Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: golf 2 turbo diesel aracına blow off uygulayan varmı ???  (Okunma sayısı 4653 defa)

arkadaşlar golf 2 1.6 td aracıma blow of uygulması yapmak istiyorum yardımlarınızı beklıyorum tskurler

Ynt: golf 2 turbo diesel aracına blow off uygulayan varmı ???
« Yanıtla #1 : 02 Eylül 2012, 15:18:14 »
Dizel araçta blowof tan nasıl bir etki bekliyorsunuzki?

« Yanıtla #2 : 03 Eylül 2012, 01:27:31 »
valla etkı felan pek anlamam hocam sadece ses istiyorum uygulayan arkadaş varsa yardımcı olabılırmı

« Yanıtla #3 : 15 Eylül 2012, 11:08:24 »
konu ıle yardımcı olna arkadaş yok konu sılınebılır

« Yanıtla #4 : 17 Eylül 2012, 22:23:53 »
sadece ses içinse kardeş elektrikli olanlar var ondan al taktır
varabildiğin yere kadar var

« Yanıtla #5 : 18 Eylül 2012, 10:54:41 »
ses ama benn turboya uygulayan varmı diye sordum

« Yanıtla #6 : 18 Eylül 2012, 12:12:17 »
var var ama forumda degil tanidigim kisi :D

dizellerde durum farkli oluyor arkadasim takmisti elektronik konusunda da benden yardim aldi ordan konuya ucundan hakimim diyeyim

öncelikle o valfi acacak bir devre gerekecek pedalin altina da switch buton takilacak cuf cuflamasini istedigin yere yerlestireceksin

devre butona basildiginda 2 saniyelik elektrigi acik tutacak ve kapatacak sen butona basmayi biraksan bile 2 saniye boyunca devre valfe 2 saniyelik akim yollayacak  öncelikle bunu nasil halledecegini cözmen lazim

arkadasima devre tvsiye ettim merdiven otomatigi 12v ile calisiyor apartmanlarda anahtara basinca iste kac dk ya ayarliysa bütün 220v ampulleri bir role tetikliyor roleyi de o devre acik tutuyor burayakadar insallah anlasilir bir sekilde anlatmisimdir :)

devreyi buldun ettin 2. problemin devre 2 saniyeye ayarlanmali ama onun min ayari 30 saniye falandir haliyle devre modifiye edilecek demektir üzerinde trimpot disinda kapasitor denilen baska devre elemanlari vardir kapasitor kücülürse az sarj olacak ve devre okadar zaman elektrik gönderecek bu durumda elektronik bilmen lazim yada olayi bilen uygulayan birini taniman lazim sana hem devreyi hem modlamasini hemde arabana baglantisini yapmali

dizellerde bu malesef bu sekilde yapiliyor baska bir yönteme hic denk gelmedim

yanlis hatirlamiyorsam sana lpg lerde kullanilan acma kapama valfi lazim devre lazim devre valf arasi icin tetikleyecek role lazim en önemlisi bahsi gecen elektronik devre unutma 2 saniyelik tetikleme yapacak sadece

gelelim blowoff un takilacagi yere acikcasi tam bilmiyorum aama yukaridaki islem olmadan hic bir ise yaramayacak vakum hortumu ve selenoid arasina diye biliyorum sadece yanlis ta olabilir ama ögrenemeyiz isin icinden cikamayiz diye birsey yok nereye takilmasi gerektigi mühim degil gün icinde sana söylerim yerini ama üsteki yazdigim olay lazim o daha önemli cufcufu hertürlü yeri bulunur
MKII  1.3 CL

« Yanıtla #7 : 18 Eylül 2012, 20:11:19 »

bu benim aracın motorunun resmi montajda belkim yardımcı olur :)

« Yanıtla #8 : 18 Eylül 2012, 23:15:58 »
var var ama forumda degil tanidigim kisi :D

dizellerde durum farkli oluyor arkadasim takmisti elektronik konusunda da benden yardim aldi ordan konuya ucundan hakimim diyeyim

öncelikle o valfi acacak bir devre gerekecek pedalin altina da switch buton takilacak cuf cuflamasini istedigin yere yerlestireceksin
çok uzun iş gibi geldi abi altından kalkamam :D

devre butona basildiginda 2 saniyelik elektrigi acik tutacak ve kapatacak sen butona basmayi biraksan bile 2 saniye boyunca devre valfe 2 saniyelik akim yollayacak  öncelikle bunu nasil halledecegini cözmen lazim

arkadasima devre tvsiye ettim merdiven otomatigi 12v ile calisiyor apartmanlarda anahtara basinca iste kac dk ya ayarliysa bütün 220v ampulleri bir role tetikliyor roleyi de o devre acik tutuyor burayakadar insallah anlasilir bir sekilde anlatmisimdir :)

devreyi buldun ettin 2. problemin devre 2 saniyeye ayarlanmali ama onun min ayari 30 saniye falandir haliyle devre modifiye edilecek demektir üzerinde trimpot disinda kapasitor denilen baska devre elemanlari vardir kapasitor kücülürse az sarj olacak ve devre okadar zaman elektrik gönderecek bu durumda elektronik bilmen lazim yada olayi bilen uygulayan birini taniman lazim sana hem devreyi hem modlamasini hemde arabana baglantisini yapmali

dizellerde bu malesef bu sekilde yapiliyor baska bir yönteme hic denk gelmedim

yanlis hatirlamiyorsam sana lpg lerde kullanilan acma kapama valfi lazim devre lazim devre valf arasi icin tetikleyecek role lazim en önemlisi bahsi gecen elektronik devre unutma 2 saniyelik tetikleme yapacak sadece

gelelim blowoff un takilacagi yere acikcasi tam bilmiyorum aama yukaridaki islem olmadan hic bir ise yaramayacak vakum hortumu ve selenoid arasina diye biliyorum sadece yanlis ta olabilir ama ögrenemeyiz isin icinden cikamayiz diye birsey yok nereye takilmasi gerektigi mühim degil gün icinde sana söylerim yerini ama üsteki yazdigim olay lazim o daha önemli cufcufu hertürlü yeri bulunur

« Yanıtla #9 : 18 Eylül 2012, 23:16:28 »
cok uzun iş dep abi bunun halledemem

« Yanıtla #10 : 18 Eylül 2012, 23:17:35 »
taha abi daha detaylı anlatırmısın bunu nasıl yaptıgını benım de ınterkol var arabada sonradan takma

« Yanıtla #11 : 19 Eylül 2012, 10:51:31 »
ali arabanda gaz kelebegi varmi gaz kelebegi yoksa zor varsa is daha basitlesiyor
MKII  1.3 CL

« Yanıtla #12 : 19 Eylül 2012, 15:37:07 »
abi benım aracım turbo dıesel taha akadasımın resmındekının aynısı gaz teli var abi pompaya gıdıyor dırek