Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: dizelcilerin dikattine motor ön kulağı  (Okunma sayısı 7882 defa)

dizelcilerin dikattine motor ön kulağı
« : 16 Nisan 2012, 13:06:39 »
arabamda aşırı sarsıntı torpidoda aklına gelecek envayi çeşitte gıcırtı titreme vardı geçenlerde şanzımanı indirdim baskı balata karter contası krank keçesi ve birkaç parça daha değiştirdik motor kulağımında bozuk olduğunu rot balanscım uyarmıştı uzun lafın kısası ön motor kulağınıda aldım. üstünden çıkan benzinli kulağı lastikli  model  meğersem  dizelinki yağlı imiş taktım ne sarsıntı ne ses gıcırtı hepsi gitti araba kendine geldi torpidodan ses geliyor diyen arkadaşlar oluyor bende çok aradım biyeri gevşemiştir diye meğersem takozmuş torpidoda gevşeme yok anlıyacağınız. birde şöyle birşey kafamı kurcalıyor ya atma dizel benim araba kulağı ellemeden motor attı yada yalnış benzinli kulağı taktı daha önceki şahıs  bunları sizlerle paylaşmak istedim bilgi açısından  kazasız iyi sürüşler.
metin

Ynt: dizelcilerin dikattine motor ön kulağı
« Yanıtla #1 : 16 Nisan 2012, 14:38:34 »
Teşekkürler bilgi için yararlı bir bilgi.

« Yanıtla #2 : 16 Nisan 2012, 14:56:23 »
bu olay benim basima daha önce gelmişti  sert bi kalkisda  aracin motor kulkagini kirilmis fakat  ustayim diyen bi cok kisi bunu anlamadi ben motor kulagi kırık dedikce yok dediler adamlara yalvaracaktim artik enson bi  toros tamircisine götürdüm son umut diye adam bana  kulak kıtık dedik hatta kulagin lastigini cikatti  yag falan kalmams  zaten ön motor kulagi diesellerde direk titresimi aliyomus  soradan ögrendim  maksat motordaki titresimi almasiymiş  ama bilgin icin tsk ben cok aradim o titresimi sende öyle bizden sorakiler aramz insh :D

« Yanıtla #3 : 16 Nisan 2012, 18:02:06 »
inşallah aramazlar zaten herkes başından geçenleri anlatıyor  sorunları paylaştıkça  az çok bilgi sahibi olunuyor çözüm yolunada ulaşmak zor olmuyor  :tamamdir
metin

« Yanıtla #4 : 16 Nisan 2012, 18:14:06 »
Yağlı kulak nereden bulacaz sanırım bizim araçtakide benzinli kulağıı çünkü yağ mağ yok kulakta :D Ayrıca motor zaten dizele çevrildiği için bu ihtimal dahada yükseliyor :D

« Yanıtla #5 : 16 Nisan 2012, 19:16:55 »
bnm araçta öleydı gtı araca dızel atmışlar aracı aldım 7  8  ay sonra ınanınlmaz ses gelıyordu tamırcı enj. girdi pompadan cıktı ama elletmemıştım sonra sattım gıttı öle :(

« Yanıtla #6 : 17 Nisan 2012, 18:56:33 »
yagli kulakda  zaten yag görünmüyo :)  teknoji  adamlar ozamanda  plastigin icine yagi koyup preslemişler  gerci cok sacma ne kadar süre dayanabilir  böyle bi motor kulagi tartisilir   asinma falan  ama bn bi yil kadar önce  orjinaline 90 lira verdim diesellerinki ile benzinli arasinda ne fark var o konuda bilgim yok :)

« Yanıtla #7 : 04 Ağustos 2012, 02:44:03 »
motor kulagı marş dınomasını baglandıgı  yerdekı aksam mı benım aracım dada var torpıto sarsıntısı golf2 td kullanıcısıyım nerden temın edebılırz bu motor kulagını ayrıca motor kısmının tam olarak neresi alt tablaya takılan mı yokda marş dınomasının oradakı kulakmı şimdiden tşk

« Yanıtla #8 : 04 Ağustos 2012, 11:54:16 »
Evet hocam marş dinamosunun bağlandığı yerdeki. İnternetden alabileceğin birkaç yer var benim bildiğim. Ankara'da Alper abi var çıkmacı. Zonguldak'ta yok mu Vw servisi?

https://www.otoparcaevi.com
http://www.otoyedekparcaburada.com
http://www.otoparcasepeti.com

« Yanıtla #9 : 04 Ağustos 2012, 20:53:40 »
bu tur araçlara bakmıyorlar hocam eskı model die servısler ılgılenmıyor anlıyacan

« Yanıtla #10 : 17 Mart 2014, 18:59:13 »
bu motor kulagı akünün altında mı kalıyor

Çevrimdışı STAK67

• Otomobil
    Golf 1 Cabriolet
  • Hasan Ali
« Yanıtla #11 : 17 Mart 2014, 19:01:17 »
bu motor kulagı akünün altında mı kalıyor

önde orta kısımda olur. traversin üzerine basar.

Çevrimdışı zappoy

Otomobil
    Golf 2
  • Vw
« Yanıtla #12 : 18 Mart 2014, 01:32:40 »
Paylasim icin saol torpidonun sesi bazan delirtiyo
Gti

« Yanıtla #13 : 18 Mart 2014, 10:18:43 »
atma dizelmi yoksa fabrikasyonmu anlamak için  ruhsattaki motor numarası yanında bir açıklama varsa (Ank.Trf. Şb.) vb gibi atma dizeldir..
« Son Düzenleme: 18 Mart 2014, 10:19:21 Gönderen: salihsefa »
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb