Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: BOR ???  (Okunma sayısı 8691 defa)

BOR ???
« : 15 Temmuz 2010, 14:29:41 »
herkese selamlar arkadaslar şu    BOR POWER   hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyim? acaba kullanmalı mı  :halazn:  yoksa zararlı olabilir mi. ne dersiniz    teşekkürler   :tamamdir

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
Ynt: BOR ???
« Yanıtla #1 : 15 Temmuz 2010, 14:39:07 »
Valla bende araştırdım çok ama kullanma konusunda çelişkilere düştüm çoğu ben fark hissetmedim diyor ama bu ürünün ispatı sanırım yeni motorlarda devirdikleri Kilometre ile anşalıcak.. İnsanlarımıznın beklentisi ben katkıyı atim benim motorum şahlansın düzelsin az yaksın olunca BOR koruyucusunun amacı saptırılmış oluyor ve eksi yönde eleştiri alıyor o üzden zaman gösterecek bunu..

Almayı düşünüyorsanızda Sadece BOR koruyucusunu alın yanında falanca yağ markasını överlerse boşverin siz kullandığınız memnun kaldığınız yağ markasına devam edin ve BOR u ona katın..

« Son Düzenleme: 15 Temmuz 2010, 14:43:45 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

« Yanıtla #2 : 15 Temmuz 2010, 16:35:38 »
2 yıldan bu yana kullanıyorum, her markayı tavsiye etmem, söylemekte gurur duyuyorum, sadece Türk Malı olan Bor Power'i kesinlikle tavsiye ederim, diğerleri genelde uydurma, çok çeşitli marka kullandım fakat fayda bulamadım. yeni yağınıza ilave ettikten 500 - 600 km sonra farkı göreceksiniz, kesinlikle tavsiye ederim. ben yeni aracım, Golf 2 me ilk defa 15 gün önce aldım muazzam değişiklik var.
« Son Düzenleme: 15 Temmuz 2010, 16:42:11 Gönderen: unalharun »

« Yanıtla #3 : 15 Temmuz 2010, 17:00:24 »
2 yıldan bu yana kullanıyorum, her markayı tavsiye etmem, söylemekte gurur duyuyorum, sadece Türk Malı olan Bor Power'i kesinlikle tavsiye ederim, diğerleri genelde uydurma, çok çeşitli marka kullandım fakat fayda bulamadım. yeni yağınıza ilave ettikten 500 - 600 km sonra farkı göreceksiniz, kesinlikle tavsiye ederim. ben yeni aracım, Golf 2 me ilk defa 15 gün önce aldım muazzam değişiklik var.

muazzam değişiklikler derken mesela neler fark etti?

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #4 : 15 Temmuz 2010, 17:06:42 »
BOR uygulamasında motor çalışmasında fark çıkmaması gerekiyor aslında.. BOR un amacı tamamen sürtünmeyi minimize ederek ömür uzatmak olarak biliyoruz.. Ben şahsen BOR uyguladıktan sonra 10bin veya 15bin KM sonra zift gibi yağ görmektense yoğunluğunu ve rengini bozmamış bir yağ boşaltmak istiyorum bunun dışında beklentim yok.. Motorumun ömrü normal kullanımda 500bin ise bunu bana 550 veya 600bin yapsın gözümde 1 numaralı ürün olur..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı cery

• JDM - German
« Yanıtla #5 : 15 Temmuz 2010, 17:10:33 »
arkadaşın vectrası vardı 2500 cc V6.
ufaktan mavi duman atıyordu. bor power deneyelim dedik. dumanı biraz azalttı. tamamen kesti mi hayır ama bariz şekilde azalma yaşadık. motor sesi de bir miktar azaldı. kısaca güzel ürün diyebilirim :D

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #6 : 15 Temmuz 2010, 17:19:24 »
Benim ağzım sütten yandı o yüzden yoğurdu bile üflüyorm :) :) ... Piyasada bir dünya motor koruyucusu satılıyor bende birtanesine güvenip uyguladım ve uygulamaz olsaydım dedim.. Resmen adamlar bu ürünleri bitmiş motorlar için üretmişler ve sıfır arabayada koyuluyor ve motor ömrünüzü uzatıyor diyorlar ve garantide veriyorlar ama benim başıma gelen ise bu sahtekarlar yüzünden 3 kere yağ değişim masrafı yapmak oldu.. Yağı koydum motor kendini öğle sıktıki ben bile inanamadım motorun nekadar huzursuz çalıştığına, Ustam kullan bakalım biraz dedi bi müddet sonra rahatlar dedi ama 500km yol yaptım değişen bişey olmadı ve 3 haftada 3 yağ değşimi yaparak motorumdan kurtulması için uğraştım lanet maddeyi..

Yani şunu demek istiyorum hakkaten dolandırılıyoruz o yüzden motor koruma için herşeye atlamamak lazım, haaa aracı satıcam kurtulim motoruda bitmek üzer diyosanız basın yağa ve depoya katkıları 1-2 ay alan kişiye tık demez ama sonrası çok kötü tecrübeler..
« Son Düzenleme: 15 Temmuz 2010, 17:23:49 Gönderen: Mk1GTI »

« Yanıtla #7 : 15 Temmuz 2010, 17:26:24 »
yeni değilde eski motorlarda daha iyi oluyomuş ve de yağ filtresini değiştirdikten sonra yağınza karıştırın diyolar çünkü eski filtrede tıkanma yapıomuş deneyeceğim bakalım sonuc ne olcak ;)

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #8 : 15 Temmuz 2010, 17:52:50 »
 Zaten şurası bir gerçek sağlıklı bir motorun düzenini bozuyor ise bilinki BOR amacından sapmış bir ürün olucaktır.. Bende birdahaki yağ değişimimde BOR u kullanmak istiyorum bakalım zaman ne gösterecek..

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #9 : 15 Temmuz 2010, 19:16:59 »
Kendi arabama kullandım buda tamamen merakımdan dolayı ve bir dahada kullanmak istemiyorum. Gerek olmadığını düşünüyorum. Yukarıda yazılanlardan bir çoğu doğru. beklentilerin yüksek olması bu ürün için hayal kırıklığı olacaktır. Ancak rektefiye ömrünü uzatıyorsa faydası vardır. Sanayide bir motor ustası bor kullanan motorların valflerinin zaman içerisinde çok zararlar gördüğünü söylemişti bana kendisi ile fazla tanışıklığımız yok belkide bor gerçekten iyi bir maddeki motor ustalarını böyle bahaneler üretmeyede zorluyor olabilir:)
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

« Yanıtla #10 : 15 Temmuz 2010, 20:26:47 »
evet o da mantıklı :D

« Yanıtla #11 : 16 Temmuz 2010, 00:35:51 »
muazzam değişiklikler derken mesela neler fark etti?

1 Motor sesi düştü
2 motor sarsıntısı azaldı
3 yakıtım 100 km de 1 litreye yakın düştü (ayarlar hiç oynanmadan)
4 bor koydum sakaryadan izmire gittim, 140-150'ı geçmeyen araba dönüş yolunda 170'i gördü.
5 kalkışlar daha seri oldu.

Muazzam değişiklikler bunlar,  Arabaya BOR koyupta MK2 1.6 CL ile VR6 Yı tokatlamayı beklemeyin, daha ne yapabirki :)

zaten bunların hepside sürtünme azalmasının olumlu yan etkileridir.  eskiden arabamı dizel sanıyorlar lpg deyince şaşırıyorlardı. okadar sesli çalışıyordu şimdi motor seside gayet iyi, saat gibi çalışıyor.

bunu
Kangoo                    2007
Mercedes E200       1993
Golf MK2                 1989 Araçlarımda denedim, halen kullanıyorum, memnunum...
« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2010, 00:38:27 Gönderen: unalharun »

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #12 : 16 Temmuz 2010, 03:10:33 »
Şanzımanımda da motorumda da var şuan..ekleyince yada 500 km sonra arac 500 hp olmuyor ama her türlü faydasını görüyorsunuz.

-Ses azalıyor
-Daha kolay çalışıyor
-Gaza tepkime hızlanıyor
-Aracın motorunun güçlendiğini hissediyorsunuz bu konu gerçi direk güç eklenmiyor tabi fakat şöle açıklıyim patinaj çekmeden max hızlı bir şekilde kalkarken gaza bastığım miktarda katkıyı kullandıktan sonra hızlı kalkayım deyip aynı miktarda gazada basarsanız emin olur patinaj çekmeye başlıyor araç.Buna araç güçlendimi dersiniz sürtünme düştü enerji aktarımı rahatladımı dersiniz tanımını siz yapın..

Ürünün mantığı zaten sürtünmeyi yok etmek bunu çok net hissediyorsunuz zaten..

Yağ sektöründe sözü geçen çok samimi bi abim bor power ve double up tarzı 7 ayrı ürünü test ettiklerini en yakınındaki ürünün 3 katı performans gösterdiğini ve artık sıkılıp testi bıraktıklarını üstüne basa basa söyledi..sıfır connect var kendisinde servis garanti dışı kalır demiş olmasına rağmen ekledini söyledi..ben memnunum karar sizin..

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #13 : 16 Temmuz 2010, 11:21:22 »
Kendi arabama kullandım buda tamamen merakımdan dolayı ve bir dahada kullanmak istemiyorum. Gerek olmadığını düşünüyorum. Yukarıda yazılanlardan bir çoğu doğru. beklentilerin yüksek olması bu ürün için hayal kırıklığı olacaktır. Ancak rektefiye ömrünü uzatıyorsa faydası vardır. Sanayide bir motor ustası bor kullanan motorların valflerinin zaman içerisinde çok zararlar gördüğünü söylemişti bana kendisi ile fazla tanışıklığımız yok belkide bor gerçekten iyi bir maddeki motor ustalarını böyle bahaneler üretmeyede zorluyor olabilir:)

Sanayideki ustaların ağzından çıkan kelimenin %50 si yalandır.. Engin tecrübeler yaşıyoruz herbirimiz sanayilerde.. En kralıyım diyen ustanın bile sıkıntıları oluyor o yüzden ben pek ustaların sözleri ile hareket etmiyorum..

En son artık kendime muhabbetim olan bir usta buldum arabada sorun oldumu tespitini kendim yapıyorum işçiliğini ustaya bırakayorum.. Eğer usataya bırakırsam hiç olmadık yerlerde arıza arayıp başka işler çıkartıyolar baaşıma..