Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: golf 2 yedek depo ve yakıtın bitmesi  (Okunma sayısı 28429 defa)

Ynt: golf 2 yedek depo ve yakıtın bitmesi
« Yanıtla #56 : 11 Aralık 2012, 11:31:49 »
bu resmi saklayalim valla hiç bi yerde resmide yok :)

« Yanıtla #58 : 11 Aralık 2012, 16:58:24 »
valla  ne konuymuş bende 5 sayfayı okudum acaba sonucunda ne çıkacak diye... :)
bende sizinle bir tecrübemi paylaşayım...
Antalyadan, İzmire 1.9 sdı polo aracımla boğazına kadar yakıt doldurup çıktım.Tam 199.8 km sonra bir benzinliğe girdim ve ne yaktığını öğrenmek için fullettim tekrar boğazına kadar ama pompacı dalgamı geçiyon abi araba zaten full dedi. o nasıl oluyor arkadaş ben aracı ne yakıyor merak ettim tam 200 km sonra yakıt alıcam işte dedim ;
-Eleman bana abi 15 liralık dedi  :o dalga geçiyor zannettim :D ama ekrana baktım hakkaten 3.85 lt ve 15 lira ... bu olay geçtiğimiz eylülde oluyor.nası oluyor arkadaş bu 200 km ve 3.85 lt ... bu aracın fabrika verisi bile 100 km / 4.2 lt. sonra çocuk abi yedekten yemişssindir onuda dolduralım dedi. o nasıl oluyo arkadaş deyince tık o klepeyi açtı ve yaklaşık 10 lt daha doldurdu ve İzmire gelene kadar benzin ibresi çok yiyip yiyip şişip yerinden kalkamazsın ya hah işte aynen öyle en sağa yattı kaldı arkadaş  :D yaklaşık 588 km sonunda ibre hala fullde duruyordu ... inanamadık... sonra konuyu vosmer gaziemir servise gidip oraya danıştım . aynen şunu söylediler yedek depo diye birşey yok.deponuzu fulllediğinizde oluşan hava ve sıcakta oluşan genleşmeye ve yakıt buharına karşı bir önlem olarak o sistem var. yani yakıt orayı kullanarak buharı tekrar depoya geri dönüşüm yaptığı ve yüksek depo basıncına karşı bir by-pass sitemi gibi bir sistem mevcut.
ama aklım almadı hala o kadar az yaksın araç ... sanırım boğazına kadar o yan by-pass borusuyla birlikte doldurunca şamandıraya inene kadar yakıt hep ibre sonda çünkü yakıtı hep full görüyor şamandıra inemediği için.Depo ile depo ağzına gidene kadarki borulardaki yakıtı kullanmış oluyorsunuz... konunun özü; yedek depo yok ama VW size yakıt genleşmesini ve buharını basıncını alacak bir sistem sunuyor ve tahliye klepesinden yakıtı tekrar depoya aktarıyor...

« Yanıtla #59 : 12 Aralık 2012, 13:41:49 »
:) ne güzel olurmus ya 200 km  4 lt :D 100 km2 lt :) klepeye basinca hayaller suya düstü  :p

« Yanıtla #60 : 14 Aralık 2012, 20:08:24 »
sizinkiler dizel ama depolara baktigimda bendeki ile ayni bende girtlagina kadar doldurdum defalarca fakat mandal vs bisi yok bende kullandiktan sora 100km sehirler arasi 6.2 litre sehir ici 7.4litre aldi

birtane önde ufak bir hazne var ve hortumlari depoya dogru gidiyor bu hazneye emme nin ordan hortumlar gidiyor arada birtane valf gibi birsey var ögrendigim kadari ile bu hazne depoda olusan benzin buhari vs gibi seyleri yedekleyip inceden motora yakit gibi gönderiyormus buhari dahi ziyan etmeyen bir sistem mazotluda mandal benzinde bu tip bir hazne yapmislar sanirim

ve simdi cok önemli bir soru sormaliyim golf 2 nz kodlu motora sahip kasada aracin sag alt tekerin orda bir benzin pompasi var 4 köse kutu seklinde icine de pompa giriyor hemen yaninda kalin benzin filtresi var benzin pompasi ve filtre sistemi burayakadar bilmedigim birsey yok
ama arka koltugun altinda bir olay daha var samandra ve o samandara depo ici pompalilar gibi duruyor aracimda hala gaz yememe gibi bir durum var burdan jetta 2 si olan arkadasa sordum depo icindede samandranin oldugu yerdede pompa oldugunu söyledi ama onunkisi k-jet motorluydu acaba benimkinde 2. bir pompa mevcutmu bunlar senkronize calisip farkli bir olay mi yaratiyor anlamis degilim

bu konuda beni bilgilendirecek olan varsa hic cekinmesin :) gaz yememe olayi kabus oldu git gel git gel dünyanin benzinini yaktim alttaki pompayi degistirdim basinc saati taktim ölctüm sürerek te ölctüm üst devirlerdede ölctüm alet hala hasta basinc degerleri normal
atesleme vs diyenler oldu fakat benimki birden gaz yemeyip birden bire toplamiyor o gaz yavasca gelmeye basliyor yemedigi devire inip birdaha bastigimda ise yiyior akismetre süphesinide gectim fakat nolur nolmaz diye aldim birtane yedek yedektir dursun kenarda

hava kacagi var denildi onada baktim hortumlar borular hertaraf saglam
MKII  1.3 CL

« Yanıtla #61 : 14 Aralık 2012, 21:45:36 »
100 km de 11 litre yakıt gitti :D keske böyle hesaplar yapabilsem.. imrendşm doğrusu  :-\

« Yanıtla #62 : 15 Aralık 2012, 16:29:04 »
naptin hocam sen  11 litre  cok  degilmi yaa

« Yanıtla #63 : 15 Aralık 2012, 16:44:41 »
abi gtı olunca öle oluyo  :D

Çevrimdışı TEYOLOGY

Otomobil
    (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #64 : 15 Aralık 2012, 19:17:03 »
abi gtı olunca öle oluyo  :D

şeytan işte. 2 gündür filan mk3 4 kapı GTI lara bakar olmuştum. bunu okuduğum iyi oldu.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

« Yanıtla #65 : 15 Aralık 2012, 19:33:02 »
gtı bıle benım arabadan az yakıyo ya..
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

« Yanıtla #66 : 15 Aralık 2012, 19:58:44 »
:o yok artık
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

« Yanıtla #67 : 15 Aralık 2012, 23:39:54 »
naptiniz hocam ya siz valla ben 100 km 5lt belki biraz gecerr

« Yanıtla #68 : 15 Aralık 2012, 23:40:30 »

td golf3 alacaktim  böyle dedin  dondum kaldim

« Yanıtla #69 : 17 Aralık 2012, 01:07:36 »
basarsan yakıyor meret basmaz isen sorun yok 8,6 gördüm ben :) gti da bas ha bas diyor :D lanet şey..