Gönderen Konu: BOR ???  (Okunma sayısı 8713 defa)

Çevrimdışı COSKUNCİHAN

• Profili Görüntüle
Ynt: BOR ???
« Yanıtla #14 : 16 Temmuz 2010, 12:51:39 »
PEKİ KULLANANLARA SORUYORUM YAĞ FİLTRESİNİ DEĞİŞTİRDİNİZ Mİ BU ÖNEMLİ Bİ NOKTA BENM İÇİN ÇÜNKÜ TIKANMA YAPABİLİYOMUŞ  
« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2010, 12:54:45 Gönderen: COSKUNCİHAN »

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #15 : 16 Temmuz 2010, 17:15:13 »
 Zaten ürünü satanlar yağ filtresini mutlaka değiştirin diyorlar ama zaten yağ değişiminde filtre değişiyor 12,5TL benim aracın yağ filtresi değiştirmemek için bir neden yok..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #16 : 17 Temmuz 2010, 11:46:59 »
Zaten ürünü satanlar yağ filtresini mutlaka değiştirin diyorlar ama zaten yağ değişiminde filtre değişiyor 12,5TL benim aracın yağ filtresi değiştirmemek için bir neden yok..

Her servis bakımında yağ filitresini değiştirmek bor koysakta koymasakta çok mantıklı.. çünkü nereden baksanız filitrenin içerisinde 250-300 grm yağ kalıyor eğer filitre değiştirilmezse yeni konulan yağın pekbir anlamı kalmıyor bence.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı ADEMÜÇÜNCÜ

• T4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 18 Temmuz 2010, 22:53:54 »
Arkadaşlar deneyimlerimi sizlerle paylaşmak isterim. Ben yıl da en fazla 8.000 km yapıyorum. Araç yağ bakımından çıktıktan sonra aradan 3-4 ay geçti ve üzerine 1250 km yaptım. Yağ bakımından önce mazot filtresi şişmişti yağ 15/40 castrol mineral yağdı.

Bakım esnasında 10-40 magnatec yarı sentetik yağ, tüm filtreler yan asnayi yerine orjinal mahler marka ile değiştirildi.Daha sonra BOR POWER MS 600 eklendi 80 TL ve araç 7 litre yağ aldığı için MS 600 koymak zorunda kaldım.

Araç bakımdan çıktıktan sonra motor sesi azaldı,performans arttı, ama bunların BOR POWER ile alakalı olacağını sanmıyorum sonuçta 15/40 yerine 10/40 gibi yarı sentetik bir yağ kullandım bunun büyük bir yararı var.

Sonra yağ bakımından çıkan her araç eski performansını bir nebze geri kazanır.
Şu an araçta yağ eksiltme yok, zaten öyle pek yağ eksiltmezdi, yakıt tasarrufu olarak birşey söyleyemeyeceğim, aracı en fazla gidiş geliş olarak 50 km'lk yollarda kullanıyorum ve bir fark göremedim belki yakıt tasarrufuna katkısı olabilir ama şahsi görüşüm ancak 1 depo'da 1000 km!lik yollarda 1 litre kadar yakıt tasarrufu olur ancak.

Şu an hem fikir olduğum tek şey egzos'dan eskisi gibi duman çıkmıyor.

Motora yararı var mı elbette vardır. Ama performans, yakıt tasarrufu beklemeyin sakın

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 18 Temmuz 2010, 23:12:21 »
performans farkını gözetemediğin aynı şekilde yakıt farkındalığınıda anlayamadığını açıklayıp sonrasında fark beklemeyin demende gayet mantıklı olmuş arkadaşım :( ölçemedeğin bir veri ile alakalı tavsiyede nasıl bulunabiliyorsun bunu bana açıklarmısın?

Çevrimdışı unalharun

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 19 Temmuz 2010, 00:57:56 »
Arkadaşlar deneyimlerimi sizlerle paylaşmak isterim. Ben yıl da en fazla 8.000 km yapıyorum. Araç yağ bakımından çıktıktan sonra aradan 3-4 ay geçti ve üzerine 1250 km yaptım. Yağ bakımından önce mazot filtresi şişmişti yağ 15/40 castrol mineral yağdı.

Bakım esnasında 10-40 magnatec yarı sentetik yağ, tüm filtreler yan asnayi yerine orjinal mahler marka ile değiştirildi.Daha sonra BOR POWER MS 600 eklendi 80 TL ve araç 7 litre yağ aldığı için MS 600 koymak zorunda kaldım.

Araç bakımdan çıktıktan sonra motor sesi azaldı,performans arttı, ama bunların BOR POWER ile alakalı olacağını sanmıyorum sonuçta 15/40 yerine 10/40 gibi yarı sentetik bir yağ kullandım bunun büyük bir yararı var.

Sonra yağ bakımından çıkan her araç eski performansını bir nebze geri kazanır.
Şu an araçta yağ eksiltme yok, zaten öyle pek yağ eksiltmezdi, yakıt tasarrufu olarak birşey söyleyemeyeceğim, aracı en fazla gidiş geliş olarak 50 km'lk yollarda kullanıyorum ve bir fark göremedim belki yakıt tasarrufuna katkısı olabilir ama şahsi görüşüm ancak 1 depo'da 1000 km!lik yollarda 1 litre kadar yakıt tasarrufu olur ancak.

Şu an hem fikir olduğum tek şey egzos'dan eskisi gibi duman çıkmıyor.

Motora yararı var mı elbette vardır. Ama performans, yakıt tasarrufu beklemeyin sakın

arkadaşım yağ değiştiği zamanki performans artışıyla bunu birbirine karıştırma, ilk defa yağ değiştirmiyoruz! sana tavsiyem fark görmek istiyorsan yağ değişimden 1000 km sonra kullan bakalım anlayabilecekmisin?  performans ve yakıt tasarrufunu anlamaman çok normal, sen aracını kullanmıyorsun zaten. herkez bor katkısı kullanıp kullnmamakta serbest tabiki, görüşüne saygı duyarım.