Gönderen Konu: GOLF 2 - Geç Alma Sorunu (EZ MOTOR) ?  (Okunma sayısı 3396 defa)

Çevrimdışı cnr_mk1

• Profili Görüntüle
GOLF 2 - Geç Alma Sorunu (EZ MOTOR) ?
« : 02 Haziran 2011, 22:05:15 »
Benim Velet soğukken biraz geç alıyor.Yaz kış ayları hep aynıydı.kışın normal diyordum ama sıcak havalardada geç alınca süphelendim.Akü 5 aylık,bujiler,buji kabloları 5 ay önce değişti vs vs..Arkadaşımın önerisi üzerine dediğini uyguladım.birkaç kez kontağı açıp kapatınca tık diye alıyor.sanki dizeldeki misal biraz ısıtıp marşa basmak gibi.benzinli - lpg li araç bunu neden yapar merak ediyorum.sakıncası varmıdır?tahmini olarak arıza varsa neredendir?
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2011, 22:06:34 Gönderen: cnr_mk1 »

Çevrimdışı suskun

• Volkswagen Türkiye
  • Hamit GÜLSOY
    • Profili Görüntüle
Ynt: GOLF 2 - Geç Alma Sorunu (EZ MOTOR) ?
« Yanıtla #1 : 02 Haziran 2011, 22:20:31 »
LPG ayarı yapan bir yere git caner sabah geç çalışıyor beyinden LPG basıncını biraz açsın geç doluyo muhtemelen diyafram sıkıntı kalmaz
olmazsa avans ayarına baktır arabanın  :tamamdir
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2011, 22:21:11 Gönderen: suskun81 »
H.G WORKS

Çevrimdışı cnr_mk1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 02 Haziran 2011, 22:33:34 »
saolasın hamit abi. söyle bi durum daha var benm arac benzinde calısmıyor suan.benzin otomatiğim arızalı değişecek.bi ara karbüratörcüye götürdüm söktü baktı diyafram diye bi parcanın arızalı oldugunu söledi otomatik jikle görevini görmüyor dedi.ikisi arasında bi bağlantı varmı peki.

Çevrimdışı suskun

• Volkswagen Türkiye
  • Hamit GÜLSOY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 02 Haziran 2011, 22:56:20 »
saolasın hamit abi. söyle bi durum daha var benm arac benzinde calısmıyor suan.benzin otomatiğim arızalı değişecek.bi ara karbüratörcüye götürdüm söktü baktı diyafram diye bi parcanın arızalı oldugunu söledi otomatik jikle görevini görmüyor dedi.ikisi arasında bi bağlantı varmı peki.
benimde arızalıydı bulması çok zor bi parça dün buldum arabayı aldığm günden beri onu arıyodum onun etkisi olmaz
çalıştırırken biraz gaz verirsin çalışır
senin sorunun onunla alakalı değil gibi
benimki arızalıydı gaz verip çalıştırıyodum sorun olmuyodu
daha önceki mk2 im aynı senin dediğin gibiydi LPG beyinden kontağı açınca dolan gazın basıncını açtı sorun yoktu  :tamamdir
H.G WORKS

Çevrimdışı cnr_mk1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 02 Haziran 2011, 23:40:18 »
benimde arızalıydı bulması çok zor bi parça dün buldum arabayı aldığm günden beri onu arıyodum onun etkisi olmaz
çalıştırırken biraz gaz verirsin çalışır
senin sorunun onunla alakalı değil gibi
benimki arızalıydı gaz verip çalıştırıyodum sorun olmuyodu
daha önceki mk2 im aynı senin dediğin gibiydi LPG beyinden kontağı açınca dolan gazın basıncını açtı sorun yoktu  :tamamdir
tamamdır abi anlasıldı zaten suan kafama takılan gec alması bu cumartesi ona bi baktırayım tanıdığım gazcımda var.benzin otomatiği,karbüratör diyaframda artık yakn zamanda yaptırcam.alıştm gazda gezmeye  :) diyaframı burdaki parcacıma sormustum var demişti ondan yana sıkıntım yok Allahtan.yardımcı oldugun için tesekkr ederim abi.