Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Eski Dizel Beni ne Kadar Batırır?  (Okunma sayısı 16364 defa)

Eski Dizel Beni ne Kadar Batırır?
« : 26 Nisan 2010, 13:45:34 »
Merhaba arkadaşlar,öncelikle bana bu fırsatı verdiğinden ötürü vwtr.net'e teşekkür ederim. ;) lafı fazla uzatmadan hemen konuya geçiyorum.öncelikle Golf virüsünü korkatım ben de kapmış bulunmaktayım. mk1 veya mk2 dizel motorların bana ne sıklıkla ve ne bütçeyle sorun çıkardığını sahiplerinden öğrenmek niyetiyle bu konuyu açtım.çünkü,her dizel golf baktığımda çevremdekilerin "Eski dizel alma,bitirir seni.Sürekli sorun çıkarır.Başedemezsin." gibi yıldırıcı cümlerlerine,tecrübe eksikliğimden dolayı,cevap veremiyorum,ve her defasında almaktan vazgeçiyorum.pek fazla bütçem olamadığından ve çıkaracağı masrafa pek para ayıramayacağımdan dolayı sürekli erteliyorum.sizlerin tecrübeleriyle tamamen bu işten vazgeçebilirim ya da onların korkularının üstüne gidebilirim.son olarak da lpg'li mk2 ya da mk1'ler hakkındaki bilgilerinizi paylaşırsanız bendeki virüsü çevremdekilere de yaymamda yardımcı olabilrsiniz...şimdiden herkese teşekkür ederim...

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
Ynt: Eski Dizel Beni ne Kadar Batırır?
« Yanıtla #1 : 26 Nisan 2010, 13:52:52 »
bende 1980 model golf gls 1.5 var parçaları tofaştan ucuz ve daha sağlam yakıt ise 100 km 4.8 litre tüp yok aracımda :tamamdir :sevgi:
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin

« Yanıtla #2 : 26 Nisan 2010, 14:10:01 »
:) şahane!.elde var 1... bu arada pek çok kez sizin mk1'e de bakmışlığım var satılık olarak.aksesuarlı da aksesuarsız da ayrı güzel.maşallah.

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #3 : 26 Nisan 2010, 14:13:12 »
dizelde gerekli filitre bakımlarını yaptıktan sonra ölene kadar bin eski passatım 458 bin km deydi suan sedatta oda memnun :D
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #4 : 26 Nisan 2010, 14:23:14 »
Bzim kartalda eski audi 80-golf düz dizel motoru var. Sürüşü gidişi çok hoş. Rampalarda bayılıyor turbo olmadıgından o da. Komple sıfır motor yapılıyor. Silindir kapagıda sıfırlandı, En çok para tutan o 500 lira. Buna ragmen toplamda 1700 lira gitti. Artık kafanda büyütmezsin bu aracların masrafını sanırım. Yapacagın en büyük masrafı söyledim sana motor. o da 1500 2000 lira arası. Silindir kapagı saglam olduktan sonra o masrafı da etmezsin. Artık gerisini sen düşünüp karar verirsin.

« Yanıtla #5 : 26 Nisan 2010, 14:38:32 »
arkadaşlar teşekkür ederim desteğinizden ötürü.bu hızla giderse bu konuyu çıktı alıp evin,odanın,banyonun kapılarına asabilirim gün sonunda.böylece amaca giden yolda çok büyük bir adım atmış oluruz.herekese yaptığı ve yapacağı samimi yorumlardan dolayı teşekkür ediyorum. :)

Çevrimdışı Han

« Yanıtla #6 : 26 Nisan 2010, 14:45:17 »
:) şahane!.elde var 1... bu arada pek çok kez sizin mk1'e de bakmışlığım var satılık olarak.aksesuarlı da aksesuarsız da ayrı güzel.maşallah.
Teşekkürler :D :sevgi: :tamamdir
Çok soran oluyor ama herkes mezarcı öldürmeye çalışıyorlar.
Ne kadar bir bütçen var ben her zaman sahibinden de geziniyorum sanada bir araç bakalım ;)

« Yanıtla #7 : 26 Nisan 2010, 15:00:57 »
:) açıkçası 7000-7500 falan.ama masraf çıkarabilir düşüncesiyle ona da 1000 lira ayırsam diyorum.ben de o mezarcılardan olmak istemediğimden sana hiç teklif getirmedim.değerini veren alsın,keşke 10000 ayırabilseydim de seninki gibi bireşey alabilsem.ileride inşallah hele bir başlayalım bu yolda yürümeğe. :)

Çevrimdışı Han

« Yanıtla #8 : 26 Nisan 2010, 15:20:38 »
şöyle bir durum var benim mk1 bile arada masraf açıyor malum 30 yaşına erişmiş hiç masrafsız bir araç bulman çok zor aldığın her araba sana az da olsa masraf çıkarıcaktır bunu unutma :D
bana çok paraya mal oldu benim araba halada para yer versen :D o sebeple 10 bin istiyorum 10 bini aştı bana yaptığı masraf ama yürürü 10 numara oldu hiç motora anahtar değmemiş 215 binde  alacağın golf ün en büyük masrafı sana motor olur benzinli ise 1000-1500 masraf açar oda :D
Sökelim aksesuarları verelim madem benim oğlanı sana :D bende mk1 gti alırım birtane zaten satma amacımda gti almak satılmazsada motor modifikasyona el atıcam yakın zamanda :D
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2010, 16:01:31 Gönderen: ercijuana »

« Yanıtla #9 : 26 Nisan 2010, 15:36:19 »
merhaba en iyi en uzun ömürlü motorlardan birisidir 1.6 dizel yakıt olarak fazla seçim yapmaz  motor parçaları okadar pahalı değil c.tesi günü doblo e-5 te az yokuşta doblo arkama geldi tam dibime girdi zannetiki gidemicem 5 ten 4 e çektim 110 da topuk baktım doblo ile mesafe açıldı yokuştada ben pek sorun çekmedim ki benim araç düz dizel + golf ten kilolu 1200 kg passat golf 850 kg  devrini verdinmi hertürlü yürür kafanızda rahat olur yakıt konusunda kaçak mazottu euro dizeldi  yağ ve ya yanık ya + az benzin hiç fark etmez hertürlü gider misal köyde yakıt bitti evde kullanılan yanık yağı koyun gene gider bu motoru yapan kişi herşeyi düşünmüş adeta artık karar size ayit golf 2 almanızı tavsiye ederim hem biraz modelli olmuş olur
My Cars Audi & Vw Germany Style

« Yanıtla #10 : 26 Nisan 2010, 15:47:09 »
vw nin dizeli bir numara ne mercedes nede bmw eline su dokebilr  :) bakimini yaptinmi dizel motor benzinliden cok daha uzun omurlu olur zaten bikac sene bindin mi araca kendini kisa surede amorti eder simdiden golf maceranda sana basrilardilerim :tamamdir

dusunursen sana benim aracida verebilirim bi sikintisi yok motor sanziman yuruyen on numara kaporta boya fena sayilmaz ;)

Volkswagen > Golf > 1.5 > 1980 orjinal amerikan golf(RABBIT) dizel sanroof lu 5 vites #23840458 - sahibinden.com

« Yanıtla #11 : 26 Nisan 2010, 16:08:42 »
ercijuana ve crank; ikinizin de arabasına gelip gidip bakıyordum açıkçası.ercijuana'nın profil resminden tahmin ediyordum oldschool'a sahip olduğunu ama crank'inki süpriz oldu. :) teklifleriniz için teşekkür ederim. :) evdekileri ikna çabasındayım,herkesin gönlü olsun istiyorum.malum,geç de olsa,askere gidince onlara emanet edicem.:) iki araç da düşündüklerimin arasında,tabi ercijuana benim bütçeye düşmek için hangi aksesuvarları sökecek bilemiyorum...:)

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
« Yanıtla #12 : 26 Nisan 2010, 17:16:19 »
benimki de var :) gerçi şu anda göstermelik koydum ama fiyat konusunda uygun şeyler dusunuyorum kafamda..

« Yanıtla #13 : 27 Nisan 2010, 10:17:41 »
abi sen şimdi doblo yu dağıttın mı eski passatla. forumda bi arkadaş da golf 4le 170 le giderken yanından doblonun onu gecip gittiğini sölemişti. bence doblo zorlamamıştır fazla.
merhaba en iyi en uzun ömürlü motorlardan birisidir 1.6 dizel yakıt olarak fazla seçim yapmaz  motor parçaları okadar pahalı değil c.tesi günü doblo e-5 te az yokuşta doblo arkama geldi tam dibime girdi zannetiki gidemicem 5 ten 4 e çektim 110 da topuk baktım doblo ile mesafe açıldı yokuştada ben pek sorun çekmedim ki benim araç düz dizel + golf ten kilolu 1200 kg passat golf 850 kg  devrini verdinmi hertürlü yürür kafanızda rahat olur yakıt konusunda kaçak mazottu euro dizeldi  yağ ve ya yanık ya + az benzin hiç fark etmez hertürlü gider misal köyde yakıt bitti evde kullanılan yanık yağı koyun gene gider bu motoru yapan kişi herşeyi düşünmüş adeta artık karar size ayit golf 2 almanızı tavsiye ederim hem biraz modelli olmuş olur