Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Boya konusunda yardım.. :)  (Okunma sayısı 7806 defa)

Boya konusunda yardım.. :)
« : 07 Aralık 2012, 06:49:22 »
Arkadaşlar 91 model golf II arabam var .Sıfır boya var full orjinal halde şu anda. Fakat arabamın etek altında kaputta küçük çürükleri mevcut. Görüntü açısından daha iyi olması için boyatmayı düşünüyorum.Ustamla görüştüm parça parça boyamayalım ton farkı olur zaten eski model araba tamamen çürükleri zımparalayıp heryeri boyayalım dedi.Çürükler kapı içine dogru yayılmaya başlamış daha sonra yine yaptırmak zorunda kalma dedi.Satarken sorun olur mu ? :)
Sizce ne yapmalıyım ? yardımcı olursanız sevinirim..

Ynt: Boya konusunda yardım.. :)
« Yanıtla #1 : 07 Aralık 2012, 07:15:57 »
bence komple boyattır hiç parça boyaya gerek yok  asıl parça boya yaptırınca satması zor olur adam der kaza yaptıda barça boya attırmış   ;)  tertemiz binersin işte ben yazın komple boyattırcam  :)

« Yanıtla #2 : 07 Aralık 2012, 08:00:10 »
21 yasındakı arac ıcın kımse komple boyalı oldugu jaz cuz yapamaz yaparsada almaya nıyetı yoktur yada fıyatı dusurmek ıcın dıyodur..

arac adam akıllı sokulup adam akılı boyandıktan sonra hıc bı sıkıntı cıkcaz tertemız bınersın.... alcak adamda sıfır arac almadıgının farkında olması gerekır...
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

« Yanıtla #3 : 07 Aralık 2012, 08:10:50 »
yani doğru misal ben o yaşta araba alsam niye sağı solu  çürük alayım toplanmış boyanmış arabayı alrım  :D

Çevrimdışı STAK67

• Otomobil
    Golf 1 Cabriolet
  • Hasan Ali
« Yanıtla #4 : 07 Aralık 2012, 08:11:26 »
bencede satılmasını zorlaştırmak yerine kolaylaştıracaktır. kimse alıp uğraşmak istemez boyayla kaportayla.

« Yanıtla #5 : 07 Aralık 2012, 12:44:18 »
pasli veya toplanmis araba almak niyete gore degisir
Boyatacaksan arkadaslarin dedigi gibi adam akilli olmali komple soy komple kumlat hasara ugramis heryeri degissin tamir edilsin sonrada saglam anti pas guzel bir renk ve kalin vernik ile mukemmel otesi bir kaportaya sahip olur tabi bunlar hep maliyet imkanin varsa bu sekil yoksada bekle biriktir yine bu sekil yaptir sonrasida sase alti koruma camurluk ici wax mum spreyler var sahsen kullaniyorum ve aracimda kullanilmis sifir curuk

Aracini 1 kere soyacaksin soymuskende buna degsin ha birde bunlar yapilirken bi zahmet fotomakinesi vs kullanirsin insallah  ;D
MKII  1.3 CL

« Yanıtla #6 : 07 Aralık 2012, 14:46:54 »
bende öyle düşünüyorum tamamen çürüklerini hallettirip komple boyatmak daha iyi olur :)Kışın boya kurumaz dalgalı olur diye yazın yaptırmayı düşünüyorum.Yorumlar için teşekkür ederim :)
Nihat arkadaşımızın söyledigi gibi fotograflarınıda alıyım bari de elimde kanıt olsun :D

« Yanıtla #7 : 07 Aralık 2012, 18:52:27 »
şimdiki halinide fotolayın bizde görelim arabanızı  :D

« Yanıtla #8 : 07 Aralık 2012, 19:07:18 »
Bu arada Ankara'da komple kaporta boyaya ne kadar istiyorlar bilgilendirirsen !

« Yanıtla #9 : 07 Aralık 2012, 19:17:51 »
ben ankarayı bilmiyorum ama istanbulda iki yere sordum komple soycaklar  biri 2000 tl biri 1750 tl zaten soydurunca o 3000 tl ye cıkar  :D :D

« Yanıtla #10 : 08 Aralık 2012, 09:10:47 »
cok fazla fiyat 3bin ya napiyosunuz

« Yanıtla #11 : 08 Aralık 2012, 12:04:53 »
fıyatlar gercekten ole.. golf 1 ııcn ben fıyat aldımdı adamlar 1500 boya 1500 kaporta ıstedıler.. daha bunun bı dunya ekstrası cıkcak 2 mılyarlık golf 1 15 bıne mal olcak sanayıde yaptırırsan...
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

« Yanıtla #12 : 08 Aralık 2012, 12:07:45 »
cok fazla fiyat 3bin ya napiyosunuz
abi eski araba sonuçta komple soydurcaksın onun ıvırı zıvırı cıkcak yok dodiğiydi yok fitiliydi yok biyeri kırıldı yok biyeri çatladı  extralar  felan eminim 3000 bine cıkcak eğer soydurursan tabi

« Yanıtla #13 : 08 Aralık 2012, 12:08:10 »
fıyatlar gercekten ole.. golf 1 ııcn ben fıyat aldımdı adamlar 1500 boya 1500 kaporta ıstedıler.. daha bunun bı dunya ekstrası cıkcak 2 mılyarlık golf 1 15 bıne mal olcak sanayıde yaptırırsan...
yanii ölee