Gönderen Konu: Antifriz nasıl değişir bilen varmı  (Okunma sayısı 6437 defa)

Çevrimdışı halim_pif

• = GOLF=II=CL=1,6 =1991=
    • Profili Görüntüle
Antifriz nasıl değişir bilen varmı
« : 21 Ocak 2010, 23:14:48 »

Arkadaşlar benim aracın antifrizini deyştirmek istedim ama Radiyatör de her hangi bir tapa göremedim
İçindeki antifrizi nasıl boşaltacam .VE nekadar antifriz koymam gerekiyor ayrıca nekadarı su olması gerekiyor.
Bir bilen varmı.
Elimde P.O nin 3 litrelik antifrizi var.
Araç:Golf II 1.6 Motor 1991 Model Benzinli oto.

:D ;D :o ::) :sevgi: :'( :D :) ..
« Son Düzenleme: 05 Mart 2010, 19:23:36 Gönderen: halim_pif »

Çevrimdışı suskun

• Volkswagen Türkiye
  • Hamit GÜLSOY
    • Profili Görüntüle
Ynt: Antifriz nasıl değişir bilen varmı
« Yanıtla #1 : 21 Ocak 2010, 23:28:12 »
benim bildiğim %50 antifiriz %50su ama siz en iyisi bilen birisine yaptırın. öncelikle eski antifirizi boşaltıp yenisin koymak ve sistem içinde hava kalmamasını sağlamak için aracı çalıştırıp eksiği tamamlamak gerekir.sıvı bloklarda dolaştıkça havayı atmak için.zaten hava kalırsa devirdaim sekteye uğrar ve araç hararete kalkar.bunun içinde en iyisi bilen birisine yaptırın tarifle zor olur sizin için daha sonra değişik arızalara yol açmasın
H.G WORKS

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 21 Ocak 2010, 23:31:45 »
aslında basit bir işlem ama sanayide bir motorcuya gidersen 5 yada 10 lirayada yaptırabilirsin aracın içindeki suyu komple boşaltıp (içindeki suyu radyotörün altından motora giden boruyu kelepçesini gevşeterek sök ve ole boşalt :D )   benm aracım golf 1,  3lt lik antifriz koydum üstüne su ekledim çalıştırıp içindeki havayı aldım ve su ekledim .
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin

Çevrimdışı ADEMÜÇÜNCÜ

• T4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 27 Ocak 2010, 20:31:24 »
Arkadaşın Mk3'ünün yedek su  deposu pastan bayağı bir kahverengi olmuştu,depoyu kendim söktüm önce biraz sıcak su deterjan daha sonra deniz kenarında çakıllı kum,deniz suyu ile temizledim tertemiz oldu daha sonra radyatörün altında bir tapa vardı sanırım ordan suyu boşalttık ya da radyatörün alt tarafa geçen hortumu çıkardık ben öyle hatırlıyorum.