Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Yağ lambası ve sesli ikaz neden çalışır ?  (Okunma sayısı 7186 defa)

Yağ lambası ve sesli ikaz neden çalışır ?
« : 11 Ekim 2011, 22:32:03 »
2. viteste ağır ağır giderken yağ lambası yandı ve sesli ikaz verdi , hemen stop ettim ve bağajdaki yağdan bir litre ekledim , zaten arabanın yağ değişim km si gelmişti , ertesi gün a dan z ye bakıma soktum , yağ , yağ flitresi , mazot flitresi , hava flitresi , radyatör antfirizi , cam suyu , ön takımlar kontrol vb. Bugün tekrar yağ lambası yandı söndü ve sesli ikaz verdi bir kaç kere , sonra sürekli 10-15 sn. sonra sustu lambada söndü (3. viteste giderken ) bunun nedeni nedir ? unutmadan km sayacımda bazen çalışıyor bazen çalışmıyor , benim düşüncem km saatine birşeylermi oluyor ? ( yağ değişim sırasında arabadaki eski yağ oranı 2.5-3 lt çıktı ) sizce sorun nedir  :(

Ynt: Yağ lambası ve sesli ikaz neden çalışır ?
« Yanıtla #1 : 11 Ekim 2011, 22:58:46 »
Aynı sorun bende de oldu İlker, yağ müşürünü değiştirdim tekrar yaptı, yağ müşürünün bağlı olduğu kabloda temassızlık varmış, biraz oynadık kabloyla, şimdi bir sorun yok.
« Son Düzenleme: 11 Ekim 2011, 22:59:13 Gönderen: serhaty »

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #2 : 11 Ekim 2011, 23:03:41 »
Yağ pompası veya müşür.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

« Yanıtla #3 : 14 Ekim 2011, 17:23:34 »
mk2 1.6 da çift yağ müşürü var benimde başıma geldi birisi motor bloğunda diğeri ise yağ filtresinin üzerinde yağ filtersinin üzerinde ki yıkamadan ısıdan çeşitli sebeplerden kablo sertleşiyor ve yağ lambası yanıyor ve sesli uyarı veriyor. kesinlikle kablo yağ müşürde çıkabilir tabiki ama genelde kablo.

« Yanıtla #4 : 18 Ekim 2011, 21:00:19 »
yag filtresinin tam arka tarafından yag kacıyor resmen kaba tabirle işiyo araba çalısınca bu neden olabılır acaba? varmı yardımcı olabılecek yada basına gelen?tşk ler.

« Yanıtla #5 : 22 Ekim 2011, 23:41:43 »
ikaz verirken dikkat et bakalım devir sabit 2200 civarında 11-15 saniye sabit git genelde 2 veya 3 viteste ozaman mı yanıyor.sonra devri yükselt bakalım kesicek mi.bir de aracının devir saatli olduğunu tahmin ediyorum doğru mudur.

« Yanıtla #6 : 22 Ekim 2011, 23:45:12 »
ha bir şey daha bu genelde araç soğukken yapmaz sıccakken denemelisin.

« Yanıtla #7 : 23 Ekim 2011, 01:17:23 »
ikaz verirken dikkat et bakalım devir sabit 2200 civarında 11-15 saniye sabit git genelde 2 veya 3 viteste ozaman mı yanıyor.sonra devri yükselt bakalım kesicek mi.bir de aracının devir saatli olduğunu tahmin ediyorum doğru mudur.

Evet devir saatli , hatırladınmı beni Mehmet bu ses olayını konuşuyorduk seninle , sende de olmuştu , ben şaşırmıştım , sede şöyle demiştin ; o sesi duyarsan beni hatırlarsın :) aynende öyle oldu , direk sen geldin aklıma

« Yanıtla #8 : 23 Ekim 2011, 23:56:45 »
hatırlamazmıyım ilker sen dediklerime bir dikkat et  bir dene bakalım dediğim gibi mi oluyor  sonra yardımcı olurum sana

« Yanıtla #9 : 24 Ekim 2011, 03:12:34 »
Bugün yine aynı şeyi yaptı , Mehmet senin de dediğin gibi 2. viteste 2bin3bin arası gidiyordum sonra 3 e taktım biraz yol aldım (ikaz veriyor sürekli) benzinliğe yanaştım , kaputu açtım kabloyu kurcalamak için , yan koltuktaki arkadaşa da söyledim ikaz sussunca kornaya bas diye , kaputu açıp müşürün oradaki kabloyu iyice salladım yukarı aşağı yaptım korna çaldı :) tahminim oradaki kablodan diye düşünüyorum , motora giren müşürün kablosundan. Bu arada devir saatini yaptırdım sonra bir ara konuşuruz.

« Yanıtla #10 : 24 Ekim 2011, 21:50:13 »
sesli ikaz verdiğinde boşa alıp gaz ver yani devri yükselt eğer ozaman ikaz susarsa sıkıntılı bir durum var.oyüzden bir dene sen

« Yanıtla #11 : 24 Ekim 2011, 22:02:10 »
Aynen öyle yaptım , susmadı ikaz ama tekrar deneyeceğim. O ikaz geldiğinde petrola çektim kablosuyla oynadım geçti ama dediğini tekrar deneyeceğim bakalım ne olacak.