baglanan yerının 5 cm daha gerıye kaynak yaptırarak cozebılcegımı dusunuyorum.acaba doğrumuyum farklı bişr ayrıntı varmı bilmediğim?bu arada disk fren sisteminde arka bağlantı nasıl oluyor biz taktık ama doğrumu taktık cok emın değilim.

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #3 : 02 Temmuz 2012, 16:32:24 »
arkadalar dısklı kanalda halletmeye calıstık fakat
  tel kısa kaldı 6-7 cm kısa kaldı, telın stardart oldugunu dusunerek tabancanı ustune sonmunları tutusun dıye sonradan atılmıs kaynagın olması gerekenden ılerde oldugunu zannedıyorum, telın tabancaya baglanan yerının 5 cm daha gerıye kaynak yaptırarak cozebılcegımı dusunuyorum.acaba doğrumuyum farklı bişr ayrıntı varmı bilmediğim?bu arada disk fren sisteminde arka bağlantı nasıl oluyor biz taktık ama doğrumu taktık cok emın değilim.

Çok kafa karıştırıcı bir iş değil nasıl söktüysen o şekilde takıyorsun.. Disk olması daha kolaylık en azından kampana dağıtma derdin yok..  Kısalık ilginç olmuş.. Mk2 de diskli el tabancasında montaj kısmı tam tabancanın karosere monta edilen yerine yakın ve tabanca çok fazla kalkmaz, sendede sanırım kampanalı olan yada jetta modelin teli alınıp tadilat ile takılmış olabilir dediğin gibi 6-7cm fark çıkar arasında.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"