Gönderen Konu: Golf 2 bakım...  (Okunma sayısı 5695 defa)

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
Golf 2 bakım...
« : 30 Aralık 2010, 22:26:00 »
          Golf 2 TD in   yağ filtresi,hava filitresi,mazot filitresi ve yağını değiştirdim,(castrol 10/40),ısıtma bujilerini değiştirdim (4 ad. bosh marka),triger kayışını ve triger kayış bilyasını değiştirdim,ve ismini bilmediğim  2 tane kayış daha değiştirdim.Şanzıman yağını kontrol ettirdim,Radyatörü değiştirdim.
          Arabamın  başına kötü  birşeyler gelmemesi için başka nelere dikkat etmem gerekir (triger kayışı kopması vb.) neleri değiştirmem gerekir ? Triger kayışı kopmaması için değişen parçalar yeterlimidir ?Başka birşeye gerek olmadığını söylediler , ama devirdayım bilyası falan değişmesi gerekmiyormu ?ya da ismini bilmediğim başka bilyalar ...
           Triger kayışı sadece eskidiği zaman mı kopar? Kopma sebebi diğer bilyaların eskimesinden dolayı  kaynaklanamazmı?Triger kayışı değişirken 3-4 bilya daha değişmesi gerekmiyormu ?Bana sadece 3 tane kayış ve 1 tane bilya aldırttılar...
           Sabırla okuyup yorum yapan herkese şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı VolBull

• -35 KRL 53-
    • Profili Görüntüle
Ynt: Golf 2 bakım...
« Yanıtla #1 : 31 Aralık 2010, 00:46:25 »
Soruların sonunu zor getirdim yaov. Bu kadar soruyu ben bile tek seferde soramadım. Arabana ne yaparsan yap gene biyerden bişeler çıkarır. Bu yüzden bekle bozulsun, sonra tamir edersin.  :D :D :D

-35 KRL 53- -16 AV 332-
81 Scirocco Mk1 1.6 GL 87 Scirocco Mk2 1.8 GTi 92 BMW 318i

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 31 Aralık 2010, 10:11:57 »
          Golf 2 TD in   yağ filtresi,hava filitresi,mazot filitresi ve yağını değiştirdim,(castrol 10/40),ısıtma bujilerini değiştirdim (4 ad. bosh marka),triger kayışını ve triger kayış bilyasını değiştirdim,ve ismini bilmediğim  2 tane kayış daha değiştirdim.Şanzıman yağını kontrol ettirdim,Radyatörü değiştirdim.     
trigier kayısı 70 ile 90 bin km daha gider onda sıkıntın olmasın ( ancak yapısal hata var ise kopacagı var ise kopar engel olamaz ve müdahale edemezsin )
yag mazot hava filitreleri ve yagı 10 bin km bir değiş  usta gerek yok dese bile değiş
ısıtmalar kolay arıza verecek malzeme değil ( miladı dolduunda araba zor çalısır ancak bu durumda ilk bakacagın kızdırma rolesi olsun yoksa marş motorunu yersin )
radyatörü değiştirmişsin  ( aracın içine safi su koyma antifriz ile birlikte veya hepsini antifiriz ekle )
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 31 Aralık 2010, 10:16:21 »
                   Arabamın  başına kötü  birşeyler gelmemesi için başka nelere dikkat etmem gerekir (triger kayışı kopması vb.) neleri değiştirmem gerekir ? Triger kayışı kopmaması için değişen parçalar yeterlimidir ?Başka birşeye gerek olmadığını söylediler , ama devirdayım bilyası falan değişmesi gerekmiyormu ?ya da ismini bilmediğim başka bilyalar ...                           
bunlar yeterli devirdaim  her sene kontrol ettir miladı dolmus olabilir ne olacagını bilemeyiz zaman verilmez
aracın bir anlayan ustası olsun sana yeter
trigier iiçin arada elinle kontrol et yeter yıpranma görürrsen ustana başvur hemen

Yunus EMRE

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 31 Aralık 2010, 10:17:50 »
               Sabırla okuyup yorum yapan herkese şimdiden teşekkürler.         

keyifle bin aracına bakımlarını eksik etme trigier kayısı 90 bin de yag ve filitre değişimi 10 bin km bir olur

Yunus EMRE

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 31 Aralık 2010, 11:32:09 »
Radyatörü değiştirdikten sonra 3 lt antifiriz aldım (lukoil) , gerisini suyla tamamladım.

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 31 Aralık 2010, 11:47:45 »
Radyatörü değiştirdikten sonra 3 lt antifiriz aldım (lukoil) , gerisini suyla tamamladım.

tamam kafi dir ilk zamanlar kontrol et aracın içinde pas varsa antifiriz onları söker ve seviye azalır aracta su ve antifiriz bulundur

Yunus EMRE

Çevrimdışı betazom

• >>> 07 EG 864 <<<
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 31 Aralık 2010, 16:43:42 »
tamam kafi dir ilk zamanlar kontrol et aracın içinde pas varsa antifiriz onları söker ve seviye azalır aracta su ve antifiriz bulundur

buna katılıyorum. eskiden kalma kireç ve pasla kapanmış ufak deliklerin açılma ihtimali var. dikkat et :)

birde ek bilgi olsun benden: saf antifiriz -20 dereceye kadar donmaz. ama %50 su ile kullanıldığında -30 ve üzeri donmama özelliği kazanır. ben antalyada ihtiyaç duymuyorum orası ayrı tabi  ;)
http://img193.imageshack.us/img193/5360/forumiin.jpg
By betazom at 2011-06-08http://img35.imageshack.us/img35/43/dsc069771.jpg[/IM

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 31 Aralık 2010, 17:03:01 »

eskiden kalma kireç ve pasla kapanmış ufak deliklerin açılma ihtimali var. dikkat et :)

delik derken , neredeki delik  :o yani varsaydığımız delik ..  ve o kireç pas olduğu zaman su azalıyorsa , ben tamamlayacağım o ayrı konu ama o pas ve kireçlerden arındırmam gerekmiyormu radyatörü ve  bu yüzden ne yapmalıyım.

Çevrimdışı betazom

• >>> 07 EG 864 <<<
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 31 Aralık 2010, 17:15:57 »
bir hafta antifirizli binip komple suyu boşaltıp temiz su ve antifirizle  doldurursun. ama o kadar çok pas çıkmaz. değiştirmesende olur. sadece sızıntı olma ihtimaline dikkat et.

Çevrimdışı betazom

• >>> 07 EG 864 <<<
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 31 Aralık 2010, 17:18:07 »
sızdırma genelde radyatörün diplerinden olabilir.yada ek olmuş parçaların bağlantı yerlerinden. tesisatın görünen yerlerine gözle elle kontrollü olacaksın.

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 31 Aralık 2010, 18:10:09 »
tamam,baya bi km yaptım,şuana kadar hiç eksiltmedi,inşallah da eksiltmez,ama söylediğiniz gibi arabada hep su bulunduracağım ve kontrol edicem , teşekkürler