Gönderen Konu: Conta Yaktım  (Okunma sayısı 3768 defa)

Çevrimdışı unalharun

• Profili Görüntüle
Conta Yaktım
« : 01 Ekim 2010, 02:43:06 »
Düz Sakarya'dan İzmit'e gittim geldim, hararette hiç problem yoktu ve şehir içine bile girmedim. Sakarya'ya geldiğimde hararet göstergeis normali fakat, triger kayışının arkasından sanki manifold üzerine yağ damlıyormuş gibi duman atmaya başladı, üst conta hafif yağ kaçırıyordu, ondandır diye tahmin ettim. sabah arabayı çalıştırdım 2 dk sonra lpg beyni dondu, su ekledim benzinle zar zor ısıttım beyni, yarım saat sonra kontrol edeyim dedim, arabada 2 litre su eksiltmiş, sonra ustaya gittim, tabi acı gerçek conta yanmış. hararet normalken conta yakması neden kaynaklanır acaba? termostatın açmadığınıda farketmedim, açmasa hararet göstergesi hayli aşağılara inmesi gerekirdi diye düşünüyorum.

Çevrimdışı srndesign

• Profili Görüntüle
Ynt: Conta Yaktım
« Yanıtla #1 : 01 Ekim 2010, 21:23:16 »
geçmiş olsun abi fan açıyormu

Çevrimdışı srndesign

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 01 Ekim 2010, 21:24:30 »
üzüldüm bide buluşcaktık senle :) fazla takma kafana ya herşeyde bi hayır vardır tanıdık motorcun varmı yoksa benim bi abim var istersen göstertiriz

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #3 : 01 Ekim 2010, 21:25:17 »
Geçmiş olsun. su biter fan açmaz çünki radyatördeki müşür su olmadığı için ölçüm yapamaz.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı srndesign

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 01 Ekim 2010, 21:38:15 »
bide conta yandığından emin misin? belkide conta yanmamıştır o kadarda kolay değil çünkü! Mesela conta yanmasının bazı belirtileri var
örn; - ilk çalıştırıken çok geç çalışır
       - su haznesine bi bak suya yağ karışmış mı
       - araçta çekişten düşme varmı
       - egzozdan çok su geliyomu

Çevrimdışı unalharun

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 02 Ekim 2010, 00:05:58 »
Teşekkür ederim arkadaşlar, Fan açtımadı çünkü uzun yoldaydım, hararet göstergesi sabitti, şüphelendiğim an baktım suda vardı :) belki dedim, sabah su olmadığını görünce anladım, suyunu tamamladım geç çalıştı, gaz teline asılınca birde baktım süt gibi kabarcıklı su geldi. hemen gittim ustama. sağolsun, saat 9 da bıraktım arabayı, akşam 5 te aldım. çokta ucuza mâl oldu. 'Srndesing'  ustam sağlam, Tombik ustayı duydunmu bilmiyorum işinin ehli. bir öncek ustam senteyi 3 diş kaçık bağlamış, Tombik ustayla tesadüfen karşılaştım, adam egzoza elini tuttu, sente nin kaçık olduğunu anladı. Buluşmak dileğiyle.

Çevrimdışı srndesign

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 03 Ekim 2010, 13:16:21 »
ihş tombik ustayı biliyom evet ustalığı iyidir. geçmiş olsun buluşmak dileğiyle.

Çevrimdışı barthez

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 04 Ekim 2010, 09:20:50 »
hocam geçmiş olsun tombik ustaya benim arabayı almak isteyenler götürmüştü orda tanıştık
arabayı beğendi ama fiyatta anlaşamadık.
golf 4 1,8 Highline