Gönderen Konu: digifizz'de bilinmeyen uyarı hakkında soru  (Okunma sayısı 3274 defa)

Çevrimdışı panik

• DÜŞ GÖRDÜM
    • Profili Görüntüle
digifizz'de bilinmeyen uyarı hakkında soru
« : 12 Eylül 2010, 14:34:07 »
bildiğiniz gibi abiler kardeşler arkadaşlar, cédric efendide digifizz var. adanaya gittik geldik ses etmedi, antalyaya gittik ses etmedi ve fakat bugün kırıkkale'den dönerken elmağını tırmanma yaparken, 4 ve 5. viteslerde gayet keçi gibi normal seyirde gidiyorken, hız 100- 150 arası oynuyordu. herhangi bir zorlanma belirtisi olmadı. hararet göstergedeki ikinci aşamanın ortasında idi. önce yağ lambası yanıp sönmeye başladı, sonra da diiit diit diye bağırdı beyefendi. hiç daha önce böyle bir uyarı duymadım, ilk kez oldu. sonra hararet yükseldi yükseldi yükseldi tavan yaptı. kırmızı tarafa gelmeden durdu, yanıp sönmeye başladı tüm hararet çubuğu. beş altı sefer yandı yanmadı sonra birden bire küt diye normal seviyesine düştü. korktum, sağa çektim. bir sigara içtim elimi yüzümü yıkadım, 10-15 dk sonra yola devam ettim, sanki hiçbirşey olmamış gibi geldim ankaraya kadar. bilen ya da öğrenebileceğim biyerlerin linkini verebilen olursa sevinirim.
teşekkürler şimdiden herkese

Çevrimdışı panik

• DÜŞ GÖRDÜM
    • Profili Görüntüle
Ynt: digifizz'de bilinmeyen uyarı hakkında soru
« Yanıtla #1 : 12 Eylül 2010, 14:35:05 »
he bu arada yağ değişimi filtreler ıvır zıvır uzun yola çıkmadan evvel yapıldı 3000 km bile olmadı daha yani.

Çevrimdışı panik

• DÜŞ GÖRDÜM
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 12 Eylül 2010, 23:33:02 »
bilen duyan?

Çevrimdışı panik

• DÜŞ GÖRDÜM
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 13 Eylül 2010, 17:16:36 »
 :'( :'( ??? :'(

Çevrimdışı barkit

• Hayat yaptığınız seçimlerdir...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 13 Eylül 2010, 17:27:57 »
 sıgorta kutusuna su gırmıs  ??? olabılırmı?
parmak bassam olmaz mı!

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #5 : 15 Eylül 2010, 13:12:37 »
Su az ve fan açmamış olabilir rampayı çıkarken.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı panik

• DÜŞ GÖRDÜM
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 16 Eylül 2010, 13:15:46 »
hmm, suyuna en sn yağ değişiminde baktıydım, olabilir mi abi? tamam, suyu bitmiş zannedebilir cicifizz kardeş, ama yağ lambası niye yanar söner?

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #7 : 16 Eylül 2010, 15:32:05 »
Su azalır yada kalmassa yağ lambası yanıp söner çünki müşür üst kapaktadır ve su dolaşımı kesildimi aşırı sıcaklıktan müşür kendini kaybeder ve yağ lambası kesik kesik yanmaya başlar.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı panik

• DÜŞ GÖRDÜM
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 16 Eylül 2010, 23:04:31 »
hmmm, mümkündür... anladım abi, diit diit diye de uyarı vermesi ondan, şimdi jeton düştü... ama bu sefer farklı bir problem oldu şimdi. araba neden su eksiltir?

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 16 Eylül 2010, 23:37:21 »
Kaçak olabilir. Suyu tamamladıktan sonra bir bak yağ lekesi filan varmı ? Yoksa büyük ihtimal bir yerde kaçak vardır.Bende ilk lpg taktırdığımda sağolsun çok güzek sıkmışlar her yeri şapır şapır damlıyodu ordan burdan elden geçirdik şimdi sorun yok ;)
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ