Gönderen Konu: camdaki kirec izleri  (Okunma sayısı 5243 defa)

Çevrimdışı davut

• Profili Görüntüle
camdaki kirec izleri
« : 14 Eylül 2012, 20:06:03 »
Arkadaslar arabnn cmlarnda kirec lekeleri var yillardr da cma isledi sanirim nasil cikar bu lekeler

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
Ynt: camdaki kirec izleri
« Yanıtla #1 : 15 Eylül 2012, 00:02:42 »
geceleri uyuz ediyo, karşıdan gelen arabanın farları direk gözümün içinde. varsa bi hal çaresi öncamı değiştirmeyi düşünmekten vazgeçecem  ???
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Çevrimdışı servet_volt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 15 Eylül 2012, 00:04:36 »
aynı sıkıntı bendede var arkadaslar ... ben camcıda calısan arkadasa sordum jılet le kazırsan olur falan dedı denemedım gecenlerde ablamdaydı araba bakmıs onunu goremyyo gırmıs marketın bırıne sprey mutfak temızleyıcılerınden almıs cama sıkmıs baya bayada ıyı bı sonuc almıs :D :D
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

Çevrimdışı furkanyldrm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 15 Eylül 2012, 00:11:55 »
Jiletle kazırsanız sonuç alacağınızı düşünüyorum, yalnız jileti tutuş şekliniz önemli camınızda çizik oluşmaması için.

Çevrimdışı goffo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 15 Eylül 2012, 00:28:20 »
camlardaki kireç lekeleri için polisaj makinesi ile kalın pasta ile pasta yaparak giderebilirsiniz.

Çevrimdışı davut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 15 Eylül 2012, 22:07:42 »
Valla arkadaslar demedigm kalmadi sirke pasta bulasik makinesi ilaci kirc cozucu basks napaym :-P

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 15 Eylül 2012, 23:23:57 »
cama pasta atarsanız camı iyice bozarsınız. bende de aynı sorunlar vardı gece yol yapamıyordum. camı değiştirdim dert tasa kalmadı. kendinize macera aramayın
golf 2 orj sıfır camı 120-130 lira  civarıydı ben geçen ay taktım

Çevrimdışı davut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 16 Eylül 2012, 10:26:18 »
Bi on cmda olsa neyse ama tum camlarda var

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 16 Eylül 2012, 10:56:57 »
pasta atarsan camı daha da bozarsın benden söylemesi. ama ön camı değiştirmek en azından gece uzun yolda eziyet çekmekten kurtarır seni. diğer camları da tinerle silip temizlemeyi dene. benim de bir seferinde köydeki kaynak suyundan yıkadığımda arabayı öyle olmuştu tinerle sildim çıkmıştı.

Çevrimdışı selimbzrc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 16 Eylül 2012, 15:50:18 »
bende sadece kireçli suyla yıkadıgımda anlık olarak öyle bi sorun oluşuyo arabayı ve camları kurulayınca sorun ortadan kalkıyo. Belki denemişsindir ama şu sprey camsil ler varya bide onları dene istersen.
Alınık araba var mı? :) Golf 4 olur 6 olur polo olur...

Çevrimdışı 07G60

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 17 Eylül 2012, 10:05:04 »
bu işin tek sırrı sıcak sulu çamaşır suyunu fazla kaportaya değdirmeden temizke sonra gazete ile kurula

Çevrimdışı davut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 17 Eylül 2012, 10:11:56 »
Bide onu deneym baklm ins ise yarar tsk

Çevrimdışı falconxtc

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 1.4 TSI Comfortline
« Yanıtla #12 : 17 Eylül 2012, 10:54:00 »
Kireç için camları sirkeli su ile silmenin işe yaradığını duymuştum fakat cam fitillerine fazla kaçırmamak gerekiyormuş. Aklınızda bulunsun :)

Çevrimdışı deepdrastic

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 17 Eylül 2012, 16:17:52 »
suyun biraktigi kirecse bi yöntem söyliyeyim denemedim ama belki tutar :D

öncelikle camin kullanilmayan yerinde dene cunki gercekten sonucu bilmiyorum kullanilmayan derken kenar köse falan

ellerine eldiven tak öncelikle sonra pamuk al ve porcöz sisesine daya pamugu hafiften islat cama uygularken de akmasin asgailara falan sadece cam ile temas etsin leke yok olduysa hemen arkasindan baya hortum ile su tut porcöz aninda yikansin arabanin bitarafinda kalmasin cama zarar verecegini sanmiyorum ama boya ve lastik plastik kisimlar zarar görür
gölgede yap islemi serin olursa daha iyi olur suyu da hemen kurula sonucu paylas

bidaha üstüne basa basa yaziyorum camin ufak göze batmayan bir yerinde dene önce sonucu yaz isyerindeyim yoksa coktan denerdim senin icin :D

bu arada porcöz kirec cözme konusunda cok iyi ketilinizda deneyin sonrada birkere su kaynatin lavoboya bosaltin iyice durulayin sonucu görün :)
« Son Düzenleme: 17 Eylül 2012, 16:20:45 Gönderen: deepdrastic »
MKII  1.3 CL