Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Golf 2 için amortisör  (Okunma sayısı 13250 defa)

Ynt: Golf 2 için amortisör
« Yanıtla #14 : 11 Ekim 2012, 17:16:44 »
87 öncesi kasada şapkasız, 87 sonrasında şapkalı imiş sanırım. bir parçacıdan böyle yorum aldım, teyit eden olursa sağlıklı olacaktır. saygılar bizden ali  :tamamdir
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

« Yanıtla #15 : 12 Ekim 2012, 21:54:33 »
 :tamamdir

Çevrimdışı gültekin77

• Otomobil
    2003 BORA TDİ 130 HP OTM.
  • Hayat sürprizlerle dolu...
« Yanıtla #16 : 12 Ekim 2012, 23:18:40 »
90 model jetta td aracımın 4 amortisörünü önler boge gazlı arkalar boge yağlı olarak 1 hafta önce değiştirdim,genel olarak memnunum.
Önerim tamamını yağlı taktırman konfor daha iyi oluyor,çünkü gazlılar biraz sert ve araçlarımız çokta ağır olmadığı için sertliğini daha da fazla hissediyoruz.
Karakter alışverişte ortaya çıkar.

« Yanıtla #17 : 12 Ekim 2012, 23:37:25 »
Valla bende ne zaman almaya niyetlensem bu ve benzeri sorular kafamı kurcalıyor.Kimisi de yağlıların konforsuz ama uzun ömürlü oldugunu,gazlının ise konforlu ama kısa ömürlü olduğunu söyluyor.Senin söylediğini dikkate alırım çünkü suan kullanıyorsun.Birde gazlı amortisör kullan arkadaşlardan bir yorum alsak?

« Yanıtla #18 : 13 Ekim 2012, 00:04:56 »
90 model jetta td aracımın 4 amortisörünü önler boge gazlı arkalar boge yağlı olarak 1 hafta önce değiştirdim,genel olarak memnunum.
Önerim tamamını yağlı taktırman konfor daha iyi oluyor,çünkü gazlılar biraz sert ve araçlarımız çokta ağır olmadığı için sertliğini daha da fazla hissediyoruz.

waay bende üzülüyodum gazlı alamadık die :) genel yorum tam tersine idi hakan abinin dediği gibi gazlı konforlu kısa ömür, yağlı sert uzun ömür.. ama sizin araçta ikiside mevcutken bu yorumu yapmanız bence daha geçerli  :tamamdir yağlılar daha hesaplı hemide  :D

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

« Yanıtla #19 : 13 Ekim 2012, 00:08:51 »
Sefa önce gazlı kullanan veya yeni değiştirmiş olan bir arkadaşı bulmak lazım :) Sonra karar vereceğim..

« Yanıtla #20 : 13 Ekim 2012, 00:20:54 »
Sefa önce gazlı kullanan veya yeni değiştirmiş olan bir arkadaşı bulmak lazım :) Sonra karar vereceğim..

bence o yanlış karar olabilir. değiştirmek için arıza açması lazım, gazlının en son arızalı halini hatırlayan adam yağlı sıfır takınca illaki daha iyi diyecektir abi :) gültekin başkanın tespiti bence başarılı.. yada canım öyle istiyor ben yağlı tipten satınaldımya :D

Çevrimdışı gültekin77

• Otomobil
« Yanıtla #21 : 13 Ekim 2012, 01:16:55 »
waay bende üzülüyodum gazlı alamadık die :) genel yorum tam tersine idi hakan abinin dediği gibi gazlı konforlu kısa ömür, yağlı sert uzun ömür.. ama sizin araçta ikiside mevcutken bu yorumu yapmanız bence daha geçerli  :tamamdir yağlılar daha hesaplı hemide  :D

Forumdan bi abimiz de ön amortisörleri boge gazlı takmış,kısa süre sonra çıkartıp yağlı ile değiştirmiş,ben de taktırdıktan sonra öğrendim yoksa kesinlikle önleri de yağlı taktırırdım,hayırlısı.

Onun araç ta 90 jetta td.
« Son Düzenleme: 13 Ekim 2012, 01:18:07 Gönderen: gültekin77 »

Çevrimdışı gültekin77

• Otomobil
« Yanıtla #22 : 13 Ekim 2012, 01:19:06 »

Var işte öyle biri,denenmişi denememek lazım. :)
« Son Düzenleme: 13 Ekim 2012, 01:19:40 Gönderen: gültekin77 »

« Yanıtla #23 : 14 Ekim 2012, 02:21:09 »
bugün değiştirttim amortisörleri, konfordan yana beklentim daha fazlaydı :) arkaları değiştirtmediğim için farkı bariz görüyorum ama kasisteki senaryo : pıt ----  zbammm  ;D   bir arkadaşım işçilik için verdiğim ücreti sormuştu 40 TL ye hallettiler, başaran amortisör : Fatih Sultan Mehmet sanayi sitesinde (ümraniye)

edit :
balans problemi vardı amortisör değişiminden önce, rot balanscılar amortisör balans yaptırmaz diyorlardı. amortisör değişti balans felan kalmadı  :bekleriz:
« Son Düzenleme: 15 Ekim 2012, 12:22:37 Gönderen: salihsefa »

« Yanıtla #24 : 15 Ekim 2012, 15:44:57 »
bugün değiştirttim amortisörleri, konfordan yana beklentim daha fazlaydı :) arkaları değiştirtmediğim için farkı bariz görüyorum ama kasisteki senaryo : pıt ----  zbammm  ;D   bir arkadaşım işçilik için verdiğim ücreti sormuştu 40 TL ye hallettiler, başaran amortisör : Fatih Sultan Mehmet sanayi sitesinde (ümraniye)

edit :
balans problemi vardı amortisör değişiminden önce, rot balanscılar amortisör balans yaptırmaz diyorlardı. amortisör değişti balans felan kalmadı  :bekleriz:
Amortisör değişimi için verdiğin işçilik mi 40 TL?

« Yanıtla #25 : 15 Ekim 2012, 16:24:51 »
Amortisör değişimi için verdiğin işçilik mi 40 TL?
evet değişim için, eskileri sök yenileri tak. ön 2 amortisör ve takozları

çokmu azmı serhat? :)
« Son Düzenleme: 15 Ekim 2012, 16:27:19 Gönderen: salihsefa »

« Yanıtla #26 : 15 Ekim 2012, 16:58:44 »
evet değişim için, eskileri sök yenileri tak. ön 2 amortisör ve takozları

çokmu azmı serhat? :)
Gayet iyi bir fiyat :)
Yer Ümraniyede mi?

« Yanıtla #27 : 16 Ekim 2012, 00:22:38 »
ümraniye sanayisinde, tepe üstünden geldin çakmak köprüyü geç otogazcının dibinden sağa sanayiye gir yolun sonuna kadar git, sonda yol sola aşağıya kıvrılıyor, ordan inerken ikinci soldaki sokakta solda başaran amortisör. Lem istanbullularada sanayi tarif eder oldukya Allah sonumuzu hayretsin  ;D ayıya çarpan bi arkadaş gelmiş plakası bozuk bu arabanın aynısından de direk hatırlarlar :D