Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Ankaradan bir inci aldım :D  (Okunma sayısı 9928 defa)

Ankaradan bir inci aldım :D
« : 20 Mayıs 2014, 21:37:49 »
Arkadaşlar merhaba epiden beri aranızdayım ama vw e ait bir aracım yoktu .  Allah nasip etti ve gönlüme göre tam istediğim gibi bir araba aldım . Araç 1989 da Wolfsburgda üretilmiş , 1.8 CL modeli . Türkiye'ye geliş tarihi 1996 yılında almanyadan türkiye'ye getirilmiş , Aracı 2. sahibinden aldım . Araba tamami ile orjinal ( tavan döşemesi,sağ sinyal , sağ arka cam hariç ) , aracın hiç bir kazası yok . Güneş yanıklarından dolayı araç komple dıştan boyalı

Ynt: Ankaradan bir inci aldım :D
« Yanıtla #1 : 20 Mayıs 2014, 21:38:46 »
« Son Düzenleme: 20 Mayıs 2014, 21:40:10 Gönderen: oben.hizol »

« Yanıtla #2 : 20 Mayıs 2014, 21:39:39 »

« Yanıtla #3 : 20 Mayıs 2014, 21:40:45 »

« Yanıtla #4 : 20 Mayıs 2014, 21:44:16 »

« Yanıtla #5 : 20 Mayıs 2014, 21:53:27 »
Aracı geçen hafta bakıma soktum . Ustamı cevizlibağ akınsan sanayi sitesinde vw kardeşler servisinde yaptırdım . Mehmet ve caner usta ikiside işlerinde çok iyi çok özenerek severek yaptılar işlerini gayet memnun kaldım . Adam gibi adam gerçekten ustalar ve ellerinde de golf 1 2 3 4 parçaları var yoksa bile buluyorlar . Tavsiye edebilirim ustamı ... Ön iki amortisör değişti ustanın demesi uzun süre yattığı için araba amortisörler kitlenmiş dedi , ön disk ve balatalar değişti ( orjinal disk çktı arabadan inanamadık :)  ) fren hortumları yırtılmıştı fren hortumlarını ve fren hidroliğini değiştirdik , araç 195.000 de olduğu için 15-40 elf yağ kullanmanın daha mantıklı olacağını söyledi gömlekteki çizikleri kapar biraz kalın olsun dedi . hava yağ ve benzin filtresini değiştirdik , üst kapak contası kaçırıyordu hafiften onuda değiştirdik , motor kulağını ve şanzuman kulağını değiştirdik , arka fren balatalırını ve teker bilyalarını değiştirdik .  Şimdilik bu kadar yapabildim . İlerleyen günlerde yaptıklarımı tekrar sizler ile paylaşacağım . Emeği geçen ustalarıma teşekkürler ( araç orjinal olduğu için yine orjinal febi marka yedek parçalar aldım sonuçta yürür aksam önemli , orjinalliği bozmamak gerekir  ;) )

Çevrimdışı azap5555

• Otomobil
    1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #6 : 20 Mayıs 2014, 22:52:07 »
araba iyi muhafaza edilmiş, kazasız belasız kullanın, motor yağını da mobil in castrolün sitesinde yağ bulucu var oradan bulun, uygun vasıfta ve numarada yağ kullanın benden söylemesi, aracınız bir bu kadar daha ömürlü olsun istiyorsanız.

Çevrimdışı stromkreis

Otomobil
    A3 8L
« Yanıtla #7 : 20 Mayıs 2014, 23:10:34 »
Öncelikle hayırlı olsun kardeş. 3 vites olsa da otomatiğin keyfi başka mk2 de :) Karbüratörlü model mi araç?

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
    Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #8 : 21 Mayıs 2014, 00:20:51 »
Araban hayırlı olsun. Belli ki özenle bakılmış ve korunmuş bir araç. Güzel günlerde kullanmanı dilerim.

Ben de öncelikle yağ konusunda
araba iyi muhafaza edilmiş, kazasız belasız kullanın, motor yağını da mobil in castrolün sitesinde yağ bulucu var oradan bulun, uygun vasıfta ve numarada yağ kullanın benden söylemesi, aracınız bir bu kadar daha ömürlü olsun istiyorsanız.
aynı tavsiyeyi vermek isterim.
Akıl yaşta değil baştadır.

« Yanıtla #9 : 21 Mayıs 2014, 15:34:57 »
azap bey teşekkürler dilekleriniz için , usta ile beraber yağ almaya gittiğimizde aklımızda olan yağ aslında castrol idi yalnız motor 195.000 de olduğunu motor yağı satan arkadaş ile de paylaştığımızda 15-40 castrol yağın olmadığını dile getirdi o yüzden bizde elf aldık .

« Yanıtla #10 : 21 Mayıs 2014, 15:35:35 »
altay teşekkürler :) araç tek nokta enjeksiyonlu :)

« Yanıtla #11 : 21 Mayıs 2014, 15:36:49 »
emre teşekkürler , allah kimseye kaza bela göstermesin hepimiz iyi günlerde kazasız belasız kullanalım ...

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
    Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #12 : 22 Mayıs 2014, 00:25:19 »
azap bey teşekkürler dilekleriniz için , usta ile beraber yağ almaya gittiğimizde aklımızda olan yağ aslında castrol idi yalnız motor 195.000 de olduğunu motor yağı satan arkadaş ile de paylaştığımızda 15-40 castrol yağın olmadığını dile getirdi o yüzden bizde elf aldık .

Kardeşim arabana koyduğun yağ, dizel motorlu ağır vasıta taşıtlarda kullanım için üretilmiş bir motor yağıdır. Yağın VW'in herhangi bir modelinde kullanılması mümkün değildir. Zaten VW'nin belirlediği hiçbir yağ standardını da karşılamamaktadır. Bu arada Castrol'ün de 15W-40 viskozitesinde motor yağı vardır, CASTROL CRB RX TURBO 15W-40, lakin bu yağ da dizel motorlu kamyon ve otobüslerde kullanım için üretilmiştir.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı stromkreis

Otomobil
    A3 8L
« Yanıtla #13 : 23 Mayıs 2014, 21:00:10 »
altay teşekkürler :) araç tek nokta enjeksiyonlu :)

Enjeksiyonluysa daha da iyi ;)