Gönderen Konu: Gaz tüketimi  (Okunma sayısı 11174 defa)

Çevrimdışı 5ani5 mk2

• 5anı5 MK'II GTI
    • Profili Görüntüle
Ynt: Gaz tüketimi
« Yanıtla #14 : 22 Temmuz 2010, 20:21:42 »
hemen bujileri değiştir.
Buji kablolarını elinle kontrol et sertseler yumuşak olanlarla değiştir.
distribütörüne baktır
ilk marşta motor çalışmıyorsa marş motorunun bağlı olduğu burçları değiştir.
Bunlar benim başıma gelenlerdi.
Yolda kalmak istemiyorsan bunları kontrol ettir.
MK2 hastası iyi bir ustan yoksa yardımcı olurum.

iyi bi ustaya ihtiyacım olablir. araç tek marşde çalışıyo. ay sonu bakıma sokucamm.
Exclusive Garage

Çevrimdışı safakaksu90

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 27 Temmuz 2010, 20:10:09 »
bu hafta karma kullandım 135 lira 45 ltre  ;D 600 km yaptı uzun yol 1 kere yaptım 120 kmsini ondada bastım hep normaldir heralde :-\

Çevrimdışı cyber34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 01 Mart 2011, 16:22:54 »
Tüm yakıtlara zam geldi.Konuyu bir hortlatalım.
Bir depo ile artık 400  km gidemiyorum.
380 km civarı yol yapıyorum.
Bujileri  değiştirdim.
Kabloları da değiştirmeyi düşünüyorum.
Belki yakıt eski haline döner yine... :p

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #17 : 01 Mart 2011, 16:46:02 »
Birazda soğuklardan oluyor..ama halihazırda yakıt pahalı yapacak birşey yok:(
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı Jerewure

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: vw-Golf2, Audi-A3
« Yanıtla #18 : 01 Mart 2011, 18:37:28 »
hesaplar neden bu kadar farklı anlamadım. 91 1,8cl var bende. düşürmeye çalışıyorum. ilk zamanlar dengesiz yakıyordu gaz ile 40kr yaktığı oluyordui ilk önce karbiratörün hava girişindeki kelebek sabitlendi düştü. bujleri hava filtresini kontrol ettim temiz. kablolara bakmadım. baskı balata değiştim biraz daha düştü. şu an 1,93 tl lik gazla 100 kilometrede 28 tl 14,5 litre yakıt yakıyor. bazılarının 17kr yazdığını gördükçe deliriyorum. kilometrede 28 kr yakıyor.

Çevrimdışı Jerewure

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 01 Mart 2011, 18:40:40 »
atiker marka tüp var. 170-180 civarı yakıyor km.de
bende de brc tüp var 3-4 ay önce ilk defa tüp takıldı 91 1.8cl manuel 28 kr yakıyor kafayı yicem. baskı balata bile değiştim düşsün diye. sen nasıl becerdin bu işi ya da bendeki sorun ne?

Çevrimdışı Jerewure

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 02 Mart 2011, 01:40:49 »
cyber34 ün saydıklarınıda denicem. Bugün yine denedim 30kr çıktı var bi terslik bu işte. Herkes atiker falan diyor acaba brc beyni söktürüp atikermi taktırsam?

Çevrimdışı ak8624

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 02 Mart 2011, 11:18:05 »
cyber34 ün saydıklarınıda denicem. Bugün yine denedim 30kr çıktı var bi terslik bu işte. Herkes atiker falan diyor acaba brc beyni söktürüp atikermi taktırsam?
Bende 1.6 otomatik vites var şu ana kadar 30 krş altına düşmedi düşme şansı da yok
Hergün yakıta zam geliyor.
Şu anda havalar soğuk yakıtın düşme şansı da yok.
Bende buji kablolarından tut, bujiler, distribütör, karbüratör lastikleri değiştirdim ve beyin bakımını da yaptırdım.
1.Arac VW 1302S           1972-----3.Arac VW Golf Cl  Mk2  1984
2.Arac VW Golf Gti Mk1  1981-----4.Arac VW Jetta C Mk1  1982

Çevrimdışı barthez

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 02 Mart 2011, 13:33:54 »
hesaplar neden bu kadar farklı anlamadım. 91 1,8cl var bende. düşürmeye çalışıyorum. ilk zamanlar dengesiz yakıyordu gaz ile 40kr yaktığı oluyordui ilk önce karbiratörün hava girişindeki kelebek sabitlendi düştü. bujleri hava filtresini kontrol ettim temiz. kablolara bakmadım. baskı balata değiştim biraz daha düştü. şu an 1,93 tl lik gazla 100 kilometrede 28 tl 14,5 litre yakıt yakıyor. bazılarının 17kr yazdığını gördükçe deliriyorum. kilometrede 28 kr yakıyor.
gazı otogar arkasındaki vib petroldenmi alıyorsun daha önce size karbüratör üzerine mikser montajı önermiştim bizim karbüratörlere skoda favoritin
mikseri oluyor benim eski aracımla 1,8 motor sakarya ortalamam 100/km de 9 lt lpg idi uzun yolda dahada düşüyordu beyinle falan fazla uğraşmayın :)
golf 4 1,8 Highline

Çevrimdışı Jerewure

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 02 Mart 2011, 19:28:15 »
Hayır bulvardan trafiğe giderken dönüşte petrol ofisi var köşede oradan alıyorum. 1,93 ama dediğin yerde 1,92 ye düşmüş rekabet bize yarıyor :) Evet söylemiştin perşembe günü farklı bir gazcıya gidicem liste halinde sıraladım bunu da dile getiriyim. İyi oldu hatırlattığın teşekkürler.
« Son Düzenleme: 02 Mart 2011, 19:29:21 Gönderen: Jerewure »

Çevrimdışı cyber34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 03 Mart 2011, 07:42:24 »
gazı otogar arkasındaki vib petroldenmi alıyorsun daha önce size karbüratör üzerine mikser montajı önermiştim bizim karbüratörlere skoda favoritin
mikseri oluyor benim eski aracımla 1,8 motor sakarya ortalamam 100/km de 9 lt lpg idi uzun yolda dahada düşüyordu beyinle falan fazla uğraşmayın :)

Bence de beyin falan değiştirmeyin hatta millet atiker beyni söktürüp daha az yaksın diye brc beyni taktırıyor.
Benim de yakıt tüketimim 100 km de 9 lt civarı şu an.
bu da istanbulda 20 tl yapıyor.
2500 devirden sonra vites değiştiriyorum artık.
Gaz pedalının altında yumurta varmış gibi gidiyorum. >:D >:D
Kullanım 40-50 km farkettiriyor bilginize ...

Çevrimdışı Jerewure

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 09 Mart 2011, 01:01:07 »

Sakaryadaki usta dediklerimizin eline kaldık. Sorunu çözdüm gibi meğerse bizim beyin yanlış bağlanmış. Abdullah dediğini özellikle sordum elbirlikteki usta bunun orjinal mikseri getirdik gelen kadarda tüp takmadık zaten dedi. Orjinal mikseri varmı yokmu bilmiyorum. Gerçi usta dediklerim beyni yanlılş bağlamış beyindeki hortumlar devirdaim yapacağına ikisi birden sıcak su basıyormuş. dolayısıyla bizim beyin donup duruyordu. Sürekli soğuk olduğunan sarfiyatı arttırıyordu şu anda ölçümdeyim bakalım ne çıkıcak.

Çevrimdışı barthez

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 09 Mart 2011, 09:36:15 »
arkadaşım bu kadar öküz bir durum olmaz arabalara lpg monte ediyorlar özellikle karbüratörlülere kaloriferden
sıcak suyu alıyorlar veya boru tertibatını ters bağlıyorlar veya mikser takmıyorlar ondan sonra uğraş dur
özellikle sıcak suyu nerden alıyorlar diye sor ha birde çözüm bulamazsan gündoğar petrolun orda lpg ayarı
yapan bir yer ver hemen 20 mt ilersinde ordaki usta serhan usta kahve rengi golf 2 si olan bir arkadaş
beni buraya yönlendirdi dersin makinaya bağlıyıp ince ayar yapsın sana birde yapılan montajı benim arabayla
kıyaslasın bulabilirsem benim arabanın motor fotosunu eklemeye çalışacağım hadi kolay gelsin :)
golf 4 1,8 Highline

Çevrimdışı Jerewure

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 10 Mart 2011, 00:34:58 »
İyice sıtkım sıyrıldı zaten, yarın öğretmen arkadaşların bir yeri var isar diye oraya göstericem. Olmadı orayada giderim. Geçen gün fullettim 38,5 tl ye 19,5 litre aldı, depo 30 litre bugünde 42 kilometre yapıp fullettim 10,1 litre aldı 20 lira. Kilometrede 47 kr yakamaz hava şartlarından sanırım depo fazla aldı. Bir türlü adam akıllı ölçemedim. Donma ve sabah çalışma sorunu bitti. Yarında gidip baktırcam isar a. Birde senin tarif ettiğin yere gidip bakıcam artık. Herşey bir yana usta kalmamış yahu herkes birbirine pislik atıyor ama adam gibi iş yapan yok. Bu araba 4-5 ay beyin ısınmadan gezmiş olacak işmi. Şimdi ben bu adamlardan yaktığım fazlayı istesem hakkım var valla. Zaten birşey demedim eğer hatalı bağlantı varsa zoraki yaptırcam. Bunca zaman beni hatalı gezdirmişler. Telefonda özellikle nerden çektiniz suyu dedim motordan çektik dediler. Ben pek anlamam ama sanırım kaloriferden almışlar. Kaloferin ısıtmasıda düştü. Ben araştırıp kurcalayıp yapsam bundan iyi yapardım :) Hadi hayırlısı...
« Son Düzenleme: 10 Mart 2011, 00:37:48 Gönderen: Jerewure »