Gönderen Konu: Cold Air intake K&N  (Okunma sayısı 22356 defa)

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
Ynt: Cold Air intake K&N
« Yanıtla #42 : 11 Ekim 2012, 15:23:13 »
evet bizde sis yakmak yasak :D birde gürültü etme başka isan istemez hesabı abarth ılı egsoza hayır :) çözüm üretildi hacım biliyosundur, vanalı egsoz :D
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Çevrimdışı fatih_06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 11 Ekim 2012, 20:00:57 »
orda ruhsata işletme olayı nasıl oluyor peki? burda ruhsata herhangi bişey işletileceği zaman ne olursa olsun araç baştan muayene ediliyor ve yeni ruhsat yaprağı çıkarılıyor tabi muayene 2 yıllık olsa bile yeniden yapılmış sayılıyor hepsinin ücreti tahsil ediliyor

Çevrimdışı deepdrastic

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 11 Ekim 2012, 21:16:59 »
orda ruhsata işletme olayı nasıl oluyor peki? burda ruhsata herhangi bişey işletileceği zaman ne olursa olsun araç baştan muayene ediliyor ve yeni ruhsat yaprağı çıkarılıyor tabi muayene 2 yıllık olsa bile yeniden yapılmış sayılıyor hepsinin ücreti tahsil ediliyor

burda ruhsata isletmek icin önce muane yerine dekraya gidiliyor orda bakiyor  taktigin seyin tüv belgesi varmi ilk ona bakiyor mesela egzoz taktin bu egzoz bu arabaya uygundur onayli ürün ile beraber yainda cikan tüv kagidi gerekli uyumluluk vs tamamsa isterse sesinden yaninda durulmasin belgesi var onu takabilirsin
sonra kontrol ediliyor egzoz dogru takilmismi yerinde saglammi kacak varmi ve gaz analizinde sonuca bakiliyordur orta susturucu vs yerli yerindemi

bu adam bunlari ok görünce sana bir evrak cikartiyor onu aliyorsun bu evrak aracin teknik donanimi degisikligi yapildi ve hersey uygun onay belgesi bu belgeyi alip vergi ruhsat islemi yapilan KFZ zulasungstelleye götürülüyor ruhsat ya yeni cikartiliyor ki cok para tutan birsey degil 30€ da o tutar tahminim  sana ya yeni ruhsat yada kendi ruhsatina bu aracta spor egzoz vardir diye yazi var bastan sona muane gibi bir durum yok
zaten buranin ruhsati da kücük 3 e katlanmis yesil bir kagit parcasi ütünde hologramli mühür var ve aracin özellikleri vs

burada 2 ruhsat var biri evinde durur A4 kagit boyundadir digeri de yaninda tasimalik 3 e katlanmis kucuk bir kagit parcasidir büyük olan tapu gibidir kimin elinde ise araba onundur kücük olan sadece araci kullanacagin zaman yaninda bulunduruyorsun

ha bak söyle bir durum da var mesela modlama girisceksin ve durumun buna musait
yapacaklarin mesela söyle
spor amartisor
jant
hava filtresi
egzoz
spoiler
direksiyon

misal bunlar elinde var ve hpsinin ABE TÜV kagitlari mevcut ve aracina uygun her kagitta senin aracin özellikleri gecmekte

önce bunlari uygun bir sekilde takiyor taktiriyorsun kontrollerini yapiyorsun bir aksilik terslik yok ise
dekra yani muaene yerine gidiliyor ordaki sahis ayni sekil kagitlarini kontrol ediyor parcalara bakiyor hersey oke mi

sana demin bahsetitigm evraki veriyor ruhsata isletmek icin herseyin onay belgesi
yine ayni sekil hepsini birden ruhsata isletiyorsun yine bastan sona muaene yapilmiyor sadece teknik degisim onaylanip ruhsata yansitiliyor

birde söyle bir secenek var mod parcalarin takili veya takacaksin ama tüv kagitlari yok
burda teilegutachten diye yerler var yaninda olmayan belgyi onlar cikartiyor ama okadar basit degil bu adamlara gidiyorsun maliyet biraz yüksek bir belgdir takili olan parcalarla testlerden gciyor araban
en basiti hva filtre hemen gaz analizi karisim miktari ölcülüyor sorun yok ve uygun olarak calisiyorsa sana gutachten tüv belgeni veriyor ve pesinden dekraya gidip onaylatiyorsun ordaki adamda kontol edip onay belgeni veriyor ve ruhsata isletiliyor

bunlari yapmadinmi
aracin trafige cikamaz yasaklidir ha ruhsatsiz sürmüssün ha isletmemissin ayni sey burda araci hemen bagliyorlar (polis seni yakaladigi zaman ) yakalanmadign sürece sür sikinti yok :D aracin götürülüyor adam yaziyor da yaziyor su eksik bu eksik bu yapilacak vs vs yaptirana kadar aracin trafige cikamaz birde onlarin kendi tamircileri var mecburi birakip oraya yaptirabilirsin saglam paraya patlar yani bazilari öle bi yaziyorki kagida baktiginda araban cöp durumunda görünüyor

durum böyle ehliyetini gözlüklü aldiysan gözlüksüz arac kullanamazsin ha ehliyetsiz kullanmissin ha gözlüksüz göz testini gecemediysen gözlüklü arac kullanman mecburidir
« Son Düzenleme: 11 Ekim 2012, 21:31:36 Gönderen: deepdrastic »
MKII  1.3 CL

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 11 Ekim 2012, 23:49:06 »

durum böyle ehliyetini gözlüklü aldiysan gözlüksüz arac kullanamazsin ha ehliyetsiz kullanmissin ha gözlüksüz göz testini gecemediysen gözlüklü arac kullanman mecburidir

hocam ne yazmışsın yaa okuyana kadar bi hal oldum destan mübarek  :D ehliyet olayı burdada aynı, abimin ehliyette kullandığı cihaz ve protezler kısmına çok bilmiş bi memur tutar ehliyet işmakinası sınıfında die beko yükleyici yazar :D amcam diyoki la oğlum polis sorsa senin beko yükleyici nerde napıcan :D

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 12 Ekim 2012, 00:29:50 »
hocam ne yazmışsın yaa okuyana kadar bi hal oldum destan mübarek  :D ehliyet olayı burdada aynı, abimin ehliyette kullandığı cihaz ve protezler kısmına çok bilmiş bi memur tutar ehliyet işmakinası sınıfında die beko yükleyici yazar :D amcam diyoki la oğlum polis sorsa senin beko yükleyici nerde napıcan :D
Beko yükleyici ne ya  ;D
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 12 Ekim 2012, 09:43:33 »
Beko yükleyici ne ya  ;D
hidromeklerin kepçeleri literatürde backhoe- loader olarak geçiyo, adam böle bi chicken translation çevirisiyle dayamış oraya :D baya bi tartışmışlar emniyette bide benden iyimi bilcen edebiyatları felan.. güzel yurdumun güzel insanları  ;D

Çevrimdışı deepdrastic

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 12 Ekim 2012, 12:59:18 »
leeeaaam  ;D ;D ;D ;D son postu okudum bide kendi yazimda beko yükleyici ariyorum sandimki ben yazdim dagildim yerlerdeyim telefon actim gelip toplasinlar  :D :D :D :D

valla arkadaslar türkiyedeki avrupa birligi zihniyeti olmasa ne tüv gelecekti basiniza nede ABE belgeli isler sacma sapan kisiler yüzünden yok avrupa söyle yok böyle diye diye hem ülkeyi rezil ettiler hemde bi ise yaradig yok vatandasa emekciye eziyet ettiler TÜRKiYE kendi kendine yetecek bir ülke ne avrupa ne amerika alayi hikaye onlara uyum cabasindaki üst düzey yöneticiler uyumdan cok milletin huzurunu kacirdilar alman mali adi altinda satilan gida tekstil gibi birsürü ürün türk mali almanlar bile artik burdaki türk marketlerini tercih ediyor hintlisi japonu mexikalisi italyani ispanyolu türk marketlerinden alisveris yapiyorlar :D
« Son Düzenleme: 12 Ekim 2012, 12:59:46 Gönderen: deepdrastic »
MKII  1.3 CL

Çevrimdışı deepdrastic

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 13 Ekim 2012, 14:08:43 »
llleaah habire masraf cikartiyorlar basima neyse gülü seven diyelim sevioruz gülümüzü o yüzden relax :D

almancasi Dämm-matte denen bir malzeme bildiginiz yapiskanli sünger aslinda bazi arabalarda kaputun altinda olur orjinalinde motor sesini emmesi icin bende yoktu almak gerekiyormus spor filtre takinca sartmis kagitlari inceledim gercektende resimle göstermisler önce bunu yapin diye :D yoksa ruhsata islemiyorlar filtreyi

gelelim malzemenin fiatina 30€ baskada ucuz yok markasi bile var K&N aldik süngeride :D

simdi öncelikle onu yapistirmak icin kaputu yikamali yikarken pis sular motora gelmesin diye böyle bir taktik geldi aklima eheheh süperde oluyor yani :D

buda sünger güya filtreden olusan sesi kesiyor sacmalik kesse kesse motordaki cat cut tak tik seslerini keser zaten o amacla kullanilirda kural kuraldir tüv e göre filtre sesini kesiyor denedim bildigin ötürüyorum boooop booboooop :D

buda yapilmasi gereken örnek resim tüv kagidinda var
MKII  1.3 CL

Çevrimdışı fatih_06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 14 Ekim 2012, 02:43:54 »
ordaki yasalar burdada var ama iş uygulamaya gelince sıkıntı büyük. eksik evraklı araçlar toplanmaya başlasa emniyet başa çıkamaz yer bulamaz :)

sıra sıra kontroller yapılıyor taksi dolmuş tır  motosiklet o aralarda denk gelisen cezayı yersin yoksa bişey olmaz. ankarada hergün dolmuşlara ayakta yolcu kontrolü yapılsa kimse işe gidemez.

motosikletim var arkasındaki kutu ruhsata işlenmesi gerekiyor yasa çok eski ama ilk defa 1 ay önce o yüzden ceza kesildi kimse ne olduğunu anlayamadı yakaladıklarına yazdılar geri kalanı aynı şekilde devam ediyor. ruhsata işletmek şart oldu ama proje çizimi muayene ruhsat hepsi 600 tl falan tutuyor. projede mimar mühendis odalarına kayıtlı biyerlerde yapılıyor nere olduğu belli değil ama proje çizebilen heryer yapıyo sanırım .

en güzel tarafı adam bi kağıda yalandan bi motosiklet ve kutusunu kendi eliyle çiziyor proje buna deniyor ve en az 200 250 tl gidiyor:) şimdi polis çeviriyo kutuları işletmeyi unutmayın diye uyarıyo ama belli bi sistem yok neyi kapsadığıda nerde yapılacağıda belli değil arada sırada ceza kesilir devletin kasasına para girer sonra herşey unutulur..

Çevrimdışı STAK67

• Volkswagen Türkiye - 2
  • Hasan Ali
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 1 Cabriolet
« Yanıtla #51 : 14 Ekim 2012, 03:19:52 »
olaylar garip vallahi :D almanları anlamak zor

Çevrimdışı deepdrastic

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 07 Kasım 2012, 12:25:59 »
sehir ici yakan aracim fabrika degeri ile ayni 20 sene gecmesine ragmen sehriler arasi 101km de 6.2L yaktim dün filtre icin alttan da hava girecek sekilde aluminyum akordiyon boru eklemesi yapmistim

dünkü ölcüm verileri
devir araligi genelde 3000 ara ara 3500 lere ciktim cok nadir 2500 devirlere düstüm trafik yavaslamasi nedeni ile
arac yükü tam dolu depo kapakta görünen yakit misali +1 yolcu +24 litrelik sivi yük (süt, icecek, dolu benzin bidonu vs)

bu yakiti dahada düsürmek mümkün tabi wideband gösterge dahilinde yapilacak fakir karisim ayari bu imkanlar icerisinde 5 vitesli sanziman ile araca 4.5L ~ 5L yaktirmak mümkün buda sehir ici tüketimde 5L ~ 6L  bu rakamlar yerlesim yeri trafik kosullarina göre Berlinde trafik olsun yada olmasin dur kalk trafik lambasi yogunlugu

arkadaslar filtre takmamdaki amac ses yapsin ve hp versin amacli degildi kesinlikle (ses cikartacak moduna girmis olabilirim :D ) arastirmalarim sonucu filtre ile daha iyi ve soguk hava vererek yakitta tasaruf yapmak olmasa bile bunu denemek istiyordum sonuclari gördügünüz gibi olumlu yönde yarim litre bile az yaktirmak bir kar dir ve filtreyi taktigim yer yaptigim islemler faydali olacak sekilde monte etigime inanmis durumdayim

tahmini olarak filtreden (dogru sekilde takilmasi sonucu ) alinacak 2-3hp ye performans tork vs olarak bakmamak gerekir sirf filtre ile spor sürüs bukadarcik hp ile pek birsey farkettirmez ama normal kullanim dahilinde bu hp cikler size ekonomi olarak yansir
MKII  1.3 CL