Gönderen Konu: Eski Dizel Beni ne Kadar Batırır?  (Okunma sayısı 16424 defa)

Çevrimdışı car wolf

• Profili Görüntüle
Ynt: Eski Dizel Beni ne Kadar Batırır?
« Yanıtla #14 : 27 Nisan 2010, 10:46:00 »
abi sen şimdi doblo yu dağıttın mı eski passatla. forumda bi arkadaş da golf 4le 170 le giderken yanından doblonun onu gecip gittiğini sölemişti. bence doblo zorlamamıştır fazla.

tatlı yokuş yukarı tampon tampona gibiydik çıkta geçeyim diyordu bende 5 ten 4 e çektim kara bulutu yarattım :) 110-130 arası gelemedi düze çıktık ilerde düzde geçti ama kısacası 1.3 multijet benim düz dizel gibi yokuş çıkamadı >:D . dersen düzde de iyi gidiyormu o gün 180 i gördüm düz yolda çok rahat 170 yapıyor ondan sonrası biraz zorluyor
My Cars Audi & Vw Germany Style

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 27 Nisan 2010, 10:48:55 »
tatlı yokuş yukarı tampon tampona gibiydik çıkta geçeyim diyordu bende 5 ten 4 e çektim kara bulutu yarattım :) 110-130 arası gelemedi düze çıktık ilerde düzde geçti ama kısacası 1.3 multijet benim düz dizel gibi yokuş çıkamadı >:D . dersen düzde de iyi gidiyormu o gün 180 i gördüm düz yolda çok rahat 170 yapıyor ondan sonrası biraz zorluyor

+1 tecrübe ile sabit :)
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı car wolf

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 27 Nisan 2010, 10:52:09 »
+1 tecrübe ile sabit :)
eski sahibi olduğundan 5 yıl iyi tecrübe sahibi araç hakkında ::)   bu arada düşünürsen benim araçta satılık kardeş   :tamamdir :saygılar  
VW Passat Dizel
« Son Düzenleme: 27 Nisan 2010, 10:53:28 Gönderen: car wolf »

Çevrimdışı al_pacino

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 27 Nisan 2010, 11:59:53 »
sağol dostum aynı motorlu kartal var bizimde motor sıfırlanıyor inş bizimkide öyle kacar.

Çevrimdışı car wolf

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 27 Nisan 2010, 12:05:12 »
sağol dostum aynı motorlu kartal var bizimde motor sıfırlanıyor inş bizimkide öyle kacar.
şanzumanın önemide yüksek uyum sağlaması vs. eskiden atma dizel yaptığımız için biliyorum orj. dizel şanzumanı varsa gider ve birde 5 ileri ise uzun yolda deyme keyfine

Çevrimdışı al_pacino

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 27 Nisan 2010, 13:09:52 »
5 ileri ama şanzıman kendi benzinli şanzımanı. 5.vites senkromençi istenirse değişiyormus diye duydum olmazsa değiştirteceğiz onuda. Çünkü eski halinde çok bagırıyordu 120 ile giderken. Biz motor bitik diye ondandır dedik ama bakalım motor sıfırlanınca yine bagracakmı

Çevrimdışı OZGUR.K

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 27 Nisan 2010, 21:56:37 »
    Eğer dizel mk2 düşünüyosan  ve  alacağın aracın motoru da  normal düzeydeyse hiç  korkma derim.Bakımlarını güzel yaptıktan sonra çok keyif alarak binersin. LPG olayına hiç girmemeni tavsiye ederim.Dizelden korkmana gerek yok.Esas LPGli  motordan kork.

Çevrimdışı orkunQ

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 27 Nisan 2010, 22:10:44 »
yapma ya! LPG'den niye korkuttun şimdi beni.ben de benzinli alıp LPG taktırsam diyordum.gerçi araba alabileceğim de bir muamma oldu ama hani olursa yani. :)

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 27 Nisan 2010, 22:41:32 »
yapma ya! LPG'den niye korkuttun şimdi beni.ben de benzinli alıp LPG taktırsam diyordum.gerçi araba alabileceğim de bir muamma oldu ama hani olursa yani. :)
ya arkadas, benzinliye alısan benzinli diyo, dizele alısan dizel. sonucta hepsi aynı şey, motor :) her iki aracın da bakımını yaptıgın surece sorun cıkartmaz. sadece genel bakımları farklı oluyo. benzinde 500 e motor yaptırırsan, dizelde 1500 olur. dizelde depoyu 100 e doldurursan, benzinlide 250 olur.. sonucta fark yok..

Çevrimdışı cyber34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 27 Nisan 2010, 23:03:44 »
Bende LPG var benzinliden daha iyi çalışıyor.
160 km/h hıza çok çabuk çıkıyorum.
170km/h de devir 4000
Benzinlinin keyfi başka..
Tavsiye ederim.

Çevrimdışı crank

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 27 Nisan 2010, 23:11:05 »
hem benzin hem dizel hemde lpg denedim sonuc DIZELL benzincinin yolunu unutuyorsun bide rampada araba tokatlamasi yok mu >:D

Çevrimdışı orkunQ

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 27 Nisan 2010, 23:23:41 »
Dizel kadar ekonomik olmasa da benzinli motorların bakımı çok daha ekonomik oluyormuş.Turboları hakkında pek de bilgim yok,bir de onun masrafı olursa mazotla yaptığımız ekonomiyi oraya yönlerdimiş olmaz mıyız,lostys arkadaşın dediği gibi br durum çıkıyor o zaman. :) böyle bir durumda da Lpg'li motor daha ekonomikmiş gibi geldi bana.ama ben oturduğum yerden fikir yürütüyorum,siz durumun içinde yer alıyorsunuz,saygım sonsuz...:)

Çevrimdışı omertek

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 27 Nisan 2010, 23:35:15 »
Abi İlker haklı olabilr ama iki günde bir motor yaptırmıyoruz  ;)  he aldığın aracın motoru nasıl çıkar o da şans işi işte ::)
1993 RENO TOROS
2000 SEAT CORDOBA 1.6 SXE
1980 VW  MK1 GOLF LD

Çevrimdışı omertek

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 27 Nisan 2010, 23:42:25 »
hem benzin hem dizel hemde lpg denedim sonuc DIZELL benzincinin yolunu unutuyorsun bide rampada araba tokatlamasi yok mu >:D

Ya Aydın abi ayıp sana  :) daha iki saat önce konuştuk GTİ diyorduk şimdi böyle dizel konuları içinde geziniyorsun oldumu şimdi  >:D
1993 RENO TOROS
2000 SEAT CORDOBA 1.6 SXE
1980 VW  MK1 GOLF LD