Gönderen Konu: Golf Mk2 Hakkında  (Okunma sayısı 9502 defa)

Çevrimdışı vts

•  
    • Profili Görüntüle
Golf Mk2 Hakkında
« : 25 Şubat 2014, 15:03:12 »
Selamlar.
İki hafta evvel 85 model bir Golf mk2 satın aldım. 1.6 atmosferik dizel, yaklaşık 230 bin km'de.

Ayrıntılı fotoları daha sonra eklerim. Şimdilik ilk etapta orijinal ayna almam gerekiyor. Tanesine 50 lira dediler. Üzerindekiler mk1 aynasıymış sanırım.

Bunun haricinde aracın 3 farklı anahtarı var. Kontak ve bagaj için bir adet, sağ ve sol kapılar için birer adet. Bunları tek bir anahtara çevirmenin maliyeti nasıl olur, uğraşmaya değer mi bilemedim. Aşağıdaki seti alsam sorun hallolur mu mesela?
http://www.otoparcasepeti.com/?urun-37279-golf-2-kapi-kolu-kontak-arka-bagaj-kilit-seti-1984-1990

Bu Golf'ü alırken ilk maksadım masrafsız binmekti. Bu yüzden balon tampon vb konuları sonraya bıraktım. Sizin önerebileceğiniz elzem değişiklikler nelerdir? İleride sorun çıkarması muhtemel parçalar hangileri? Kontrol etmem / ettirmem gerekenleri yazarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

« Son Düzenleme: 25 Şubat 2014, 15:04:21 Gönderen: vts »

Çevrimdışı STAK67

• Volkswagen Türkiye - 2
  • Hasan Ali
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 1 Cabriolet
Ynt: Golf Mk2 Hakkında
« Yanıtla #1 : 25 Şubat 2014, 16:09:50 »
merhabalar. öncelikle hoşgeldiniz. linkte belirttiğiniz takım işinizi görecektir. fakat kalitesinden emin değilim.aynalarda dediğiniz gibi golf1'in 80 sonrası aynaları. onlarıda sorunsuzsa eğer çıkmacılarda mk2 aynası ile takaslayabilirsiniz. dikkat etmeniz gereken en önemli şeyler bence yağ su filtre kontrolu :) bir de triger. normal şartlarda asla yolda bırakmayan bir araç çünkü mk2  :melek: bakımını düzenli yaparsanız uzun yıllar sorunsuz binebilirsiniz.

Çevrimdışı PassatMk2m

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Şubat 2014, 16:23:22 »
Selamlar.
İki hafta evvel 85 model bir Golf mk2 satın aldım. 1.6 atmosferik dizel, yaklaşık 230 bin km'de.

Ayrıntılı fotoları daha sonra eklerim. Şimdilik ilk etapta orijinal ayna almam gerekiyor. Tanesine 50 lira dediler. Üzerindekiler mk1 aynasıymış sanırım.

Bunun haricinde aracın 3 farklı anahtarı var. Kontak ve bagaj için bir adet, sağ ve sol kapılar için birer adet. Bunları tek bir anahtara çevirmenin maliyeti nasıl olur, uğraşmaya değer mi bilemedim. Aşağıdaki seti alsam sorun hallolur mu mesela?
http://www.otoparcasepeti.com/?urun-37279-golf-2-kapi-kolu-kontak-arka-bagaj-kilit-seti-1984-1990

Bu Golf'ü alırken ilk maksadım masrafsız binmekti. Bu yüzden balon tampon vb konuları sonraya bıraktım. Sizin önerebileceğiniz elzem değişiklikler nelerdir? İleride sorun çıkarması muhtemel parçalar hangileri? Kontrol etmem / ettirmem gerekenleri yazarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Öncelikle aracınız hayırlı olsun. Kazasız belasız sürüşler.
Alacağınız kapı kolu seti ile probleminiz hallolur.

Araca uzun vadede binecekseniz, kontrol ettirmeniz gereken yerleri aşağıda yazıyorum,

Taban sacı, ( Çürük çarık delik vs varmı? )
Arka stop yuvaları, Arka tamponun altı ( Arka panel diye geçer ) burada çürük çarık varmı ? Çürük çarık var ise araç uzun vadede buradan çürümeye başlar.
Arka bagaj kapağı fitilleri ve kenarları durumları nasıl ? ( Durumu iyi değilse su alabilir. )
Dört kapı için kapı fitilleri durumları nasıl ? ( Kötü ise araç içeri su alır )

Motor kısmında ise,tek sıkıntı yaratabilecek husus hararet problemi. Hararet yükseltiyormu? Yokuşlarda bayır çıkarken hararetiniz yükseliyormu? Yükseliyorsa Hararet problemini gidermeniz gerekir. En küçük parçadan müşirlerden başlayarak silindir kapağına kadar bakım yaptırmanız gerekebilir. Araç su eksiltiyorsa ve motorda kaçak yok ise silindir kapağınızdan şüphelenin. Resimlerde gördüğüm kadarıyla aracın kapağı değişmiş. Orjinal kapak değil üzerindeki. Bu skıntılara bakın, gerekli bakımlarını yapın güle güle binin.

Tekrar hayırlı olsun.

Çevrimdışı vts

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Şubat 2014, 17:37:11 »
Sağolun arkadaşlar.

Açıkçası babamın yakın bir arkadaşında olduğu için baktırmadan aldık. Niyetim 1,5 2 sene kullanmak. 500 km'yi geçtim şehir içinde. Şimdilik bir sıkıntı yok, çok şükür. Sandığımdan çok daha keyifli hatta.
Tesadüfen japon araçlara bakan bir tanıdığın yanına gittim geçen gün. Debriyaj rulmanlarından ses geldiğini söyledi. Viteslerde normalde sorun yok. Fakat bazen ikinci vitese zor geçiyor. 

Harareti hep kontrol ediyorum. Silindir kapağına baktırayım bir yine de. Orijinal sanıyorduk , yarı-orijinal çıktı demek araba :)

İşlerden Golf'e zaman ayıramadım doğru dürüst. Bu vesileyle hem araçla ilgilenir hem de biraz daha başınızı ağrıtırım. Sağolun tekrar.

Çevrimdışı davut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 26 Şubat 2014, 16:14:49 »
kapı anahtarları için sana tavisiye üzerindeki  klitleri   ayarlanir bi  oto anahtarcisina git  sana sifreleri ayarlar hepsi tek tip olur sıkıntı cikmaz  ben öyle  yapmiştim sahsen  ama genede sen bilirsin    maliyeti 20 30 tl gibi bisey tutar tutmaz

Çevrimdışı davut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 26 Şubat 2014, 16:16:21 »
bide  aracin hava filtresinden gelen hortumun bagli oldugu  o kare kutu ne  orjinalinde öyle bisey yok diye biliyorum eger iklinci filtre ise arabani bogar  ama değişik bisseyse bilemem

Çevrimdışı Jerewure

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: vw-Golf2, Audi-A3
« Yanıtla #6 : 04 Mart 2014, 00:41:42 »
Bence üniversal merkezi kilit sorunu kökten çözer. Hem merkezi kilidin olur hem anahtarın teke düşer. Bagaj dersen ben bagajada bir merkezi kilit motoru atıp içten düğmeli yaptım.

Çevrimdışı davut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 04 Mart 2014, 08:01:02 »
bagaja nasil  merkezi kilit sistemi yerlestirdin  bende düsünüyorum ama nasil bisey olur cözemedim

Çevrimdışı Jerewure

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: vw-Golf2, Audi-A3
« Yanıtla #8 : 04 Mart 2014, 09:00:11 »
Benimki merkezi kilit değil. Aslında yerleştirebilirsin fakat arka kilidi değiştirmen lazım. Çünkü merkezi kilitli modellerdeki arka kilit mekanizması biraz farklı. Ben sadece içerden açılabilir yaptım.

Çevrimdışı cyber34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 06 Mart 2014, 23:37:12 »
Filtreyi bende anlamadım:))

Çevrimdışı fatih_06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 31 Mart 2014, 16:56:10 »
pompa ve enjektorleri kontrol ettirip bakimlarini mutlaka yaptirin. simdi 200e halledilecek tamiratlar ileride 700 800 liraya cikiyor. hava filtresine giden kutu orjinal. camurluk ve davlumbazin arasindan iceriye temiz hava almasini sagliyor. kutunun olmadigi araclarda aracin havayla birlikte su alma ihtimali yüksek.