Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Gösterge Tablosu Sökümü  (Okunma sayısı 9418 defa)

Gösterge Tablosu Sökümü
« : 24 Eylül 2010, 01:21:36 »
Gösterge tablosunu geçen gün sökemeye çalıştım birazda havanın karanlık olması nedeniyle beceremedim. üstteki iki vidayı söktüm sonra kalorifer döümelerini söktüm paneli çıkardım alttaki üç vidayı çıkarttım göstergenin altını bi türlü sökemedim. Anlatabilecek varmı? Birde içindeki ledleri ankarada konya sokakta bulabilirmiyiz.

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
Ynt: Gösterge Tablosu Sökümü
« Yanıtla #1 : 24 Eylül 2010, 09:38:50 »
 Küçük resimle göstereyim gizli vidaları bende benimkisini geçen söktüm kırcaktım nerdeyse :D :D

Kırmızı ile işaretlediğim yerlerde vidalar var düğme yada kapaklar tırnaklı onları fazla zorlamadan çıkar ve altından vidaları sök.

"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

« Yanıtla #2 : 25 Eylül 2010, 01:21:26 »
ben sökmeye yeltendim, resimdeki yerdeki vidaları söküp tabloyu çıkarmak istedim fakat çıkaramadım, daha çok yer sökmeye vaktim olmadı, neticede tabloyu değiştiremedim, yeşil ışıkların yerie beyaz led takacaktım, yapan varmı ?

« Yanıtla #3 : 25 Eylül 2010, 11:21:02 »
Erşan abi saolasın ilginden ötürü. Ledleri değiştirmeyi öğrenmeden sökmeyeceğim ama tabiki birde ledleri bulmadan.

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #4 : 25 Eylül 2010, 17:02:26 »
Dediğim yerlerdeki vidaları söktümü panel geliyor ama tabi düğmelerinde soketlerini çıkartacaksınız önemli olan sağ düğme gurubunun fişlerinin üstüne keçeli kalemle yazınki toplarken yanlış düğmeye takmayın. Sonrası çocuk oyuncağı. Göstergede 2 vida var onları sökün birazcık öne çekin KM telini çıkartın. Göstergede 2 fiş var onların kabloları uzundur rahatlıkla çıkartırsınız. Işıklar ise standar ampuller her oto elektrik veya aksesuarcıdan bulabilirsiniz. Ama beyaz ışık vermesi için kadranın içindeki yeşil dağıtıcı parçayı çıkarmanız lazım yoksa gene yeşil dağıtır ışığı.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

« Yanıtla #5 : 26 Eylül 2010, 17:27:04 »
Arkadaşlar bu sökmeye çalıştığınız çerçeveden bana bir adet lasım.Elinde fazladan olan yada olan yeri bilen....
MK2 TD Power

« Yanıtla #6 : 04 Ekim 2010, 09:54:01 »
abi bu gün söktüm söylediğin gibi elimle koymuş gibi buldum çerçeveyi çıkarttım göstergenin iki vidasınıda söktüm fakat km telini bulamadım gösterge çok az çok az öne geliyor sağ altta soket gibi bişi var o değildir sanırım.

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #7 : 04 Ekim 2010, 17:53:43 »
Arkadaşlar bu sökmeye çalıştığınız çerçeveden bana bir adet lasım.Elinde fazladan olan yada olan yeri bilen....

Forumda alper arkadaş var ona sor mutlaka vardır anakarada çıkmacı kendisi..

abi bu gün söktüm söylediğin gibi elimle koymuş gibi buldum çerçeveyi çıkarttım göstergenin iki vidasınıda söktüm fakat km telini bulamadım gösterge çok az çok az öne geliyor sağ altta soket gibi bişi var o değildir sanırım.

KM teli tam km göstergesinin arkasında elini arakaya doğru sokucaksın, fişler altta hem solda hem sağda 2 tane bazıları tek te olabiliyor.

« Yanıtla #8 : 05 Ekim 2010, 13:37:59 »
çıkarmak için çekmek yeterlimi.

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #9 : 05 Ekim 2010, 17:20:33 »
çıkarmak için çekmek yeterlimi.

Evet tel çekip çıkarmalı belki mandal olabilir onuda elinle tuttuğun zaman hissdersin kolay çıkan bir malzeme kadranı birazdaha öne çekebilirsin korkma onda KM teli kalın ve sert olduğu için öne gelmezmiş gibi hissettiriyor.

« Yanıtla #10 : 06 Ekim 2010, 00:47:22 »
valla işin açığı nazik davranmaya çalıştım abi bi yerleri kırıp kopartmaktan korktum ve topladım gerisin geriye.

« Yanıtla #11 : 02 Ekim 2012, 17:45:07 »
Küçük resimle göstereyim gizli vidaları bende benimkisini geçen söktüm kırcaktım nerdeyse :D :D

Kırmızı ile işaretlediğim yerlerde vidalar var düğme yada kapaklar tırnaklı onları fazla zorlamadan çıkar ve altından vidaları sök.

S.a. doktor buraya yüklediğin foto yıllarında etkisiyle kaybolmuş :) elinde mevcutsa tekrar yükleyebilirmisin? Teşekkürler.
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

« Yanıtla #12 : 03 Ekim 2012, 13:47:22 »
kardeşim ben sağlıkçıyım araç bilgim sıfır  motor bilgim şu anki arabamla oldu diyebilirim ama valla  bütün panoyu söktüm hatta inanmayacaksınız km teli kopmuştu kendim taktım  çok kolay  km teli çekince çıkıyo olmazsa bi mandal var ona hafif baasıver çıkıyo gene
varabildiğin yere kadar var

« Yanıtla #13 : 03 Ekim 2012, 13:51:11 »
vidaların yerini öğrensem kırmam belki panelin bi yerlerini  :-\ bakalım haftasonuna kadar yolu var, ozaman girişebilcez zaten. tşk  :tamamdir
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb