Gönderen Konu: Eski Dizel Beni ne Kadar Batırır?  (Okunma sayısı 16400 defa)

Çevrimdışı GolfMk1Diesel

• Profili Görüntüle
Ynt: Eski Dizel Beni ne Kadar Batırır?
« Yanıtla #28 : 27 Nisan 2010, 23:45:05 »
Ya Aydın abi ayıp sana  :) daha iki saat önce konuştuk GTİ diyorduk şimdi böyle dizel konuları içinde geziniyorsun oldumu şimdi  >:D

Var tabi olmazmı  >:D
Kılıçoğlu Garage.

Çevrimdışı crank

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 27 Nisan 2010, 23:47:23 »
Ya Aydın abi ayıp sana  :) daha iki saat önce konuştuk GTİ diyorduk şimdi böyle dizel konuları içinde geziniyorsun oldumu şimdi  >:D

omer 1 tane dizel araban varsa 2.si gti olmassa olmaz  :) ha  1 tane araban varsa illaki dizel derim  :sevgi: yoksa benzinciye giderken mide spazmi gecirirsin :D

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 27 Nisan 2010, 23:48:31 »
Dizel kadar ekonomik olmasa da benzinli motorların bakımı çok daha ekonomik oluyormuş.Turboları hakkında pek de bilgim yok,bir de onun masrafı olursa mazotla yaptığımız ekonomiyi oraya yönlerdimiş olmaz mıyız,lostys arkadaşın dediği gibi br durum çıkıyor o zaman. :) böyle bir durumda da Lpg'li motor daha ekonomikmiş gibi geldi bana.ama ben oturduğum yerden fikir yürütüyorum,siz durumun içinde yer alıyorsunuz,saygım sonsuz...:)
ya işte dediğimiz gibi, her yönden hesaplarsan bi şekilde eşitleniyor.. dizel arabanın yakıtı ucuz, bakımı pahalı. benzinlinin yakıt pahalı, bakımı ucuz. bugun sanayideydim, usta yeni model dizel motorlardan illallah ettim diyo, neden dersen ufacık motora turbo koyuyolar, 100k kilometrede motor bitiyo, hadi bakalım yaptır. 3500-4000 lira. e noldu, hani az yakıyodun ?
eski model kara dizeller neyse de, yeni model dizeller tam kan emici araçlar..

ama ne derseniz deyin, eski araba arkadaş. yolda sorun oldu mu kes bi yerini, tel bagla yürürsün. ama yeni model elektronik arabada, mümkün değil.

Çevrimdışı omertek

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 28 Nisan 2010, 00:13:59 »
ya işte dediğimiz gibi, her yönden hesaplarsan bi şekilde eşitleniyor.. dizel arabanın yakıtı ucuz, bakımı pahalı. benzinlinin yakıt pahalı, bakımı ucuz. bugun sanayideydim, usta yeni model dizel motorlardan illallah ettim diyo, neden dersen ufacık motora turbo koyuyolar, 100k kilometrede motor bitiyo, hadi bakalım yaptır. 3500-4000 lira. e noldu, hani az yakıyodun ?
eski model kara dizeller neyse de, yeni model dizeller tam kan emici araçlar..

ama ne derseniz deyin, eski araba arkadaş. yolda sorun oldu mu kes bi yerini, tel bagla yürürsün. ama yeni model elektronik arabada, mümkün değil.

Son satırda noktayı koymuşsun İlker olay budur benim en çok hoşuma giden şeylerden biri sadelik.
1993 RENO TOROS
2000 SEAT CORDOBA 1.6 SXE
1980 VW  MK1 GOLF LD

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 28 Nisan 2010, 00:29:29 »
 :tamamdir
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin

Çevrimdışı GolfMk1Diesel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 28 Nisan 2010, 13:19:53 »
 :tamamdir Ne varsa, Eski araçlarda var.. :tamamdir
Kılıçoğlu Garage.

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 28 Nisan 2010, 20:24:09 »
ben 2009 temmuzda dizelimi bakıma soktum pompacımın dediği şuydu" olum arabayı en son eylül 2005 te getirmişsin bakıma manyakmısın" dedi. dedim gerek duymayınca nie geleyim. sonra enj ler değişti garantili bosh ile 140 tl cik tuttu birde pompa bakımı vs toplam 260 tl gibi bi rakam ödedim herşeye. yani sanayiye 4 sene ara ile gitmişim 260 liraya mal olmuş bu 4 sene içindede bir kez conta değiştirdim ki kendi kusurum sonucu toplam 500 tl gitti. bence 4 seneye bu rakam masraf bile değil. aracı kullanmasını da bilmek lazım o başka. ama benzinli arabayla aynı sürede aynı masrafı yapan varsa bilmiyorum da arabayı vereyim gelsin ;)

Çevrimdışı orkunQ

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 29 Nisan 2010, 12:59:20 »
teşekkürler bilgi için...arkdaşlar,açıkçası böyle bilgilere ihtiyacım olduğu içinbu konuyu açtım.ama tabi ki bütün mesajları zevkle okuyorum,sonuçta hepinizin tecrübesine ve her türlü fikrine ihtiyacım var.herkese teşekkür ederim...bakımlarınız ne sıklıkla,ne maliyetle yaptıryorsunuz,bu konularla ilgili de beni bilgilendirirseniz çok sevinirim...herkese teşekkürler tekrar...

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 29 Nisan 2010, 14:38:17 »
bakımlar standart her 10 binde ( filitre yağ ) varsa motor sıkıntısı veya ön takım sıkıntısı onları düzelmesi başka bir şey değil

yerine göre hız yerine göre arabayı korumak önemli olan araba o zaman hiç bir zaman üzmüyor seni
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı car wolf

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 30 Nisan 2010, 23:33:19 »

eski dizele örnek düz dizel turbolu olsa nasıl gider kim bilir 180 i çeke bildim 185 i gördüm düz yolda eski ve kötü zannetmeyin çok güzel motor bu motorlar şanzuman uyum sağladımı tadından yenilmez
My Cars Audi & Vw Germany Style