Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: golf 2 yedek depo ve yakıtın bitmesi  (Okunma sayısı 28435 defa)

Ynt: golf 2 yedek depo ve yakıtın bitmesi
« Yanıtla #42 : 28 Temmuz 2011, 00:12:22 »
Gecen gün yakıt alırken farkettim arkadaslar yedek depo diye bir şey yok. o gördügünüz dügme deponun havasını alıyor.depoyu agzına kadar doldurdum ve o dugmeye bastıgımda hava sesi geldi ve yakıt asagıya indi,bu da demek oluyor ki yedek depo diye bir şey yok.

Ne düğmesi nerede hangi araçta , benim araçta varmı ?  :)

« Yanıtla #43 : 28 Temmuz 2011, 00:17:47 »
konu epey önce yazılmış ama bugün benim başıma gelen bişeyi yazmak istiyorum bilgim olmadığı için şaşırdım aracıma bir tırcı arkadaşın getirdiği mazotu doldurduk tam bogaza kadar doluydu depom ama sonra o soldaki mandalı fark ettik bu ne diye çektiğimizde mazotu resmen hüpletti inanın bu şekilde 3-5 kez tekrarladık ve ilk dolumdan sonra mandal ile doldurmamız arasındaki fark 10 lt kadar mazot :S şaşırdık.. bu mazot nere gidiyor diye bu konu hakkında tam bilgisi olan arkadaş varmıdır ?

O soldaki mandal nerede , benim araçta yokmu ben mi görmedim ? Merak ettim ???

« Yanıtla #44 : 28 Temmuz 2011, 07:49:28 »
delikten 5 cm kadar içerde solda küçük siyah.. mutlaka olmalı..
Ne Kadar Duman O Kadar Randuman ..

« Yanıtla #45 : 28 Temmuz 2011, 13:37:33 »
delikten 5 cm kadar içerde solda küçük siyah.. mutlaka olmalı..

evet dediginiz yerde mazotunuzu doldurun agzına kadar ve sonra o dugemeye bastıgınızda hava sesi gelicek ve mazot asagıya inecektir.
OLD SCHOOL  MK2 ....

« Yanıtla #46 : 03 Nisan 2012, 15:45:44 »
Baya bir vakit geçmiş:) depoyu nasıl sökebiliriz arkadaşlar yapılabilecek bir şey mi yoksa zahmetli ve ustalık maharet vesaire istiyor mu??
Erdinç

« Yanıtla #47 : 04 Nisan 2012, 11:48:25 »
Bagaj bölmesinde tabandaki siyah kapağı sök , boruları ve kabloları  yerinden çıkar,yakıt dolum kapağının altında dolum borusunun kaportaya sabitleme lastiği var etrafında telden sekman olacak onuda çıkar,arka sağ tekerleği sök, yakıt deposuna eğilip bak üç tene atkı olacak atkıların cıvatalarını sök biraz salla düşecektir. Tabi bunlar lift olmadan yerde yapılan işlemler . Geriye takmak lift olmadan biraz zor olur.
MK2 TD Power

« Yanıtla #48 : 04 Nisan 2012, 12:12:08 »
Anladım,teşekkür ederim ama bu benim yapabileceğim bir şey değil daha yıldız tornavidam bile yok :)
Erdinç

« Yanıtla #49 : 10 Aralık 2012, 22:46:54 »
hortlayacak konu ama merak ettim simdi yedek depo diye bisey yokmu  tmm deponn havasini aliyo diyelim bi iki litre alir ama 10 litrede almazki hava icin :D

« Yanıtla #50 : 10 Aralık 2012, 23:22:57 »
yedek depo var ama nerde nasıl onu bılmıyorum doldururken depo agzında bı dugme gıbı bısı var pompanın agzıyla bastıgınızda bı su sesı gıbı ses gelıyo borunun agzındakı mazot gozden kayboluyo dırek... ondan sonra dolduruyosun ha ondan sonra kac lt alıyo bılmıyorum...

ben mazotu bıtırıp cok kaldım yolda.. 10 tl lık mazot kattım sonra benzınlıge gıdıp pompaya yanastıgımda tam tamına 55 lt aldı..

bıde bızım araclarda hava yapma olayı yoktur mazot bıtsın motoru ac boruda mazot gozukmesın kat 10 tl lık mazot bas marsa ıkı uc tur cevırerır mars motorunu dırek calısır...
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

« Yanıtla #51 : 11 Aralık 2012, 08:51:00 »
ya baktimda  bogaz borsunn yaninda   bi genişlik var  10 lit almaz ama  bogaz kisimdaki cikan telde onn oraya gidiyo   adi yedek depo iste :D ben araci fulluyorum depoyu 100 200 herneyse  yol gidiyorum depoyu tekrar fullemeye kalktigimda ilk   yedek depo bitmiş oluyo :)

« Yanıtla #52 : 11 Aralık 2012, 10:49:24 »
mk2 nin deposu  :D

Çevrimdışı TEYOLOGY

Otomobil
    (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #53 : 11 Aralık 2012, 11:15:56 »
mk2 nin deposu  :D

bas canavarı göbeğine. yar ortadan ikiye de kurtulalım şu dertten.  :D :D :D
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

« Yanıtla #54 : 11 Aralık 2012, 11:22:12 »
 :D basıp yarmaniza gerek yok bakin bogaz kismindaki siskin kisim  yedek depo diye adlandiraln kisi  iste dikkat ederseniz   tam  agiz kismindan cikan tel o asadaki geniş yere geliyo kanimca orasi  cünki baska bi yerde olma imkani yok neden diye sorarsaniz  yedek depo asada bi yerde degil  depodaki yakit  azaltikca bogazdaki geniş kisimda  var olan yakit   üzerini tammliyo   cünki dedim gibi  tam fulluyorum yola cikiyorum az bisey yol yapip tekrar fullemeye kalktigimda  o yedek diye tabir ettimiz kisim bos oluyo   :D ne cis depo yapmişlar yaa  sekilsizde biseymiş deposu :)

« Yanıtla #55 : 11 Aralık 2012, 11:28:52 »
aynen değişk birşey  :D