Gönderen Konu: Araç benzinde tekliyor.  (Okunma sayısı 19472 defa)

Çevrimdışı mehmet84k

• Profili Görüntüle
Araç benzinde tekliyor.
« : 22 Mayıs 2009, 09:04:21 »
Aracımı aldım alalı pek fazla benzinde kullanmadım. Dün lpgnin zararlarını duyunca birazda internetten araştırdım ve bunun üzerine artık ağırlıklı olarak benzinde kullanmaya karar verdim ve dün benzine geçtim ama lpg de sorunsuz çalışan araç benzinde tekliyor, hatta kısa bir süre içinde 5-6 defa motor stop etti. birde stop ettikten sonra benzinde çalıştırmaya çalıştığımda çalışmıyor, lpgde çalıştırıyorum sonra stop edip benzinde çalıştırabiliyorum ama ayağımı gazdan çektiğim anda motor yine stop ediyor.
tabi depoda fazla benzin yoktu, çeyrek depo kadar falan. acaba pislik falan mı vardır. yada benzin pompası falan bir sorun olabilir mi? aracı aldığım adam, benzin pompasını yeni değiştirdim demişti, uzun süre lpg ile çalıştırmamın bir sonucu olabilr mi?

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
Ynt: Araç benzinde tekliyor.
« Yanıtla #1 : 22 Mayıs 2009, 09:47:08 »
merhaba
  içindeki benzin ne zamandır duruyor ....
aracını uzun süre lpg de çalıştırmandan dolayı karbüratör memelerinde tıkanma vs. olabilir benzin pompasın ne tür olduğunu bilmiyorum ama diyafrqamlı ile diyaframı çatlayıp yeterli basıncı rölantide sağlayamıyor olabilir.
   kontrol edilmeli

!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı mehmet84k

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 22 Mayıs 2009, 09:53:00 »
içinde bir miktar benzin bir kaç haftadır duruyor dün akşam 20 tl lik biraz daha benzin ilave edip o şekilde benzine geçtim. karbüratörü ise daha 2 hafta önce temizlettim. komple bakım oldu karbüratör için.  şunu da söyleyim. dün akşam bu şekilde teklemesi nedeniyle araç boşta iken gaza iyice yükleniyorum iyi gaz yerken birden kesiliyor tekrar normale dönüyor. yani bu tekleme ara ara geliyor benim de aklıma acaba bir pislik falan olabilir mi diye geldi ama tabi çok anlamıyorum.

Çevrimdışı nakres

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 22 Mayıs 2009, 10:21:08 »
olabilir benzin filtresi değiştimi?

Çevrimdışı mehmet84k

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 22 Mayıs 2009, 10:38:47 »
yok değişmedi
önümüzdeki ay, yağ ve filtre değişimi yapmayı düşünüyordum ama erkene mi almalıyım?

Çevrimdışı nakres

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 22 Mayıs 2009, 11:12:47 »
karbüratörde sorun yok diyorsunuz geriye pompa ve filtre kalıyor.

Çevrimdışı mehmet84k

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 22 Mayıs 2009, 11:27:46 »
bugün benzin filtresini değiştireyim bakalım
çok pahalı bir şey değilmiş.
diğerlerini yağ ile değiştiririm.
inşallah pompada sorun yoktur, filtre ile hallolur.

Çevrimdışı mehmet84k

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 25 Mayıs 2009, 11:34:41 »
Benzin filtresini değiştirdim sorun büyük ölçüde çözüldü.

Çevrimdışı OZGUR.K

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 25 Mayıs 2009, 20:28:23 »
             Mehmet arkadaş , gaz bizim benzinli Golf'lere hiç yaramıyor. Ne yaparsan yap mutlaka patlatıyo bi yerini bu gaz bizim araçların. Ben de kullandım gazlı Golf ama hiç randıman alamadım .Hiç tat alamadım valla.Bi ton da masraf yaptım ama sonuçta mutlaka yolda duruyo , stop ediyo , marş gazdayken basmıyo..Benzine alıydum çalışıyodu ama dengesiz çalışıyodu.Bi ton sorundu yani. Satmak zorunda kaldım . Bu arabaların ya mazotlusunu seçmek gerekir ya da benzinliyse gaz taktırmamak gerekir.Tecrübelerime dayanarak söylüyorum.(Eski Golfler için konuştum)

Çevrimdışı barthez

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 26 Mayıs 2009, 11:01:03 »
             Mehmet arkadaş , gaz bizim benzinli Golf'lere hiç yaramıyor. Ne yaparsan yap mutlaka patlatıyo bi yerini bu gaz bizim araçların. Ben de kullandım gazlı Golf ama hiç randıman alamadım .Hiç tat alamadım valla.Bi ton da masraf yaptım ama sonuçta mutlaka yolda duruyo , stop ediyo , marş gazdayken basmıyo..Benzine alıydum çalışıyodu ama dengesiz çalışıyodu.Bi ton sorundu yani. Satmak zorunda kaldım . Bu arabaların ya mazotlusunu seçmek gerekir ya da benzinliyse gaz taktırmamak gerekir.Tecrübelerime dayanarak söylüyorum.(Eski Golfler için konuştum)

Dostum sana katıldığım yönler var ama yanıldığını tahmin ediyorum benim arabamda lpg var üzerindeki kit collina marka yerli malı yurdun malı kalitesini sen hesap et ama sistem temel olarak bütün kitlerde aynı şekilde çalışıyor lpg li bir araçta montaj çok önemli adam gibi bir montaj belirli periyotlarda lpg sisteminin bakım ve ayarlarının yapılması neticesinde yakıt ve gidiş olarak çok avantajlı hale geliyor lpg veya benzinli bir aracı yakıt yönünden veya diğer sebeplerden ne kadar hor kullanırsan kullan seni aşırı şekilde üzmez
ama dizel maallesef öyle değil dizel yakıtın pahalı olması istem dışı alınan kalitesiz mazot komple şekilde turbo pompa enjektörler vb. pahalı sıkıntılar yaratıyor benzinli veya lpg ile çalışan bir motoru komple istediğin gibi istediğine toplatabiliyorsun dizel bir aracı komple rektifiyeden adamakıllı çıkarmak hem çok masraflı hemde işçilik kalitesi sevimsiz olabiliyor.(ama kullandığım içinde biliyorum iyi bir mk 2 td rampada devrini aldıysa mükemmel bir performans ve haz veriyor  ;) ) benzinde çok pahalı adamın canını yakıyor 3 kusur araban ne kadar az yakarsa yaksın birim maliyeti çok yüksek  >:( o yüzden kullanıcı tercihine göre düşünmek gerektiğine inanıyorum. :)

golf 4 1,8 Highline

Çevrimdışı mehmet84k

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 26 Mayıs 2009, 11:51:29 »
Biliyorum lpgnin araçlara verdiği zararı ama lpgde 15 - 16 kuruş yakan araç benzinde 25 kuruş yakıyor. arada az bir fark olsa lpgyi kullanmayacağım ama mümkün değil bu şartlarda. Ama 1-2 yıla kadar alabilirsem bir golf 4.   1,6 benzinlisini alacağım ve lpgsiz alıp, lpg taktırmayacağım. tabi nasip.

Çevrimdışı OZGUR.K

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 26 Mayıs 2009, 19:34:32 »

Dostum sana katıldığım yönler var ama yanıldığını tahmin ediyorum benim arabamda lpg var üzerindeki kit collina marka yerli malı yurdun malı kalitesini sen hesap et ama sistem temel olarak bütün kitlerde aynı şekilde çalışıyor lpg li bir araçta montaj çok önemli adam gibi bir montaj belirli periyotlarda lpg sisteminin bakım ve ayarlarının yapılması neticesinde yakıt ve gidiş olarak çok avantajlı hale geliyor lpg veya benzinli bir aracı yakıt yönünden veya diğer sebeplerden ne kadar hor kullanırsan kullan seni aşırı şekilde üzmez
ama dizel maallesef öyle değil dizel yakıtın pahalı olması istem dışı alınan kalitesiz mazot komple şekilde turbo pompa enjektörler vb. pahalı sıkıntılar yaratıyor benzinli veya lpg ile çalışan bir motoru komple istediğin gibi istediğine toplatabiliyorsun dizel bir aracı komple rektifiyeden adamakıllı çıkarmak hem çok masraflı hemde işçilik kalitesi sevimsiz olabiliyor.(ama kullandığım içinde biliyorum iyi bir mk 2 td rampada devrini aldıysa mükemmel bir performans ve haz veriyor  ;) ) benzinde çok pahalı adamın canını yakıyor 3 kusur araban ne kadar az yakarsa yaksın birim maliyeti çok yüksek  >:( o yüzden kullanıcı tercihine göre düşünmek gerektiğine inanıyorum. :)

Kullanıcı tercihi önemşi tabiki.Ama benim de sana katılmadığım yerler var. Dizel arabada tamam pompa felan bakım ister tabiki.Ama gazlı arabada da motor komple ölmekte.Sibopların vuruntusunu ta içerden duyuyorsun.Yani araba bir süre sonra komple motor istiyor gazlı arabalarda.Yakıt avantajında da sana katılmıyorum.Ben 1 depoyla 1070 km yol yaptım.Tabi tercih meselesi bu.Ben gazlı Golf de kullandığım için ikisinin arasındaki farkı da yaşadım.

Çevrimdışı mehmet84k

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 27 Mayıs 2009, 08:39:08 »
evet o vuruntu meselesi şuan var.  Allah korusun, lpg ile tasarruf edeyim derken bu kezde motorda çok büyük bir masraf çıkarsa yaptığım tasarrufun tamamını tek seferde ödemek durumunda kalabilirim.

Çevrimdışı barthez

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 27 Mayıs 2009, 09:15:21 »
dostum seninle bu konuyu tartışacağız osman bize bayağı kızacak  :D lpg faydaları üzerine  senin aracı kötülemiyorum ama pompa ve enjektörler için sanayiye girsen 2.000 tl den aşağı selam vermiyorlar ben 2000 tl ye komple motor yapıyorum daha henüz yapmadım 50.000 km yaptım ses seda yok hep lpg'de çalıştırmıyorum  motoru sabahları benzinde çalıştırıyorum ısınınca devam gaza aynı senin ısıtma bujilerindeki mantık gibi benim anladığım kötü bir araç almışsın adamda edememişsin seni üzmüş ama bizim mantalitemizi'de bu kadar kötüleme şu bir depo mantığınıda hiç anlamadım acaba depon kaç litre alıyor bilmiyoruz ki kaç litre mazotla 1070 km yaptın kamyonlarda otobüslerde 1070 km yolu çok rahat yapıyor opetten fiyatlara baktım mazot istanbul'da 2,48 lpg ise 1,55 ankara izmirgibi yerlerde ucuza'da bulunabiliyor benim yaşadığım yer adapazarında 1,18 ile 1,55 arası fiyatlarda bunla ilgili  internette çeşitli fiyat km mukayese tabloları var bence mesele 'ye biraz uzun vadeli bakmak lazım.dizel arabadan canı yanan çok arkadaşım var hele yeni model araçlarda en basiti clio pejo gibi araçlarda 4 ad. enjektör 100.000 km de bitiyor 3.000 tl sıkışıyor yani
km yapmanın bedelleri ortaya çıkıyor mazot lpg ile aynı fiyat olsun sana itiraz etmiyeceğim.(birde dizel araba'nın binaların camını tireten sesini düşün  :D ) konyuda fazla budaklandırmayalım osman ikimizde kovalar :D
golf 4 1,8 Highline