Gönderen Konu: Gaz yağı...  (Okunma sayısı 6412 defa)

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
Gaz yağı...
« : 31 Aralık 2010, 16:02:22 »
Gaz yağı alıp arabaya uygulamak doğrumudur , söylenenler gibi boyayı korurmu ömrünümü uzatır yoksa tam tersi  boyanın çabuk deforme olmasınımı sağlar?
Eğer uygulanıyorsa sağlıklı oluyorsa , hangi şekilde nasıl boya yüzeyine uygulanır?

Çevrimdışı davut

• Profili Görüntüle
Ynt: Gaz yağı...
« Yanıtla #1 : 31 Aralık 2010, 16:10:57 »
gaz yagi boyaya uygulanmaz benim bildigim deforme eder boyayi  üstelik cok fazla kir tutar gaz yagi ilk duydum valla mazotu biliyordumda gaz yagi ilk duydum sen genede kullanma ilker bi kutu pasta al bi hafta sonu pasta cek arabaya o daha koruyucu olur

Çevrimdışı betazom

• >>> 07 EG 864 <<<
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 31 Aralık 2010, 16:38:07 »
otobüsler tırlar sıklıkla gazlanır.tırcı otobüsçü arkadaşlarım olduğundan bilirim. bende buyuk araç kullanırım.cilalanmış gibi parlar. suyun çıkaramadığı lekeleri çıkarır zift gibi. ama esas olan araç gazlandıktan sora beklemeden sabunla yıkamak. boyaya zararverilir beklenirse. ben tavsiye ederim şahsen. :tamamdir
http://img193.imageshack.us/img193/5360/forumiin.jpg
By betazom at 2011-06-08http://img35.imageshack.us/img35/43/dsc069771.jpg[/IM

Çevrimdışı VolBull

• -35 KRL 53-
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 31 Aralık 2010, 18:44:40 »
Ben de lpg beynini değiştirmeye gittiğimde oradaki usta bana  "Bendede böyle bişey vardı, her gün gaz yağı ile silerdik. Çok güzel bişey, arabayı cayır cayır yakıyor" demişti.
Motorumu yıkatmıştım bikeresinde, gazyağını püskürttüler fısfısla, sonra bi su tuttular çil çil olduydu motor. Çok etkili bişey. Bide solvent var, oda çok güzel leke çıkarıyor.
« Son Düzenleme: 31 Aralık 2010, 18:45:09 Gönderen: VolBull »

-35 KRL 53- -16 AV 332-
81 Scirocco Mk1 1.6 GL 87 Scirocco Mk2 1.8 GTi 92 BMW 318i

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 31 Aralık 2010, 18:58:46 »
gaz yagi boyaya uygulanmaz benim bildigim deforme eder boyayi  üstelik cok fazla kir tutar gaz yagi ilk duydum valla mazotu biliyordumda gaz yagi ilk duydum sen genede kullanma ilker bi kutu pasta al bi hafta sonu pasta cek arabaya o daha koruyucu olur
Pasta cila bizim yaşımızdaki araçlar için pekte iyi değil heleki aracın boyasının durumu benimkisi gibi vakimde daha kötü yapar ama gaz yağı uygulamayı bildikten sonra hiç bir problem yapmaz İlker abi sen Mk2'ni yıkarken su bidonun içine birazda gaz yağı at  :tamamdir
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #5 : 31 Aralık 2010, 19:44:00 »
 Gazyağı temizlik için kullanılır aracı parlatmak veya korumak amacı değildir. Çıkmayan lekeler (kuş pisliği, zift, kreç) gibi temizlerken zorlayıcı kirlerden arındırmada iyi bir temizleyici.

Boyayı korumak için Ciladan başka bir alternatif yok..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"