Gönderen Konu: Golf 2 almayı düşünüyorum, alırken nelere dikkat etmeliyim?  (Okunma sayısı 4468 defa)

Çevrimdışı 96polo

• Profili Görüntüle
Herkese merhabalar..

forumda pek aktif biri değilim şu sıralar sağda solda olsun golf 2 görmeye başladım hoşumada gitmeye başladı dersem yalan olmaz :D gerçi bu araçlara hiç binmedim daha aracı severmiyim ısınırmıyım onu bile bilmiyorum ama niyetim var, e dedim madem ki niyetimiz var işi üstadlarına soralım da bir kaç tavsiye ve öneri alalım dedim şimdiden herkese çok teşekkür ederim ;)

- aracı görmeye gittiğim de nelere/nerelerine dikkat etmeliyim,
- 1.6 düşünüyorum en üst donanım/modeli nedir,
- hidrolik direksiyon, ön cam otomatik, sunroof, klima, abs öğrendiğim kadarıyla her modelinde yok,
- kronik sorunu varmıdır,
- lpg'li almayı ya da lpg'sizse takmayı düşünüyorum lpg ile uyumsuzluğu vs varmıdır,
- en fazla kaç para vermeliyim yada bu araçlar ne kadar eder,
- genelde km'si fazla bu ne benim için ne kadar sakıncalıdır.

Çevrimdışı OZGUR.K

• Profili Görüntüle
Ynt: Golf 2 almayı düşünüyorum, alırken nelere dikkat etmeliyim?
« Yanıtla #1 : 23 Kasım 2010, 18:11:44 »
      Merhaba arkadaşım. Bizim arabaların en önemli özelliği  insanda yaptığı bağımlılıktır :)  Eğer yolda sağlam bir gücüm olsun istiyorsan bir GTI bakacaksın.Ekonomi ön plandaysa TD veya normal dizel bakacaksın ki sana tavsiyem budur(Gene en kötü 170 veya 180 basar).LPG'li alacaksan, motoru çok iyi olan bir araç bulman gerekir çünkü genelde randıman alamaman büyük ihtimaldir.Sağlamdır , saydığın aksesuar ve donanımların bazıları veya hepsi bir arada da olabilir, çok değişkendir.

Çevrimdışı 96polo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Kasım 2010, 16:51:53 »
galiba sizin TD yakıt tüketiminiz nedir acaba? ve intercooler var mı?

Çevrimdışı OZGUR.K

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Kasım 2010, 20:02:09 »
    Benim aracım orjinal TD.Intercooler yok benim araçta.Zaten pek bulamazsın intercoolerı olan Golf 2 yi.Ben Ankara'da bir tane görmüştüm o da 13.500 lira mı ne istiyordu aracına ama orjinal TDI idi.Uzun yolda kilometrede 15 veya 16 kuruş , şehiriçinde kilometrede 19 veya 20 kuruş yakıyor.

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 25 Kasım 2010, 20:45:48 »
    Benim aracım orjinal TD.Intercooler yok benim araçta.Zaten pek bulamazsın intercoolerı olan Golf 2 yi.Ben Ankara'da bir tane görmüştüm o da 13.500 lira mı ne istiyordu aracına ama orjinal TDI idi.Uzun yolda kilometrede 15 veya 16 kuruş , şehiriçinde kilometrede 19 veya 20 kuruş yakıyor.
abi çok yakmıyomu senin ki. bnm şehir içi 19 kuruşlardaydı. şuanda 15 in altına düştü.

Çevrimdışı OZGUR.K

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 26 Kasım 2010, 22:40:52 »
  Valla şehir içinde eminim bu parayı yaktığına.Bakımla düşecektir eminim. O zaman uzun yolda da 11 kuruş civarı yakıyordur seninki.Öyleyse gerçekten çok iyi. Ama ben bu fiyata yaklaşamadım hiç.Senin araba motorsiklet gibi yakıyor valla :) Gez dur.

Çevrimdışı mira

• OLdsKool...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 27 Kasım 2010, 08:58:40 »
benim araçta TD.15" jantlarla şehir içi son zamdan sonra 17 kr.yakar oldu.şehir dışı yakın zamanda hesaplamadım ama...

Çevrimdışı 96polo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 28 Kasım 2010, 17:13:28 »
benim araçta TD.15" jantlarla şehir içi son zamdan sonra 17 kr.yakar oldu.şehir dışı yakın zamanda hesaplamadım ama...

siz aracınızı satıyodunuz sanırım sahibinden'de görmüştüm vazmıgeçtiniz