Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Golf MK2 '' Pikes Peak 1987 '' modeli hakkında fotolar ve biraz bilgi...  (Okunma sayısı 5232 defa)

Pikes Peak , ABD' de dağlık bir bölgenin adıdır. 1987'de  VW Motorsport , Pikes Peak  Uluslararası Dağ Tırmanış Şampiyonası  için  twin-engine  2 L 16  turbo süperşarjlı bir motor sistemine sahip olan bir Golf MK2 hazırladı.Arabanın tamamı aliminyum ve çelikten yapılmıştı.Arka taraf tavanın ortasından itibaren ,ön taraf da çamurluk ve kaputtan itibaren çıkarılabilir bir şekilde  portatif  olarak  imal edilmişti.2 L twin engine sistemine sahip olan araç,birinci motorun kullanma  gücüne göre ikinci motoru elektrik devreleri sayesinde sonra devreye sokuyordu. Bu otomobil  şampiyonada en iyi araçlardan  birisi olmasına rağmen , bir şanzıman arızasıyla bitiş çizgisine varmayı başaramadı.Pikes Peak Tırmanış Şampiyonası yüksek bir rakımda  21 km uzunluğundadır ve ABD 'nin en eski ikinci otomobil yarışmasıdır.

İlginç bir model daha. Bakalım daha neler göreceğiz.

Çevrimdışı golf-line2

• golf GTD
bunu bede biliyordum ama detaylarını bilmiyordum güzel paylaşım :tamamdir

Oktay Abi'den sonra ikinci bi Cevat KELLE vakası  ;D Özgür abi de baya araştırıyor ...  :)

Çevrimdışı emirhan

• Turboo İntercooler
huh bun naslı bişey böyle  :o güzele benziyo  :)

Oktay Abi'den sonra ikinci bi Cevat KELLE vakası  ;D Özgür abi de baya araştırıyor ...  :)

Ahmet dostum Golf 1 deki  VW See-Golf1, Elekto Golf I ve Biagini Passo Golf 1 modellerini de gördün mü?  :)
Aha bi bak istersen Golf I bölümünde  :) Üç  değişik model de oraya araştırmıştım  :)

Gördüm abi o yüzden dedim ya zaten  ;D

güzel olmuş tak çıkar hesabı  :sevgi: